Патріарха Кирила – під церковний трибунал. Його ініціюють священники УПЦ МП

Священники Української православної церкви московського патріархату вимагають організувати міжнародний церковний трибунал проти патріарха Російської православної церкви Кирила.

Відповідну заяву озвучив протоієрей, директор благодійної установи «Іоаннів центр» Андрій Пінчук. Священники вирішили звернутися до собору предстоятелів стародавніх східних церков із позовом проти Кирила.

Як повідомляє NTA, за словами церковників, Кирило проповідує доктрину «руского міра», яка не відповідає православному вченню, її варто засудити як єресь.

Також Кирило скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України, та повністю підтримав агресивні дії російських військ на території України.

«Ми сподіваємося, що Собор предстоятелів стародавніх східних церков розгляне наше звернення та винесе своє справедливе рішення», – сказано в заяві.

В історії російської церкви був один прецедент звернення до суду східних патріархів. 1666-го року східні патріархи засудили московського патріарха Никона, позбавивши його патріаршества і єпископського сану. Никона залишили простим ченцем і відправили на покаяння в монастир.

Нагадаємо, що у Дніпропетровській області викрили священнослужителя Української православної церкви Московського патріархату, який співпрацював з Росією.

Наприкінці березня в Херсоні невідомі прямо з церкви викрали священника Православної церкви України Сергія Чудиновича. Також у місті його добре знають, як громадського діяча і волонтера.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ