В Україні до кінця року різко скоротяться зарплати й майже вдвічі зросте кількість бідних

В Україні рівень бідності може зрости з 27 до 44%, а реальна заробітна плата знизиться. Сотні тисяч українців втратять робочі місця, а зростання мінімалки не покриє навіть інфляцію.

Про те, як зміняться зарплати й добробут українців через епідемію коронавірусу, пише видання Оbozrevatel.

Українці стануть біднішими, а зарплати скоротяться

За оцінками Міністерства фінансів, мінімальна зарплата в 2021 році складе лише 5003 грн (зараз – 4723 грн). Це навіть не покриє шестивідсоткову інфляцію, яка очікується цього року.

Реальна зарплата згідно з оцінками Кабміну вже нинішнього року впаде на 13,9%. Відзначимо, що реальна заробітна плата враховує не лише номінальний розмір, але і вплив зростання цін на її купівельну спроможність.

Як ідеться в консенсус-прогнозі, опублікованому Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, зростання реального розміру зарплати в 2021 році очікується на рівні 3,2% (до 12 408 грн).

За оцінками ЮНІСЕФ, загальний рівень тих, хто живе за межею бідності, зросте з 27 до 44%. Приблизно 6-9 млн людей опиняться за межею бідності. На державному рівні межа бідності – прожитковий мінімум. Та сума, якої, на думку держави, повинно вистачити на базові потреби. Цей показник не враховує витрати ні на інтернет, ні на оренду нерухомості, ні на регулярне оновлення гардероба. Один із методів боротьби з бідністю – підвищення прожиткового мінімуму, а разом із ним і мінімальної зарплати й пенсії.

Головне питання: чи є на це ресурс? У парламентському комітеті з питань соцполітики вважають, що є. 19 травня вони винесли на засідання Ради й подали до Кабміну свої рекомендації. У них, наприклад, пропонують підняти прожитковий мінімум для працездатного до рівня мінімальної зарплати. А це з 2102 до 4723 грн.

І цього мало. Як підрахували в Мінсоцполітики, з урахуванням чинних цін фактичний рівень прожиткового мінімуму досяг у квітні 4948 грн. А для пенсіонерів – 3264 грн. Це означає, що всі, хто в місяць живе на меншу суму, перебуває за межею бідності. І таких в Україні мільйони.

Аналітик Володимир Мазуренко пояснює: в ситуації, коли номінальні зарплати будуть скорочуватися, уникнути зростання кількості бідних не вдасться.

«У ситуації скорочення розміру заробітних плат уникнути зростання бідності, зрозуміло, не вдасться. Я б не був такий різкий, як в оцінках ЮНІСЕФ. Вони оцінюють у межах своєї методики, у нас же потрібно розуміти специфіку, пов’язану з тіньовою зайнятістю й загальною досить низько порівняно з розвиненими країнами вартістю життя», – розповідає Мазуренко.
ЧИТАЙТЕ: Украина переходит на новые правила карантина

Коли ситуація зміниться

Виробничі ланцюжки порушено вже зараз. Економіка – це мільйони гвинтиків, які працюють, пов’язані між собою. І щойно один із них дає збій, руйнується весь організм. Така ситуація чекає і Україну. Але скоро, впевнені опитані аналітики, коронавірус піде на спад, і восени економічна ситуація почне нормалізуватися. У гіршому разі нормалізація відбудеться лише до кінця 2020 го.

У будь-якому разі ситуація в Україні стабілізується нескоро. І для всіх нас настав час об’єднуватися для того, щоб пережити, можливо, одне з найскладніших випробувань у сучасній Україні.

За час карантину кількість вакансій в Україні скоротилася удвічі, відзначає HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Щоправда, деякі роботодавці економлять і знімають вакансії на платних ресурсах, розміщуючи безкоштовні оголошення.

Але, незважаючи на всі «супутні» причини, головний фактор – закриття частини підприємств і обмеження роботи. Туризм, сфера гостинності, роздрібна торгівля у великих торгових центрах, транспорт – усюди через карантин кардинально зменшилася кількість вакансій, а десь взагалі перестали набирати співробітників. І всі вони опинилися на ринку праці.
Больше информации на портале Антикор: https://antikor.com.ua/articles/389088-v_ukrajini_do_kintsja_roku_rizko_skorotjatjsja_zarplati_j_majhe_vdvichi_zroste_kiljkistj_bidnih

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ


У Путина пригрозили организаторам кампании «НЕТ!» статьей «об измене Родине»

В Совете Федерации предложили ввести в российское законодательство «новые формулировки», которые позволили бы пресекать «деятельность по дискредитации и срыву волеизъявления граждан». Именно так склонны трактовать…Прокурор запросил для российского историка Дмитриева 15 лет колонии строгого режима

Гособвинение запросило 15 лет колонии строгого режима для историка Юрия Дмитриева — главы карельского отделения «Мемориала» и исследователя захоронений жертв политических репрессий. Об этом сообщил…

У Росії загорівся НДІ, що займається розробленням вакцини проти COVID-19. ФОТО. ВІДЕО

У Москві сталася пожежа на даху науково-дослідного інституту, в якому ведеться розроблення вакцини від COVID-19. Як повідомляють РИА Новости з посиланням на МНС, рятувальники ліквідували…


ГБР вручило подозрение экс-сотруднику Госпогранслужбы за выпуск Порошенко за границу

Бывшего руководителя военной части ГПСУ подозревают в «содействии незаконной переправке лиц через государственную границу Украины». Об этом говорится в сообщении пресс-службы Офиса генпрокурора. Подозреваемый —…

Гулаг воскрес: За последнее десятилетие количество «шпионских» дел в РФ выросло в шесть раз

Количество уголовных дел, возбужденных в России по статьям, связанным с деятельностью контрразведки, выросло в шесть раз за последние 10 лет. Как сообщает «Медиазона», чаще всего…