32 з 36 пунктів: Україна та Туреччина узгодили соцзахист своїх громадян

Україна і Туреччина узгодили 32 з 36 пунктів проекту міждержавної угоди про соціальний захист в ході першого етапу переговорів робочих груп, що відбувся в Анкарі. Як повідомляє Аlanya.one про це в коментарі УКРІНФОРМу повідомила заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна.

«Для нас дуже важливо, щоб у наших громадян, які працюють в інших країнах, були ті ж права, гарантовані державою, які б вони мали на території України. В першу чергу це стосується пенсійного забезпечення, системи соціального страхування наших громадян … У проекті угоди 36 пунктів, повністю узгоджені 32. Це дуже вагомий результат. Переговори пройшли у відвертій і довірливій атмосфері, що дозволяло відкрито дискутувати з кожної зі статей», — зазначила Чуркіна.

За її словами, підготовка першого раунду переговорів тривала майже рік, наступний раунд відбудеться протягом півроку.

«Неузгоджені пункти стосуються рівня підписання і деяких особливостей національного законодавства, які очікується вирішити в ході другого туру переговорів. Він повинен відбутися протягом наступних шести місяців в Україні, тобто до жовтня. Сподіваємося, що під час другого туру зможемо всі питання вирішити», — повідомила Чуркіна.

Вона додала, що після підписання і ратифікації цієї угоди Туреччина стане десятою країною, з якою Україна погодила на державному рівні соцзахист своїх громадян.

«Кількість громадян України, які проживають, перебувають, працюють в Туреччині, щорічно зростає. І питання їх соціального захисту, пенсійного забезпечення, визнання трудового стажу, інвалідності є надзвичайно актуальним. Радий завершенню переговорів, сторони підписали протокол. Є істотне просування в узгодженні ряду принципових положень», — оцінив результат переговорів в коментарі УКРІНФОРМу Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Він також зазначив: «Поряд з угодою про фактично безпаспортний режим поїздок громадян України та Туреччини це буде наступною важливим угодою, яка в подальшому буде служити взаємному зближенню двох народів, зміцнення міжлюдських контактів, посиленню захисту українців під час перебування в Туреччині».

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ