Тільки без паніки! Прогноз курсу долара до кінця 2018

Чи буде долар по 25 грн і чи варто чекати різких коливань до кінця року – далі наші експерти, пише видання Факти, інформує УКРОП.

Так, екс-заступник глави Нацбанку, колишній заступник міністра фінансів та ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає що через три місяці курс буде приблизно 25,5 -26 грн/долар, а на кінець року – 27-28 грн/долар.

Де зберігати гроші та що робити з валютою

– Теоретично можна продати долари та покласти на гривневий депозит на 5 місяців, заробити процентний дохід, а потім знову піти у долари. Хто боїться флуктації (Коливання обмінного курсу валют. – Ред.), мають розуміти, що під кінець року гривня завжди слабкіша.

ЧИТАЙТЕ: Страшный сон российских правоохранителей: На Крымском мосту массовые нарушения

Прогноз інфляції

– НБУ сьогодні підтвердило прогноз інфляції на 2018 рік у 8,9%. Я вважаю, що інфляція складатиме приблизно 10%.

А старший аналітик групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що ринок в цілому збалансований і коливання носять виключно ринковий характер – тобто все залежить від пропозиції і попиту на ринку. При чому, дуже важливим зауваженням є те, що на готівковому ринку вартість долара нижча, ніж на міжбанку.

Падіння курсу на міжбанку

– Рух на міжбанку визначає лише політику курсу гривні на наступний день. У даному випадку – через вихідні на понеділок. Тобто, ми можемо говорити про менш офіційний курс гривні, але на реальному ринку, на готівкому ринку зовсім не очевидна така зміна і його здорожчання.

Для цього діють зовсім інші чинники – ринкові, попит і пропозиція валюти. У нас вихідні попереду, але тим не менш, стрімко зростає нафта на світових ринках.

Це означає, що Україні доведеться дорого платити за газ та імпортні енергетичні ресурси.

Це негатив для гривні, але не на сьогоднішній день, а в найближчій перспективі.

З іншого боку ми знаємо, що у нас банк обіцяв викуповувати долари на міжбанку – це також фактор послаблення гривні.

Ринок

– Пропозиція гривні на ринку дуже висока і фактично зараз ринок шукає точки рівноваги, і, як ми бачимо, коливання досить вузькі – це 15-10 копійок.

Для порівняння, ще кілька місяців тому ці коливання перевищували один відсоток, зараз вони всього 0,6%.

Курс 26,10 грн/долар говорить про те, що пропозиція валюти досить висока і чекати ослаблення гривні далі не варто. Ринок у цілому знаходиться в балансі.

Транш МВФ

– Транш МВФ, безумовно, – це визначальний фактор, оскільки він відкриває двері інвесторам, і значно пом’якшує небезпеку боргового навантаження найближчих років.

Тобто, у даному випадку, він не критичний, але, якщо ми собі уявляємо подушку безпеки, можна їздити взагалі-то і без неї, але з нею набагато спокійніше.

У разі якихось екстраординарних подій, дана сума виступатиме зоною безпеки.

Прогноз

– Зараз курс балансує на позначці 26. Ми говоримо це на готівковому ринку, щойно курс спускається нижче цієї позначки, з’являються відразу покупці – і не дають курсу далі спуститися.

Тому 26 – це така точка для ринку, на яку всі дивляться. Поки ми її не пройшли, залишатимемось ось в цих межах – 26-35 гривень.

Якщо ми стійко подолаємо цю позначку, і транш МВФ може послужити тригером такого руху, тоді, звичайно, ми спускаємося в діапазон 25,5, але, не думаю, що гривня зміцниться до 25.

У даному випадку різко зросте покупка валюти, оскільки більшість учасників все-таки очікує до кінця року девальвацію 29-30, і на цих закладених очікуваннях вони будуть купувати за таким низьким курсом долар.

Виходячи з поточних тенденцій, така ймовірність зберігається і вона досить висока. До кінця року очікую курс в районі 28-29 гривень.

Що може потопити гривню

– Багато що залежить від ситуації на світових ринках, у першу чергу. Зараз вони позитивні і це добре підтримує гривню, якщо ситуація зміниться, буде безумовно негусто.

У нас залишається високе боргове навантаження, яке необхідно погашати. Для цього потрібні золотовалютні резерви. З приводу МВФ є позитивні очікування, можливо пройти безпечно цей період, але без нього є ризики. Відповідно, якщо не буде траншу, тиск на гривню посилиться.

В решті решт, це негативний зовнішній торговий баланс, який поки зберігається і взагалі тисне.

 РЕКЛАМА

«загрузка…


Загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ

Скрытые тайники в вашей квартире. ФОТО

Скрытые системы хранения в вашей квартире Помимо хорошей и грамотной организации пространства многие, затевая ремонт в своем жилище, подумывают о тайниках небольших, больших или даже…


Как создавали «Новичок»

Поселок Шиханы Саратовской области прославился на весь мир из-за отравления политика Алексея Навального в Сибири и ранее — Скрипалей в Великобритании. Разрабатывать химическое оружие здесь…


НАСА обнаружило воду на Луне

Несколько дней назад НАСА заинтриговало научную общественность, сообщив, что вскоре будет объявлено об очень интересном открытии, связанном с Луной. И вот космическое агентство представило убедительные…В «Слуге народа» заговорили о новом Майдане и Ростове. ФОТОфакт

«Слуги народа» якобы устроили разборки между собой из-за неудовлетворительного результата на местных выборах. Некоторые даже прогнозируют новую революцию. Переписку из внутреннего партийного чата обнародовала «Страна» В…Геополитическое поражение Москвы: Кремль капитулировал перед Эрдоганом

Последний телефонный разговор президентов Турции и РФ Реджепа Тайипа Эрдогана и Владимира Путина показал, что доминированию России в Закавказье пришел конец. Во вторник, 27 октября, состоялся телефонный…
Террористы на Донбассе обстреляли ВСУ из гранатометов

Российские террористы на Донбассе снова нарушили договоренности о перемирии и устроили провокационные обстрелы позиций Вооруженных сил Украины. Как сообщает пресс-служба штаба ООС в Facebook, за прошедшие сутки,…Гордон рассказал о главной проблеме Зеленского

Журналист Дмитрий Гордон назвал причину, почему президент Владимир Зеленский не выполнил одно из главных своих обещаний. Известный журналист Дмитрий Гордон в интервью Наталье Влащенко высказал…


За деньги онкобольных в Украине отремонтируют аж 300 метров дороги

Соответствующее решение принял Кабмин,  передает «Пресса Украины». Стало известно, что Кабмин решил забрать 61,55 млн грн для программы совершенствования молекулярно-генетической диагностики онкологических заболеваний в 2020…


В Чернобыле заметили чудо-птичку, которая охотится как ястреб, а весит всего 80 грамм

В Чернобыльском заповеднике в течение этого года произошло много событий – лесные пожары, научные исследования и многое другое. После испепеляющего возгорания природа стала обновляться и…


Бывший офицер КГБ заявил о вербовке Владимира Соловьева

Бывший сотрудник Комитета госбезопасности (КГБ) СССР подполковник Владимир Попов в своей книге «Заговор негодяев. Записки бывшего подполковника КГБ» заявил о вербовке советскими спецслужбами журналиста Владимира…