«Японське диво» або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Японія стала однією з перших країн, де розпочалася пандемія коронавірусу поза межами КНР, і однією з тих, кому вдалося майже повністю впоратися із поширенням СOVID-19. Упродовж останнього місяця у країні з населенням 126 мільйонів осіб фіксується менше 250 випадків захворювань на коронавірус на добу і лише поодинокі випадки смерті. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський в ефірі Українського радіо розповів, як японцям вдається результативно боротися з пандемією.

У чому секрет успіху японців щодо перемоги над CОVID-19

У Японії теж були складні періоди. Минулого року, навесні, на три місяці закривали школи. Дуже довго і нерішуче підходили до питань вакцинації, і були введені різного роду надзвичайні стани в окремих провінціях. Тобто не все було чудово, але, наприклад, вчора в Токіо, найбільшому мегаполісі світу з 14 мільйонами жителів, зареєстровано 6 випадків. Але при цьому все одно нічого не змінилося з точки зору поведінки людей. Вони носять маски і коли грають в теніс, і коли бігають в парку, і я вже не кажу про замкнені приміщення.

У Японії виявлено 127 випадків COVID-19 за 23 листопадаJHU CSSE COVID-19

У Японії виявлено 127 випадків COVID-19 за 23 листопада

Окрім того, що японці дійсно здорова нація, вони дуже гарно харчуються і дуже не конфліктні, немає ніякої паніки і агресивності в суспільстві. Вони довіряють уряду. Тобто обстановка досить комфортна. При цьому є конкретні речі, які Японія запровадила після того, як були проведені ретельні дослідження. Були вжиті конкретні речі, які є прості і зрозумілі.

Насамперед було з’ясовано, що найбільше випадків зараження відбувається у замкнених приміщеннях, коли погана вентиляція і коли люди багато та активно говорять.

Тому одразу обмежили робота ресторанів — не пізніше 8-ї години.

По-друге, в ресторанах заборонили продавати алкоголь, тому що було з’ясовано, що люди, коли вип’ють, говорять більше, довше і активніше.

Крім того, надавали особливої уваги метро, де була забезпечена вентиляція.

Маски та тестування

У місті Кобе є найпотужніший у світі комп’ютер, на якому зробили моделювання ситуації стосовно масок. Він показав, що маски допомагають, і в японців навіть не було дискусії щодо того, чи треба носити маски, чи ні. Такі речі дуже допомогли і пережити Олімпіаду, і допомагають зараз.

Окрім того, дуже серйозний контроль на в’їзді в країну. В усіх аеропортах є пункти тестування. Вони дуже ретельно перевіряють документи і дуже уважно слідкують за тим, звідки люди прилітають і що потім відбувається. Щойно знаходиться інфікований, реалізується спеціальний протокол, вираховуються всі люди, які були в контакті, і вони ізолюються, тобто робиться спроба попередити занесення вірусу в країну зовні.

Чи вжила Японія додаткових заходів після Олімпіади у Токіо

Невелике збільшення кількості захворюваності було після Олімпіади. У вересні реєструвалося десь дві тисячі випадків у Токіо, хоча зараз їх кількість вже впала. Але побоювання були, тому були введені надзвичайні стани в декількох провінціях навколо Токіо. Водночас була розроблена система вакцинації, яка ґрунтувалася на певній логіці.

По-перше, були вакциновані всі люди похилого віку.

По-друге, було зроблено вакцинацію лікарям та медсестрам, а потім військовим, тому що вони вимушено живуть у замкнених приміщеннях, і було вирахувано, що це може бути джерелом небезпеки.

Після того була розпочата вакцинація всіх інших.

Крім того, специфічно були вакциновані ті люди, які працювали волонтерами на Олімпіаді, тобто ті, які контактували з іноземними спортсменами, які прибували, і серед яких, навіть починаючи з аеропорту і пізніше, були випадки захворювань.

Загалом за Олімпійські та Паралімпійські ігри десь 400 людей було все-таки інфікованих, але люди, які з ними контактували, мали бути вакциновані. Це було зроблено. І тільки після того вже перейшли на вакцинацію всіх бажаючих. Ніякого примусу не було. Все було на добровільних засадах.

Навіть іноземні дипломати отримували за місцем свого проживання запрошення прийти і зробити ці вакцини. Ніяких кроків по тому, щоб якщо ви не робите вакцину з якихось-то міркувань, не робилося. Однак, сьогодні 75% виявилося вакцинованими.

Як японська влада пояснила людям, чому потрібно вакцинуватися

Коли навесні 2020 року з’ясувалося, що це не є короткочасна історія, при уряді була створена експертна рада з провідних і дуже відомих та авторитетних вчених епідеміологів-інфекціоністів. Всі рішення далі приймалися нею.

Якщо японці мали ознаки застудних захворювань, вони дзвонили лікарю, лікар ставив питання і після того, як правило, казав: «Не турбуйтеся. Будьте вдома. Слідкуйте за своїм станом, і тільки в разі серйозного погіршення здоров’я будемо вами займатися».

Японці дуже дисципліновані, вони дослухаються, зокрема до преси, яка там авторитетна і професійна, і там звучали рекомендації, що треба вакцинуватися.

Слід наголосити, що після того, як вакцини «Pfizer» та «Moderna» прийшли в Японію від виробників після проведення ретельних досліджень, ще раз були зроблені двомісячні власні японські випробування на місцевих добровольцях.

Оскільки система почала працювати, то дуже багато (щеплень — ред. вдавалося зробити швидко, тому вони встигли за короткий час вакцинувати практично 75% населення.

Джерело: suspilne.media

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ

Кого бачать наступним президентом України

Найбільше шансів очолити державу у чинного президента Зеленського. За даними Центру Разумкова, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський…

Хто стоїть за піщаним бізнесом у столиці

Коли жителі столиці чують про підприємство «Київський річковий порт», то в асоціації одразу виникає річковий вокзал на Поштовій площі, натовпи туристів, що прогулюються приємними літніми вечорами, та десятки теплоходів, які…

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Японія стала однією з перших країн, де розпочалася пандемія коронавірусу поза межами КНР, і однією з тих, кому вдалося майже повністю впоратися із поширенням СOVID-19. Упродовж останнього місяця у країні…

ФБР остановило деятельность российских агентов

Координационный совет организаций российских соотечественников (КСОРС) в США объявил о приостановке деятельности в связи с расследованием спецслужб в рамках американского закона об «иностранных агентах». В сообщении КСОРС говорится, что за…

Вороны, кажется, умнее всех: На что способен их интеллект. ФОТО

Эдгар По гордился бы нами: мы тоже увековечили ворона! А заодно и других врановых. Из этой статьи ты узнаешь все про самых умных и красивых созданий после людей и дельфинов! Когда-то…

Гибридная война мигрантами. Что делать Украине

Гибридная война мигрантами. Что делать Украине

Кризис с мигрантами, созданный Путиным и Лукашенко, это типичный пример гибридной войны. Как и каким оружием надо на него отвечать? Мигранты на польско-белорусской границе / Getty Images Почему курды и…

Не быть пособницей Кремля — редакция Times призвала Германию отказаться от «Северного потока — 2»

Россия использует «Северный поток — 2» для давления на Украину, поэтому Берлину необходимо полностью остановить сертификацию газопровода, уверена редакция The Times, передает УКРОП. По мнению британских журналистов, Германии стоит пересмотреть…

ЭКCПЕРТЫ