У Порошенка хочуть перенести вибори президента в Україні

В Адміністрації президента розглядають можливість перенесення виборів глави держави з весни на літо 2019-го. Про це заявляє перший заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін у своїй статті «Який строк отримає Порошенко?», оприлюдненій на сайті видання 23 серпня, повідомляє УКРОП із посиланням на Патріоти України.

За словами Рахманіна, зміщення термінів виборів вигідне команді Порошенка з кількох причин. «По-перше, чим нижче явка, тим простіше маніпулювати результатами голосування, тим більше простору для підтасувань. А в період відпусток, канікул та інших вакацій відвідуваність виборчих дільниць знижується природним чином», – пише журналіст.

ЧИТАЙТЕ: «Дошпагалилась»: Волочкову экстренно доставили в больницу во время отпуска в Греции

«По-друге, молодь, що належить до найменш дисциплінованих електоральних груп, влітку виконує свій обов’язок особливо неохоче. А виборці 18+, за традицією, не схильні поважати чинну владу. По-третє (не смійтеся), президентські технологи серйозно вважають, що виборці влітку добріші, ніж ранньою весною і легше прощають владі помилки», – йдеться також у статті.

За словами Рахманіна, можливий план президента щодо перенесення виборів спирається на нестиковку, присутню в тексті Конституції.

«Частина перша статті 103 Основного закону встановлює: президент обирається строком на п’ять років. Частина п’ята цієї ж статті визначає датою проведення чергових президентських виборів «останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента». І, нарешті, частина перша статті 104 роз’яснює, що відлік президентських повноважень починається з моменту прийняття присяги», – зазначає заступник головного редактора.

Він нагадує, що попередні вибори відбувалися в травні 2014 року, а не в березні, як визначено Конституцією. Порошенко присягнув 7 червня 2014 року і за формулою «від дзвінка до дзвінка», повноваження чинного гаранта мають закінчитися 7 червня 2019 року.

Також Рахманін зазначає, що ні жоден президент України не перебував на президентській посаді аптекарськи точний п’ятирічний термі та що формула «від дзвінка до дзвінка» до президентських повноважень в принципі незастосовна.

Водночас за його словами, президент може спробувати домогтися зміни дати проведення виборів через Конституційний суд. «Подання (якщо Порошенко все ж такинаважитьсязіграти в цю гру) вирушить доКС вже восени. І його автором буде, найімовірніше, не сам Петро Олексійович», – зазначає автор статті.

23 серпня народний депутат від «Народного фронту» Леонід Ємець у своєму Facebook написав що, «за його інформацією готується подання до Конституційного Суду з метою перенесення дати виборів президента України».

На прохання журналістів прокоментувати вказану інформацію голова Верховної Ради Андрій Парубій у четвер заявив, що «з офіційних джерел йому про це невідомо» та наголосив, що, згідно з Конституцією, ці вибори мають відбутися останньої неділі березня 2019 року.

«Я вважаю, що вибори мають відбутися відповідно до Конституції. Якщо я не помиляюся, згідно з Конституцією, вибори відбуваються останньої неділі березня п’ятого року повноважень. Тільки так я бачу законні підстави та законні умови», — цитує спікера «Інтерфакс-Україна».

Народний депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник висловив упевненість, що дату чергових президентських виборів не переноситимуть.

«Я не думаю, що таке подання буде, а якщо воно і буде, я не вірю, що Конституційний суд може його підтримати, оскільки, на мою думку, немає ніяких підстав переносити волевиявлення громадян», – сказав Вінник журналістам у Києві, відповідаючи на відповідне запитання.

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ


Советник Порошенко призывает к новому Майдану

Известный политтехнолог Виктор Уколов призвал людей на «третий Майдан». Именно так он прокомментировал тот факт, что спецназ Государственного бюро расследований приехал в Музей Ивана Гончара,…


«Оказались на грани гражданской войны»: Познер взволнован тяжелой ситуацией в США

Телеведущий Владимир Познер пообщался со своей коллегой Софико Шеварднадзе в Яндекс. Эфире и заявил, что сильно обеспокоен ситуацией в Соединенных Штатах. Как сообщает Replyua.net, журналист…Мир готовится возобновить авиасообщение: Новые правила полета

COVID-19 внесет заметные изменения в привычные нам полеты. После карантина они станут менее комфортными и будут занимать больше времени. Рассказываем, когда возобновят международные перелеты, а также к чему нужно…


Ученые вывели закономерность между длинной безымянного пальца и уровнем смертности от COVID-19

Мужчины, у которых безымянный палец длиннее указательного, чаще переносят COVID-19 в легкой форме, а также меньше рискуют умереть от него. Ученые из Университета Суонси изучили…


Какое количество людей в мире может накормить Украина: Названа впечатляющая цифра

Украина может стать житницей глобального масштаба. Об этом в ходе видеоконференции, организованной Международным центром перспективных исследований (МЦПИ) и представительством фонда Ганса Зайделя в Украине, заявил…


Путин назначил новый «парад Победы»

Президент России Владимир Путин распорядился провести парад Победы 24 июня. Он должен был состояться 9 мая, но был отложен на неопределенный срок из-за пандемии Covid-19….Пентагон обвинил Кремль в переброске истребителей в Ливию

Африканское командование вооруженных сил США (Africom) обвинило Россию в отправке военных самолетов в Ливию. Соответствующий пресс-релиз опубликован в «Твиттере» командования. В нем утверждается, что военную…

После интервью с Гиркиным пропагандист Соловьев обозвал Гордона «нацистской мразью»

24 мая российский пропагандист Владимир Соловьев часть своей авторской программы на телеканале «Россия 1» посвятил обсуждению интервью журналиста Дмитрия Гордона с террористом Игорем Гиркиным (Стрелковым). Соловьев показал отрывок выступления Гордона, который говорил…