Китай знав про плани Росії щодо нападу на Україну

У матеріалі The Spectator зазначено, що «росіяни представили свої дії як операцію щодо повернення втраченої російської провінції [і] возз’єднання Росії в історичних кордонах».

Така подача була близькою до Китаю, який знаходиться в процесі вирішення ситуації з Тайванем. Проте обом сторонам було зрозуміло, що конфлікт не повинен «заважати проведенню зимових Олімпійських ігор у Пекіні, які закінчилися 20 лютого», тобто за чотири дні до початку бойових дій.

Джерело видання повідомило, що для Москви було важливо, що в угоді, яку вона підписала з Пекіном, була «гарантія взаємної безпеки, яку Росія домагалася від Китаю десятиліттями, але досі не могла отримати».

Подібно до статті 5 НАТО, згідно з якою напад на одного члена є нападом на всіх, Пекін і Москва зобов’язалися надати військову допомогу один одному у разі іноземного вторгнення на їхні території. При цьому наголошувалися на особливих умовах щодо причини такого вторгнення. Останній пункт було введено на вимогу Китаю і «фактично виводив з угоди» взяті російськими військами під контроль території України. Контрнаступ Києва у відповідь дозволяв Пекіну не вважати це нападом на Росію.

Проте масштаби конфлікту «застали Пекін зненацька» і хоча формально він підтримував Москву, насправді китайська сторона почала турбуватися, що «Путін перегнув ціпок і спровокує Захід на створення єдиного фронту».

Крім того, Китай був незадоволений тим, що вже 27 лютого президент Росії «розіграв свою небезпечну карту», ​​натякнувши на використання ядерної зброї.

Джерело: vlasti.net

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ