Про що шкодує Василь Грицак

Василь Грицак очолив Службу безпеки України у липні 2015 року. До цього, цілий, без сумніву. найскладніший,  рік в історії України він керував АТО. Преса нарекла його «Директором війни».

В інтерв’ю РБК-Україна Грицак розповів, чого не вдалось зробити за чотири роки свого керівництва. 

«Закінчити війну, звільнити усіх українських бранців з полону російських терористів та завершити реформування Служби, хоча за чотири роки за кожним з цих напрямів нам вдалося зробити дуже багато.

Навесні 2014 року співробітники СБУ пліч-о-пліч із побратимами з добробатів, Збройних сил, Національної гвардії та Міністерства внутрішніх справ стали на захист України від російського агресора. У боротьбі з ворогом ми втратили 27 співробітників, але разом зупинили російські танки на Донбасі, хвилю тероризму та повзучого сепаратизму в інших регіонах України. Саме з тих, хто пройшов чистилище АТО, ми відібрали кращих, які перебуваючи сьогодні на різних посадах стали «кістяком» оновленої Служби безпеки України.

Підступність ворога не має межі. Ми відчули це з початку протистояння на Сході України, коли вперше побачили, як мирні мешканці Слов’янська та Краматорська стають заручниками терористів лише за одне бажання бути українцем. Саме Служба ініціювала створення міжвідомчого центру, який разом із волонтерами і представниками різних релігійних конфесій розпочав гуманітарну місію, що згодом отримала назву обміну полонених і заручників.

За цей час з полону терористів звільнено понад 3 тисячі осіб. На підставі опитування цих людей СБУ підготувала та видала українською, англійською і російською мовами 6 збірок із сотнями прямих свідчень про факти жахливих катувань і знущань над українськими громадянами під час їх перебування у полоні. Але найбільш вражаючими були ті обміни, які назавжди залишаться поза цією статистикою — коли у січні-лютому 2015 року Служба передавала російським терористам їх живих поплічників аби отримати останки наших загиблих Героїв.

Сьогодні у катівнях в ОРДЛО залишаються понад 100 наших громадян, які цинічно використовуються Росією в якості інструменту тиску на українську владу. Водночас твердо вірю, що врешті-решт кожен наш співвітчизник повернеться до рідного дому.

Сьогодні багато хто дорікає незавершеністю реформ в СБУ, посилаючись на відсутність затвердженої концепції реформування. Насправді, Служба зразка 2014 року кардинально відрізнялася від сьогоднішньої СБУ. У стислі терміни ми переформатували Службу, суттєво підвищивши її функціональну спроможність ефективно реагувати на агресивні виклики з боку російських спецслужб; розпочали безжальне очищення СБУ від зрадників, корупціонерів, латентних прихильників «русского мира» та звичайних боягузів; відновили ефективність військової контррозвідки, яку в цільовий спосіб знищували за часів Януковича; за рахунок внутрішньої реорганізації в рази збільшили чисельність оперативних співробітників та технічну оснащеність Департаментів контррозвідки та контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки; створили спеціальний бойовий підрозділ у складі Центру спеціальних операцій «А» СБУ, на рахунку якого сотні успішних операцій із попередження та припинення злочинів, у т.ч. знищення членів розвідувально-диверсійних груп і снайперів ворога у районі проведення АТО-ООС.

Перелік реформ, які були реалізовані «на марші» у стислі терміни, можна продовжувати ще довго. До речі, і концепція реформування була підготовлена у взаємодії із міжнародними експертами  Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС) ще наприкінці 2016 року», — зазначив Василь Грицак.

Повністю інтервью читайте ТУТ

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ