Що значить любити ліс

Про звичайні турботи незвичайних людей – лісівників,  ділиться Ресурс   очима  головного лісничого Бібрського лісгоспу Мирослава Пилипіва.

Любити ліс можна по-різному. Одним зручніше це робити з висоти чиновницьких крісел чи міських багатоповерхівок, іншим – під час відпочинку та дозвілля на природі, комусь – просто милуючись безмежними щедротами лісової скарбниці.

ЧИТАЙТЕ: Европейский шоумэн: Путина позвали еще на одну свадьбу в Европе

А в працівників лісу ця любов зовсім інша. Загартована трудовими буденними турботами та самовідданою працею – вона непідробна та щира. Праця лісівників починається з раннього ранку і часто закінчується, коли на небі з’являються зорі.

Загалом, незважаючи на постійний тиск на лісову галузь, несправедливе ставлення суспільства до роботи лісівників, вони продовжують виконувати  свою щоденну роботу, бо фах, якому присвячують  і будні і свята – не менш відповідальний за інші.

Хоч літо в розпалі, і хочеться залишити щоденні турботи та податися на відпочинок, в лісівників Бібрського лісгоспу турбот надзвичайно багато і все треба встигнути.

Настає час збору лісового насіння. Лісівники вже зібрали понад 20 кг насіння кісточкових порід: вишні, черешні, сливи та аличі. Їх ми висаджуємо в лісові культури для наших пернатих друзів. Ще взимку заготовили 50 кг насіння модрини європейської та 12 кг ялини звичайної. Частину насіння весною висіяли в наших теплицях, а решту відправили на зберігання у лісовий селекційно – насінневий центр.

Незабаром настане пора збору насіння основних лісових порід, таких як дуб, бук, клен, липа, горобина та інших.

Перед початком збору лісового насіння обстежуються лісові ділянки, в першу чергу ПЛНД, генетичні резервати та інші селекційні об’єкти, на яких буде заготовлено насіння.

Затяжні дощі сприяють росту трав’яної рослинності, а висока вологість та температура – поширенню борошнистої роси на сіянцях дуба звичайного.

ФОТО з сайту Ресурс

Однак, з настанням погожих днів закипіла робота в розсадниках та лісових культурах.

ФОТО з сайту Ресурс

В посівних та шкільних відділеннях проводиться прополка сіянців, рихлення грунту.

Поряд з ручними роботами застосовуємо міні-техніку, зокрема мотоблоки, що суттєво полегшують роботу лісокультурниць.

ФОТО з сайту Ресурс

Вирощуванню якісного посадкового матеріалу дуба звичайного – особлива увага. Постійно проводиться оприскування сіянців захисними розчинами проти борошнистої роси. Своєчасна обробка та підживлення дають відчутні результати. Зараз цьогорічні сіянці дуба вже мають висоту 40-50 см, а дворічні досягають метра і більше.

Наздоганяємо втрачені дні і по догляду за лісовими культурами. Всі лісництва добре попрацювали і за 7 місяців, догляд за лісовими культурами проведений на площі 200 га при плані 180 га, що становить 111% до плану.

ФОТО з сайту Ресурс

Доброю підмогою є застосування техніки, зокрема лісгосп придбав 2 культиватори КЛД – 1,8, які суттєво покращили якість доглядів за культурами та продуктивність праці.

ФОТО з сайту Ресурс

Нарощуємо роботи і по догляду за молодняками.

ФОТО з сайту Ресурс

Ми запрошуємо всіх бажаючих ближче познайомитись з роботою лісівників, вникнути в їх роботу, труднощі та проблеми і тоді в багатьох зміниться думка про лісівників, яких шанували при Австро–Угорщині, Польщі і навіть при радянській владі. І тільки при незалежній Україні вони стали непотрібні суспільству, ворогами лісу та контрабандистами.

Однак, пройде час і все розставить на свої місця…

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ

Сім’я «Юзіка» будує будинок під Києвом

Сім’я народного депутата від фракції «Слуга народу» Юрія Корявченкова («Юзік») зводить будинок під Києвом. Про це народний депутат повідомив в електронній декларації про доходи за…«Это клиника. Точка»: Бородай рассказал о психической болезни Гиркина

Бородай Александр, который является одним из бывших главарей боевиков временно захваченных районов Донецкой области рассказал, что Игорь Гиркин психически болен, однако он отказывается признавать это,…


В США полиция переходит на сторону митингующих и становится перед ними на колени. ФОТО

В США полиция переходит на сторону митингующих и становится перед ними на колени В ряде городов США полицейские становятся на сторону протестующих. В Калифорнии и Вашингтоне правоохранители…


Путинская Россия — это Заир в снегу

Старик Кабаев и Мобуту-Сесе-Секо Многие задаются вопросом об идейных корнях путинизма в России. Откуда взялась эта, мягко говоря, специфическая идеология и способ управления государством. Кто-то…Мирошниченко «довел» Елену Бондаренко в прямом эфире: «Регионалка» начала кричать после слов про украинский язык

В прямом эфире канала НАШ произошел скандал между пророссийской активисткой Еленой Бондаренко и Игорем Мирошниченко: бывший депутат обозвал «регионалку» и сказал, что она «плохо училась…В Украине ослабили карантин: Что разрешено с 1 июня

В понедельник, 1 июня, в Украине начался следующий этап ослабления карантина. Заработали спортивные залы, фитнес-центры, бассейны, открыли межобластное сообщение всеми видами транспорта, а также разрешили…


«Сделают 5 человек из близкого окружения»: Политолог заявил о завершении правления Путина

Российский политолог Андрей Пионтковский предположил, что 5 или 6 человек из ближайшего окружения Владимира Путина могут отстранить его от занимаемой должности. Пионтковский прокомментировал последние новости…

Азаров отличился новым выпадом против Украины

Украина, находясь в составе Советского Союза, якобы бесплатно получила значительную часть своих городов. Такое скандальное заявление сделал бывший премьер-министр Украины времен президентства Виктора Януковича Николай…


«Россия может попытаться расширить территорию»: Чубаров сделал неутешительный прогноз по войне на Донбассе

Председатель Меджлиса крымскотатарского народа, народный депутат Украины нескольких созывов Рефат Чубаров сделал неутешительный прогноз относительно войны с Россией. Об этом он высказался в интервью «Апострофу»….