Лукашенко після раптової смерті Макая наказав змінити кухаря, обслугу та охорону

Диктатор із Білорусі Олександр Лукашенко, схоже, злякався раптової смерті міністра закордонних справ Володимира Макая. Він наказав змінити кухаря, обслугу та охорону.

У Twitter російський опозиціонер Леонід Невзлін із посиланням на свої джерела, близькі до російських спецслужб, написав, що смерть Макая не була природною. Його, схоже, отруїли отрутою, розробленою у спецлабораторії ФСБ. А клінічна картина виглядає як смерть від інфаркту, серцевої недостатності чи інсульту.

А телеграм канал «Генерал СВР» пише, що вбивство міністра закордонних справ Республіки Білорусь Володимира Макея було заплановано, підготовлено та реалізовано з особистої ініціативи президента Росії Володимира Путіна, куратором реалізації «проекту» виступив секретар Ради Безпеки РФ Микола Патрушев.

Лукашенко останнім часом вимагав від Макея неможливого: вести переговори зі США та країнами Європи щодо пом’якшення позицій щодо Республіки Білорусь, при цьому мало обіцяючи і абсолютно нічого не роблячи, але товсто натякаючи, що скоро все зміниться і Білорусь піде на зближення із Заходом. і стане мало не на демократичний шлях розвитку, паралельно з цим вимагатиме від Китаю гарантій територіальної цілісності та захисту, зберігаючи тісні відносини з Росією.

Макей мав домогтися всього й одразу. Треба сказати, що переговори із Заходом йшли досить плідно і Макею вдалося переконати керівництво найбільш впливових країн у можливості змін у Республіці Білорусь, він дав гарантії від імені Лукашенка, що всіх політичних в’язнів випроводять до Європи в обмін на пом’якшення позицій з низки питань.

Більше того, Макей запевняв своїх візаві, і не безуспішно, що Лукашенко перебуває фактично в заручниках у Путіна і змушений робити «непопулярні» вчинки під тиском російського президента та задля збереження суверенітету Республіки Білорусь.

Переговори білоруського керівництва із Заходом йшли досить ефективно, про що регулярно доповідали Путіну, і саме це послужило ухваленню рішення президентом Росії поставити крапку у сепаратних переговорах Лукашенка, ліквідувавши основного переговорника.

Після звістки про смерть Макея Лукашенка передали прямим текстом, що діяти надалі треба виключно зміцнюючи Союзну державу і жодних переговорів за спиною у Кремля. Лукашенку особисто не загрожували, та й не було сенсу, ліквідувати його ніхто не збирається, принаймні поки що, а гарантії особистої безпеки ніхто крім Путіна йому надавати не поспішає.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ