Зеленський повторно запропонував зустрітися з Путіним

Президент України Володимир Зеленський учора пізно ввечері знову запропонував провести прямі мирні переговори з главою російської держави Володимиром Путіним, заявивши, що можна обговорити статус спірних територій та, можливо, провести референдум.

Зеленський заявив місцевим ЗМІ, що готовий зустрітися з Путіним “у будь-якому форматі”, щоб обговорити припинення війни, яка триває майже місяць, яка потрясла кілька українських міст.

Він сказав, що навіть статус окупованого Росією Криму та районів Донбасу, що підтримуються Росією, підлягає обговоренню.

“Я готовий порушити ці питання на першій зустрічі з президентом Росії”, – сказав український президент.

“Не буде жодних закликів чи історичних промов. Я обговорю з ним усі питання дуже докладно”, – сказав Зеленський.

Росія оголосила Крим частиною Росії та визнала незалежність самопроголошених Донецької народної республіки та Луганської народної республіки на сході України.

З моменту розпаду Радянського Союзу всі три області є частиною України і перебувають у центрі десятирічної кризи, яка переросла у вторгнення та повномасштабну війну 24 лютого.

“Якщо я матиму таку можливість і Росія захоче, ми б обговорили всі питання”, – сказав він українським журналістам в інтерв’ю, опублікованому виданням Suspilne.

“Чи вирішимо ми їх усі? Ні. Але є шанс, що ми зможемо частково – принаймні зупинити війну”, – додав він.

Хоча Зеленський дав зрозуміти, що готовий обговорювати статус трьох регіонів, він неодноразово наполягав на тому, що всі три регіони є частиною України та що його країна не здасться.

Президент України також попередив, що будь-яка мирна угода, яка передбачає “історичні” зміни, буде винесена на загальнонаціональний референдум.

Соня Мікак, експерт з України в Австралійському національному університеті, каже, що обіцянка народного референдуму, ймовірно, прирікає будь-яку пропозицію Києва про поступку території.

Переважна більшість, близько 80 відсотків українців, кажуть, що вони не хочуть віддавати ці території”, – сказав Мікак, посилаючись на два недавні опитування громадської думки.

“Я думаю, що це буде відкинуто населенням, правда. Дуже багато українців кажуть, що “ми не маємо припиняти боротьбу”, – додала вона.

“Українці бачать, що вони перебувають під екзистенційною загрозою. Справа не лише у втраті території, а в тому, щоб жити як росіяни, буде сильна русифікація, буде автократичний контроль”.

Місяць переговорів між українськими та російськими офіційними особами поки що не зміг зупинити або навіть уповільнити війну, яка змусила 3,5 мільйона українців тікати з країни.

Але оскільки набагато більш численна російська армія, схоже, не в змозі окупувати всю країну або повалити уряд Зеленського, що набирає популярності, український лідер заявив, що війна неминуче закінчиться за столом переговорів.

“Не дійти рішення неможливо. Знищуючи нас, він, безумовно, знищує себе”, – сказав Зеленський про Путіна.

“Я не хочу, щоб ми увійшли в історію як герої та як нація, якої не існує… І якщо він знищить себе, у нього не залишиться жодного героїзму”

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ
Важливо
literally

Статус кандидата у члени ЄС: що це дасть Україні

Статус кандидата офіційно запускає процес набуття Україною членства у Європейському союзі. Підготовка до цього створюватиме умови для того, щоб Україна жила за принципами та законами

Читать полностью »
Важливо
literally

Путін має намір оголосити про закінчення війни в Україні наприкінці серпня, — дипломат

За інформацією Олега Шарпа, президент РФ заявить про «перемогу» у війні проти України незалежно від справ на фронті. Після цього на окупованих територіях планують побудувати

Читать полностью »

Россия пытается затянуть в войну зависимые от нее Армению, Кыргызстан и Таджикистан

20 июня прошло заседание Комитета секретарей Совета безопасности ОДКБ, перед которым наблюдалась последовательная информационная компания агресора по втягиванию данной международной структуры, состоящей из по-разному зависимых

Читать полностью »
Важливо
literally

Шаблон действий Путина прост: сначала он полностью сносит города, затем устанавливает власть сатрапов и правит с помощью страха

Шаблон действий Путина прост: сначала он полностью сносит города, затем устанавливает власть сатрапов и правит с помощью страха, об этом пишет издание Зеркало недели со

Читать полностью »
Важливо
literally

Південь України ми нікому не віддамо – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський випустив відеозвернення за підсумками 18 червня, яке майже повністю присвятив своїй поїздці в південні області України. Він запевнив, що Південь України

Читать полностью »
Важливо
literally

Шольц закликав зробити процедуру приєднання України до Європейського союзу простішою

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що процедуру приєднання нових членів до Європейського союзу слід зробити простішою. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на НВ. За

Читать полностью »
Війна
literally

Про що домовились

Візит лідерів чотирьох держав почався з відвідання міста Ірпеня на Київщині, де вони змогли побачити, що вчинили російські окупанти на Президент України Володимир Зеленський провів

Читать полностью »
Важливо
literally

Патрушев: росія «зацікавлена у якнайшвидшому досягненні політико-дипломатичних домовленостей» з Україною

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив 15 червня, що росія «зацікавлена у якнайшвидшому досягненні політико-дипломатичних домовленостей» з Україною, які б дали б змогу завершити

Читать полностью »

ФСБ-шные блогеры меняют риторику — «путин не совсем молодец»

Пока российские войска, неся колоссальные потери, прут со всей силой на позиции ВСУ, пытаясь выполнить поставленную путиным задачу по выходу на административные границы Донецкой и

Читать полностью »
ЭКCПЕРТЫ