У Тайвані затримали китайського шпигуна-полковника

Тайвань веде розслідування щодо офіцера піхоти за підозрою в тому, що він упрожовж багатьох років отримував щомісячні платежі від Китаю за збір розвідувальних даних та здачу, якщо будь-коли розпочнеться війна.

Полковник щомісяця отримував 40 000 тайванських доларів (1280 доларів) із Китаю після того, як у 2019 році його завербував відставний тайванський військовий. Про це пише Bloomberg.

Цей епізод наголошує на проблемах, з якими стикається Тайвань, не дозволяючи своєму більшому і багатішому ресурсами сусіду шпигувати, особливо за його збройними силами. США вже давно стурбовані здатністю Тайваню приховувати технології та інші секрети від Пекіну.

У 2021 році стосовно колишнього заступника міністра оборони Чан Чепіна, який колись був третім за важливістю військовим чиновником Тайваню, було проведено розслідування щодо побоювань стосовно контактів з китайською шпигунською мережею. Чанг був виправданий і виступав як свідок у справі двох офіцерів, один з яких був генералом.

Міністерство оборони заявило, що звинувачення проти полковника піхоти показують, «наскільки проникнення та вербування Комуністичної партії Китаю, збирання розвідданих та крадіжка секретів стали серйозною загрозою». Міністерство назвало ім’я офіцера.

Нагадується, що раніше глава ЦРУ Вільям Бернс заявив, що ризик нападу Китаю на Тайвань з кожним роком зростатиме.

Влітку 2022 року військові Тайваню почали проводити військові навчання, які імітують вторгнення з боку Китаю.

Президент Тайваню Цай Інвень зробила зміцнення оборони Тайваню пріоритетом, пообіцявши виробляти більше зброї.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ