Вознесіння Господнє: Що сьогодні можна робити та чого варто утриматись

Сьогодні православні християни східного обряду відзначають Вознесіння Господнє. Цей день присвячений приходу Ісуса Христа до небесного храму Господа. Згідно з Євангелієм, на 40 день після Великодня. Цікаво, що Вознесіння Господнє завжди припадає на четвер — також, як Великдень завжди припадає на неділю.

«Вознесіння Господнє — день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів «праворуч Отця». Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа. Він піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх і вознісся», — стверджує Новий Заповіт.

У Святому Письмі вказується, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням: «Мир вам!», а потім дав останню настанову: «Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу».

Вознесіння Господнє стає загальнознаним святом з IV століття: рівноапостольна цариця Олена на честь цього свята на місці Христового Вознесіння звела храм.

Що сьогодні можна робити та чого варто утриматись. 

Люди вірили, що все, що в цей день попросити у Бога — здійсниться. Але не можна просити про багатство, достаток — просити про гроші можна тільки, якщо вони потрібні на лікування хворого. Господь пошле стільки грошей, скільки знадобиться для нього.

Напередодні Вознесіння «Христу на доріжку» печуть особливі млинці (їх називають «Божа окутка», «онучкі»).

Дівчата водять хороводи, в церквах проводяться служби.

У багатьох регіонах є звичай ходити в цей день в гості по рідним і знайомим — це в старовину називалося «ходити на роздоріжжі».

Дотримуватися в душі миру і спокою.

Ніч перед святом називають солов’їною. Вважається, що трелі солов’я сповіщають про Вознесіння Господнє, тому ловити цих птахів в цей день не можна — великий гріх.

А цього варто утриматись:

— прибирати в будинку і робити іншу роботу, краще провести його в тихому сімейному колі. При цьому постарайтеся не сваритися з близькими;

— вимовляти фразу «Христос Воскрес», так як в Вознесіння з храмів виносять Плащаницю;

— думати про погане, замість цього радять згадати померлих родичів;

— плювати і кидати сміття на вулиці, так як «можна потрапити в Христа, який приходить в будинку під виглядом жебраків

Прикмети на Вознесіння

— Якщо на Вознесіння Господнє погода була гарною, то така протримається і до дня Святого Михайла (21 листопада).

— Дощ віщував хвороби і неврожай.

— Також в цей день влаштовували гадання. Дівчата заплітали в коси кілька гілочок берези. І, якщо гілочки не зів’яли за десять днів до Трійці, то в цьому році очікувалося весілля.

— Роса в цей день вважається цілющою, а трави підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до настання Івана Купала (7 липня).

 

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ