«Слуги народу» вирішили обкласти податком Facebook та Google

Як «Слуги народу» вирішили обкласти податком Facebook та Google

У Верховній раді зареєстрували законопроект про оподаткування ПДВ послуг, які міжнародні корпорації через інтернет надають фізичним особам в Україні.

Невдовзі підписка на сервіси Google, YouTube, Apple, реклама на Facebook і Google та розміщення квартири на Booking в Україні можуть подорожчати на 20%.

ЧИТАЙТЕ: «Война продолжается!»: Зеленский сделал заявление о жуткой трагедии на Донбассе

У Верховній раді у грудні 2019 року зареєстровано законопроект №2634 про оподаткування податком на додану вартість електронних послуг, які постачаються нерезидентами українським громадянам.

Шанси на його прийняття – високі, оскільки автор проекту закону — нардеп від «Слуги народу» та голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він є відповідальним за податкові зміни в команді президента Володимира Зеленського.

Його законопроект торкнеться, в першу чергу, введення ПДВ на послуги таких сервісів як Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix.

Однак проект закону не обмежується цими корпораціями, оскільки він стосується введення ПДВ на всі електронні послуги, які міжнародні корпорації надають українцям.

Наприклад, якщо ви слухаєте музику через сервіс Play Музика від Google, то після вступу закону в силу, вартість сервісу подорожчає на 20%, оскільки в нього буде включено розмір податку на додану вартість (ПДВ).

Аналогічне подорожчання відбудеться і на послуги розміщення реклами на платформах Facebook та Google, YouTube і в мобільних додатках.

В пояснювальній записці до законопроекту автор зазначає, що розвиток технологій дозволив міжнародним корпораціям надавати електронні послуги в багатьох країнах без необхідності реєстрації свого представництва там.

Відповідно, за таких умов, в Україні ці компаній надають послуги, отримують дохід в сотні мільйонів доларів (точну суму порахують податківці після прийняття цього закону), але не сплачують податки до бюджету.

Наразі послуги міжнародних корпорацій, які вони надають українським компаніям через інтернет, оподатковуються ПДВ через механізм делегування обов’язку декларування податкового зобов’язання покупцями. Тобто українська компанія самостійно сплачує ПДВ з послуг отриманих від міжнародних корпорацій.

Водночас послуги, які такі міжнародні корпорації-нерезиденти надають фізичним особам в Україні, податком на додану вартість не оподатковуються.

Відповідно бюджет недоотримує мільйони гривень, а зареєстровані в Україні компанії, які також надають електронні послуги, знаходяться в нерівних умовах, адже в ціну їхньої продукції включено ПДВ.
Сплата податку на додану вартість з електронних послух від міжнародних корпорацій — світова практика. Так, в ЄС електроні послуги оподатковуються за місцем їхнього надання. Раніше ці послуги оподатковувалися за місцем реєстрації постачальника. Це давало можливість корпораціям реєструватися в країнах з низьким ПДВ і оптимізувати податкове навантаження.

В Росії ПДВ з електронних послуг міжнародних корпорацій було введено в 2017 році, а в Білорусі – в 2018 році.

Згідно із запропонованих Гетманцевим змін до Податкового кодексу, ПДВ сплачуватимуть нерезиденти, які не мають в Україні постійного представництва, але напряму постачають електронні послуги фізичним особам на митній територію нашої країни.

Норма не стосується компаній-нерезидентів, які постачають послуги українцям через посередників. Якщо послуга постачатиметься через посередника, то платником ПДВ вважатиметься саме він.

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ

Невнятная реакция Зеленского на эскалацию показала его слабость и неадекватность

Интересно, Зеленский и Ермак собираются патрулировать нашу госграницу с теми боевиками, что напали на нас под Золотым, или есть какие-то «более миролюбивые»? Реакция президента Зеленского,…


Бородай разгромил фейк Кремля о «гражданской войне» на Донбассе

Бывший главарь «ДНР» российский политолог Александр Бородай разгромил фейк Кремля о «гражданской войне» на Донбассе признанием об участии в конфликте российских наемников. Лидер скандального российского…


Под Тернополем жители перекрыли дороги, чтобы не пустить эвакуированных из Уханя украинцев

Около 300 человек собрались в Микулинцах Теребовлянского района на протест против ввоза 98 эвакуированных из Китая людей. Об этом сообщил председатель Микулинецкой поселкового совета Петр…Геращенко сбежала с телеэфира пророссийского канала “Наш” из-за включения Шария

Сопредседатель парламентской фракции “Европейская солидарность” Ирина Геращенко посетила студию пророссийского телеканала “НАШ” и в прямом эфире покинула ее после подключения пророссийского блогера Анатолия Шария. Об…


Почему Россию так интересую подводные кабеля в Атлантическом океане

«Россия направила агентов разведки в Ирландию с целью определения точного местоположения оптико-волоконных кабелей, проходящих по океанскому дну, которые соединяют Европу с Америкой, подозревает ирландская полиция….
Гордон вляпался в крупный скандал. ФОТО

Журналист Дмитрий Гордон записал интервью с известным российским актером Алексеем Паниным. Журналисты Аркадий Бабченко и Айдер Муждабаев раскритиковали Гордона за этот поступок. ЧИТАЙТЕ: «Я плохой…


Почему Европа и США стали видеть безопасность по разному

Позиции США и Европы относительно состояния трансатлантических отношений, по-видимому, серьезно разошлись на Мюнхенской конференции по безопасности, в которой приняли участие сотни политических и военных лидеров…


Депутат и помощник устроили кровавую драку. ВИДЕО

В Северодонецке в воскресенье, 16 февраля, подрались депутат Лисичанского горсовета от «Оппоблока» Иван Полупанов и блогер, помощник «слуги народа» Елизаветы Богуцкой Вячеслав Шевчук. Как сообщила…«Цель Путина – захват Украины»: Портников предостерег Зеленского от уступок Кремлю

Президент Украины Владимир Зеленский не должен стремиться идти на уступки Москве ради очередной «нормандской встречи». Ведь российский лидер Владимир Путин пытается извлечь из этой ситуации…«Ударил меня и получил ответ в голову!»: Помощник «слуги» и депутат горсовета устроили эпичную драку. ВИДЕО

В Северодонецке в воскресенье, 16 февраля, подрались депутат Лисичанского горсовета от «Оппоблока» Иван Полупанов и блогер, помощник «слуги народа» Елизаветы Богуцкой Вячеслав Шевчук. Как сообщила…