Що отримає і скільки втратить новий президент України. ФОТО

В Україні на утримання президента йдуть сотні мільйонів гривень. Особистий автопарк, літак, спеціальні підприємства, які виготовляють ковбасу і молочку, десятки резиденцій і дач, держохорона – все це отримує президент після інавгурації.

Проте офіційна зарплата голови держави значно менша, ніж у деяких міністрів і в десятки й тисячі разів – ніж у кандидатів у президенти. Журналісти з’ясували, що, крім повноважень, можуть отримати кандидати в президенти після перемоги і на які кошти живуть зараз, передає УКРОП із посиланням на Патріоти України.

Скільки коштує президент і на що може розраховувати

Заробітна плата президента України більш ніж скромна. Наприклад, судячи з декларації Петра Порошенка за 2018-й, у середньому щомісяця на основному місці роботи він отримував лише 28 тис. грн. Для порівняння: заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов у середньому заробляв 92,3 тис. грн зарплати. Тобто заступник міністра може отримувати в 3,2 раза більше президента.

Правда, сукупний дохід чинного президента (враховуючи відсотки, дивіденди) становить приблизно 1,5 млрд грн за 2018-й. Тобто 125 млн грн на місяць. Зарплата – всього лише менше 0,02% від доходу Петра Порошенка.

Менше пощастило кандидату в президенти Володимиру Зеленському. Зараз його зарплата плюс дохід від заняття підприємницькою діяльністю (концерти і зйомки) приносять йому більше 490 тис. грн на місяць. Ще приблизно 50 тис. на місяць – відсотки за депозитом. У разі, якщо Зеленський стане наступним президентом України, його дохід скоротиться щонайменше на 460 тис. грн на місяць. Правда, роялті (виплати з авторських прав), дохід від здачі нерухомості в оренду і відсотки за депозитом залишаться разом із ним.

Навіть із урахуванням невисокої зарплати президента, разом із посадою голова держави отримує державну охорону, автопарк, літак, резиденції і дачі. Так, ще за часів Януковича для президента придбали Airbus А-319-115XC. Один політ обходиться бюджету в декілька мільйонів гривень.

Безкоштовно харчуватися президент може тільки під час офіційних візитів і зустрічей із іноземними партнерами. За це відповідає підприємство «Гарант сервіс». Усього Державне управління справами (т. зв. «ДУСя») керує понад 60 підприємствами. Головне їхнє завдання – забезпечити роботу і відпочинок президента.

Наприклад, державне підприємство «Чайка» (підпорядковується ДУСі) займається виробництвом молочної та борошняної продукції, виготовленням ковбасних виробів. Після вони потрапляють на стіл президента і керівництва країни.

В автобазі ДУСі – десятки авто. Так, за даними Prozzorro, в минулому році автопарк президента поповнили двома Mersedes S-класу за 10 млн грн. Мільйони гривень також виділяються на обслуговування автомобілів.

Крім того, в будь-який момент президенту готові надати десятки резиденцій, дач і комплексів. «Залісся», «Синьогора» могли б легко скласти конкуренцію «Межигір’ю» Януковича. На обслуговування садиб витрачають мільйони гривень щомісяця. Правда, приймати в таких резиденціях можуть не тільки президента, а й офіційні делегації. Також існує практика, коли спеціальним розпорядженням садиба залишається президенту навіть після того, як термін його повноважень закінчився.

"Синьогора"«Синьогора» ФОТО з сайту Патріоти України

Президент має право не тільки відпочивати на дачах і резиденціях, але й жити там. Наприклад, Віктор Ющенко проживав на державній дачі в Кончі-Заспі. Як повідомляють у ЗМІ, щорічно утримання резиденції обходилося бюджету в 30 млн грн. Разом із будинком голова держави також може користуватися послугами обслуговуючого персоналу.

Дача президента під КиєвомДача президента під Києвом ФОТО з сайту Патріоти України

У 2019-му на діяльність Державного управління справами планують витратити 2,1 млрд грн. Правда, сказати, що всі ці гроші підуть на президента, не можна. ДУСя також організовує протокольні зустрічі і обслуговує Верховну Раду та Кабмін. Крім цього, на інформаційне та організаційне обслуговування президента в бюджеті передбачили 944 млн грн.

Володимир Зеленський VS Петро Порошенко: як заробляють кандидати

Володимир Зеленський, у разі своєї перемоги, не зможе займатися підприємницькою діяльністю і втратить зарплату керівника «95 кварталу». Однак, навіть з урахуванням можливого скорочення доходів, 41-річний комік вже забезпечив собі безбідне життя.

Разом із дружиною він володіє 5 елітними квартирами в столиці площею від 131 до 254 кв. м. Також у нього є нерухомість у Великобританії. На банківських рахунках Зеленського зберігаються понад 1 млн грн і до $417 тис. Готівкою він має ще приблизно $258 тис., 50 тис. євро і 220 тис. грн.
Від підприємницької діяльності за рік він отримав 4,3 млн, ще 1,5 млн отримав у вигляді зарплати. В разі обрання президентом, діючий кандидат зазначених доходів позбудеться. Працювати в «95 кварталі» і займатися бізнесом він не зможе. Замість цього йому дістанеться приблизно 28 тис. грн на місяць президентської зарплати.

Водночас на стан Петра Порошенка можливий другий термін президентства ніяк не вплине. Після обрання більшість своїх активів він зберіг (передав в управління) і отримує із них дуже вагомий дохід. На відміну від Зеленського, чинний президент може заробляти, практично нічим не займаючись, просто отримуючи дивіденди зі своїх компаній і відсотки за депозитами.

Наприклад, тільки в січні 2019-го Порошенко задекларував 576 млн грн доходів: 1 січня – 548,7 млн грн дивідендів від Rothschild Trust і 26,2 млн гривень дивідендів від «Прайм Ессетс Кепітал», а 8 січня – 1,1 млн гривень відсотків від вкладів у МІБ.

Сукупні доходи президента в 2018 році становили понад 1,5 млрд грн. Для порівняння, судячи з єдиної декларації Зеленського, за рік він заробляє приблизно 7 млн грн. Тобто в 2 тис. разів менше.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ

Представитель генштаба рф путину: «вы проиграли владимир владимирович!»

Вчера в режиме видеосвязи Путин провел это совещание, в котором приняли участие секретарь Совета Безопасности РФ Николай Патрушев, директор ФСБ Александр Бортников, руководитель одной из

Далі
Важливо
literally

Після оголошення мобілізації у РФ миттєво зникла 90% підтримка «спецоперації» — російський опозиціонер

Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко вважає, що кремлівський диктатор хоче врятувати своє життя сотнями тисяч життів росіян. Після оголошення Путіним «часткової» мобілізації серед росіян різко

Далі

Кадыровцы дезертируют. В Чечне усиливается скрытая напряженность

В Чечне заметна явная обеспокоенность местных марионеток из-за попытки чеченских матерей провести акции протеста и нарастающей открытой критики в адрес Кадырова и его банды. Приходят

Далі
Важливо
literally

США закликали Україну дещо обмежити контраступ на півдні

Під час підготовки до контрнаступу ЗСУ США закликали Україну до обмеженої операції щодо цілей та географії, щоб уникнути надмірного розтягування сил та «застрягання» на кількох

Далі
Аналітика, експерти
literally

Зачем Патрушев отправился в Китай

Патрушев передал обещания от сына и собственные гарантии того, что российское руководство во главе с Дмитрием будет верным союзником Китая, а все договоренности будут безусловно

Далі

В Крыму готовят большую мобилизацию: планируют закрыть выезд

Российские власти готовятся к обороне Крыма и всеобщей мобилизации. Оккупационные власти направляют предприятиям предупреждения о том, что выезд с полуострова будет закрыт для всех военнообязанных.

Далі

Які козирі в рукаві лишилися у Путіна після провалу армії РФ, – FT

Контрнаступ на Харківщині став поворотним моментом у російсько-українській війні, однак Путін, програючи, напевно обере шлях ескалації. Про це пише у статті для Financial Times британський

Далі
Вибори
literally

Нинішній український контрнаступ не завершить війну – ISW

Україна переломила хід цієї війни на свою користь Повернення Україною Ізюма Харківської області поклало край перспективі досягнення Росією своїх заявлених цілей у Донецькій області. Про

Далі