Програма «На тебе чекають вдома» – реальний шанс для виправлення помилок й повернення до мирного життя. ВІДЕО

Двоє мешканців Донбасу повернулися до мирного життя завдяки Програмі Служби безпеки України «На тебе чекають вдома», повідомляє УКРОП з посиланням на СБУ

Один з них приєднався до т.зв. «ДНР» навесні 2014 року. Охороняв будівлі органів влади та управління міста Лиман Донецької області.

Після звільнення міста від бойовиків чоловік, побоюючись кримінальної відповідальності, виїхав до Російської Федерації, де тривалий час переховувався.

Його батьки, поспілкувавшись із співробітниками СБ України, допомогли чоловікові подолати страх та повірити, що Програма «На тебе чекають вдома» – реальний шанс для виправлення помилок й повернення до мирного життя на Батьківщині. Зрештою спільними зусиллями родини та за сприяння спецслужби колишній бойовик повернувся в Україну через пункт пропуску «Гоптівка», де відразу здався правоохоронцям.

Написавши заяву до поліції про добровільний вихід зі складу НЗФ, чоловік активно сприяв слідству. Після ретельної перевірки вирішуватиметься питання про його звільнення від кримінальної відповідальності. Другий мешканець Донеччини, колишній працівник т.зв. «податкової інспекції ЛНР», також скористався Програмою СБУ.

З початком конфлікту він виїхав до Росії, де працював там різноробочим. Негативне ставлення до біженців з окупованих територій Донбасу, постійне цькування, докори в боягузтві та небажанні воювати за «новоросію», погрози життю та здоров’ю і навіть побиття й тортури з боку цивільних громадян та поліцейських РФ, змусили його повернутися до Луганська. Колишні колеги допомогли чоловіку працевлаштуватися до т.зв. «податкової інспекції «ЛНР».

Незадовільні умови праці, зверхнє й упереджене ставлення до луганчан з боку російських наглядачів заставили чоловіка задуматися. Через три місяці, зрозумівши, що насправді він працює не для міфічної «республіки», а на терористів, «податківець» вирішив виїхати на підконтрольну Україні територію та звернувся до СБУ в рамках Програми «На тебе чекають удома».

«Я щиро розкаююсь у скоєному й закликаю всіх обдурених терористами, окупантами й російською пропагандою людей кидати «ЛНР» та повертатися на Батьківщину», – заявив колишній сепаратист. Зараз чоловік дає покази щодо своєї діяльності та співпрацює зі слідством.

ЧИТАЙТЕ: МЧС: 16 человек погибли при пожаре на складе на северо-востоке Москвы. ФОТО

Якщо перевірка підтвердить, що він не брав участі в бойових діях, катуваннях і тортурах, громадянина буде звільнено від кримінальної відповідальності, він зможе вільно жити й трудитись на мирній українській землі.
 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ


«Зачем ставить на стоп-кран всю экономику?»

Правительство планирует провести сокращение расходов бюджета в связи с экстренной ситуацией в экономике на фоне коронавируса. Народные депутаты пока не поддержали правительство, но предварительно ожидается:…


Илларионов признался, как в России хотели ударить ядерным оружием

Секретарь Совета безопасности России Николай Патрушев настаивал на возможности для РФ первой наносить ядерные удары. Соответствующие нормы он предлагал внести в концепцию национальной безопасности страны….


«Слуги» рассказали, что сделают с Аваковым

Корниенко отметил, что это связано с «опытом и эффективностью этого человека на своей должности» Первый замглавы фракции «Слуга народа» Александр Корниенко считает, что министр внутренних дел…


Коронавирус пошел на спад

В мире подтверждены 1,2 миллиона случаев заражения коронавирусной инфекцией, среди них 69 тысяч погибли, а 262 тысячи выздоровели. В США прогнозируют пик смертности через неделю….


На Тернопольщине умер первый священник с коронавирусом, который исповедовал полтысячи верующих

На Тернопольщине от коронавирусной болезни COVID-19 скончался священник Олег Винницкий. Он был первым человеком, которому подтвердили этот диагноз в Тернопольской области. Известно, что незадолго до…

Гордон рассказал, что ожидает президента Зеленского и его команду

На фоне множества провалов Зеленского и его команды, многие из которых были, без преувеличения, катастрофическими, в обществе возникло ощущение предательства и тотальное недовольство руководством страны. На…


Климкин сказал, кто де-факто является президентом Украины

Экс-министр иностранных дел Украины Павел Климкин считает, что фактически президентом Украины в плане самого большого принятия решений, несомненно, является нынешний глава государства Владимир Зеленский. Даже…