Агент ГРУ, ультраправі та «козаки»: у Німеччині розкрили організаторів протестів проти України

Просувати проросійські погляди та організовувати акції протесту проти підтримки України в Німеччині допомагали люди, пов’язані з російською підсанкційною організацією «Росспівробітництво», а один із них стверджує, що працював у військовій розвідці Росії (Джерело: Reuters).

Серед організаторів проросійських протестів у Кельні у вересні 2022 року агентство ідентифікувало колишнього офіцера російських повітряно-космічних сил, який раніше носив ім’я Ростислав Теслюк, яке змінив на Макса Шлунда після того, як оселився в Німеччині десять років тому. Як вдалося встановити Reuters, Шлунд був засуджений у РФ за напад на людину з ножем.

Серед публічних агітаторів на протесті була і партнерка Шлунда — Олена Колбаснікова, жінка родом з України, яка зараз мешкає в Німеччині. Ковбасникова стала популярною серед проросійського німецького руху у 2022 році, коли заявила, що її нібито звільнили з роботи через «русофобію».

З літа того року Шлунд та Ковбаснікова організували кілька проросійських акцій, а також їздили на окуповану Росією територію України. У грудні пара мала брати участь у форумі «активістів громадянського суспільства» у Москві за рахунок «Російського дому» — організації, що входить до складу «Росспівробітництва», яке перебуває під західними санкціями.

Ще одна особа проросійських протестів у Німеччині — Андрій Харковський, пов’язаний із «Союзом козаків-воїнів Росії та зарубіжжя», що має десятки відділень у РФ та за кордоном. Харківський родом з Томської області РФ, зараз живе у Тройсдорфі, на південному сході від Кельна, і має невеликий бізнес із вантажоперевезень. Харківський брав участь у з’їзді «козаків» у Ганновері, де також були присутні російські дипломати.

Також російський порядок денний у Німеччині просуває адміністратор німецькомовного Telegram-каналу Putin Fanclub В’ячеслав Сейвальд. У соцмережах він публічно підтримував неонацизм, висловлював прихильність до «Альтернативи для Німеччини» і фігурував у доповіді баварської спецслужби — Управління з питань захисту Конституції — як той, хто підтримує антисемітські теорії змови.

Зрештою, на мітингу в Кельні Reuters також дізналося мотоцикліста зі східної Німеччини Яна Ріделя, який очолює групу під назвою «Німецько-російські душі», публікує в Інтернеті повідомлення про звірства української армії та збирає гроші для російської байкерської банди «Нічні вовки», яка перебуває під санкціями США та ЄС за підтримку війни Путіна.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини у коментарі Reuters заявило, що «дуже серйозно» ставиться до будь-яких спроб іноземних держав чи окремих осіб вплинути, особливо «в контексті російської агресивної війни проти України».

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ