Про що домовились

Візит лідерів чотирьох держав почався з відвідання міста Ірпеня на Київщині, де вони змогли побачити, що вчинили російські окупанти на

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом, Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом та Прем’єр-міністром Італії Маріо Драґі, які прибули в нашу країну з візитом.

«Цей візит чотирьох лідерів у Київ і наші переговори ще раз довели, що наша головна сила та найефективніша зброя – це об’єднання, від якого залежить усе інше», – зазначив Глава Української держави.

Як повідомив Президент України представникам ЗМІ, під час зустрічі в Києві лідери п’яти держав обговорили кроки з продовження та посилення оборони нашої країни; питання економічної підтримки українських громадян та післявоєнної відбудови; можливості для протидії продовольчій кризі, яку спровокувала Росія; подальший санкційний тиск на РФ, а також європейську інтеграцію України.

Глава держави окреслив першочергові потреби України в обороні.

За його словами, представники міжнародної спільноти докладають багато дипломатичних зусиль для відновлення миру в Україні, і всі бачать, що «єдиною перепоною для всіх цих зусиль є неготовність Росії до реальних переговорів і до реальних дій для відновлення миру». Президент зауважив, що російські війська продовжують жорстокий наступ на Донбасі, посилюють своє угруповання на Харківщині, укріплюють плацдарми на півдні України.

«Держава-агресор повинна усвідомити, що мир не має альтернативи, і повинна почати шукати мир. А поки всі ми бачимо – і чули сьогодні, коли зазвучала сирена повітряної тривоги, – що Росія шукає тільки нових способів, щоб залякати Європу та захопити більше нашої землі», – зауважив Глава держави.

Тож, як повідомив Президент, під час зустрічі в Києві лідери держав говорили про нові санкційні кроки Європейського Союзу, потрібні для відновлення миру.

«Впевнений, що цей візит наших друзів до Києва увійде в історію нашої держави та Європи», – додав він.

Зі свого боку Президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що Європа з перших днів цієї війни стала на бік вільної, суверенної України та на захист принципів міжнародного права, якими Росія вирішила знехтувати.

«Вибір на користь війни, руйнувань і хаосу, на користь збройної агресії проти суверенної держави та підкорення вільного народу ми ніколи не сприймемо», – заявив він. За словами лідера Французької Республіки, країни Європейського Союзу вже надали Україні економічну, гуманітарну, військову підтримку та інтенсифікуватимуть її.

«Я хотів би передати меседж від усіх нас: Європа – пліч-о-пліч з Україною до перемоги, і обличчя цієї перемоги – це вільна й незалежна, мирна та спокійна Україна», – сказав Президент Франції.

Еммануель Макрон наголосив, що саме Україна вирішуватиме, коли й на яких умовах сідатиме за стіл переговорів з російською стороною, щоб закінчити війну. Він зауважив, що Президент Володимир Зеленський робив усе можливе, щоб зберегти в Україні мир.

За його словами, Французька Республіка посилюватиме військову підтримку України. Зокрема, у найближчі тижні будуть ухвалені рішення про надання додаткових САУ Caesar, які дадуть змогу українським воїнам ефективніше захищатися від атак російської армії.

Еммануель Макрон також зауважив, що Франція направила в Україну своїх експертів для допомоги в документуванні та розслідуванні воєнних злочинів, які скоїла російська армія на українській території.

Канцлер ФРН Олаф Шольц зазначив, що відвага українських військових і громадян України, яку вони проявляють у боротьбі з російським вторгненням, викликає захоплення.

«Росія силою намагається пересунути кордони всередині Європи, і це неприйнятно. Тому Німеччина разом з іншими країнами світу з першого дня стала на бік України», – сказав він.
Канцлер наголосив, що Німеччина підтримує Україну в захисті її суверенітету й територіальної цілісності. Зокрема, надає значну фінансову допомогу та прийняла близько 800 тисяч українських громадян.

Президент Румунії Клаус Йоханніс наголосив, що його країна солідарна з Україною у боротьбі з агресором. Він зазначив, що російська агресія має бути зупинена, а всі злочини, які скоїла Росія, мають бути розслідувані міжнародним правосуддям.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі наголосив на підтримці українського народу та зазначив, що триватиме робота для забезпечення транспортування українського зерна й уникнення продовольчої кризи.

«Росія, на жаль, не йде назустріч. Нам треба боротися з цією проблемою хоробро і зі сміливістю, яку проявив Президент Зеленський. Ми маємо діяти всі разом», – наголосив він.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ

 На пражському форумі обговорять розпад росії на суб’єкти

Ключовими будуть також питання хто, як та коли представлятиме вільні корінні народи Росії та її самобутні регіони: Татарстан, Ічкерію, Прибалтику, Башкортостан, Інгрію, Помор’я, Дагестан, Кубань,

Читать полностью »
Важливо
literally

У Путіна знову заговорили про перемовини з Україною

Речник російського диктатора Дмитро Пєсков знову заговорив про мирні переговори з Україною. У Путіна вимагають, щоб українська влада погодилась на вимоги Кремля та підписала документ

Читать полностью »
Важливо
literally

В СБУ озвучили фамилии кремлевских прихвостней, которые мечтали властвовать в Украине

О них, как сообщает Обозреватель, в интервью Главкому рассказал спикер Службы безопасности Украины Артем Дехтяренко. По его словам, накануне полномасштабного вторжения РФ в Украину в

Читать полностью »

Путін дав вказівку бити по цивільних об’єктах, — Монастирський

Приліт російської ракети в торговий центр Кременчука на Полтавщині — це акт тероризму, черговий воєнний злочин Росії в Україні, який підтверджує цілі Кремля навмисне знищити

Читать полностью »

«Велика сімка» готова надавати безстрокову підтримку Україні до повної перемоги над Росією

Країни «Великої сімки» (G7) домовилися надавати безстрокову підтримку Україні до повної перемоги над Росією. Про це повідомив Bloomberg. За підсумками саміту в Баварії лідери країн-членів

Читать полностью »
Важливо
literally

Статус кандидата у члени ЄС: що це дасть Україні

Статус кандидата офіційно запускає процес набуття Україною членства у Європейському союзі. Підготовка до цього створюватиме умови для того, щоб Україна жила за принципами та законами

Читать полностью »
Важливо
literally

Путін має намір оголосити про закінчення війни в Україні наприкінці серпня, — дипломат

За інформацією Олега Шарпа, президент РФ заявить про «перемогу» у війні проти України незалежно від справ на фронті. Після цього на окупованих територіях планують побудувати

Читать полностью »

Россия пытается затянуть в войну зависимые от нее Армению, Кыргызстан и Таджикистан

20 июня прошло заседание Комитета секретарей Совета безопасности ОДКБ, перед которым наблюдалась последовательная информационная компания агресора по втягиванию данной международной структуры, состоящей из по-разному зависимых

Читать полностью »
ЭКCПЕРТЫ