Остап Семерак: корупційні схеми міністра екології

Міністр екології Остап Семерак схоже розраховує на те, що зможе накрасти грошей за допомогою корупційних схем та втекти з країни. Інакше складно пояснити його зухвалу поведінку. Про це пише інтернет-видання Politeka.

На сьогоднішній день українські ЗМІ рясніють інформацією про дволикість Остапа Семерака міністра по відношенню до введення реформ і боротьби з корупцією. З одного боку, він створює собі імідж запеклого борця з корупцією і завзятого захисника екології. З іншого, його підлеглі влаштували справжній терор підприємствам, які отримали ліцензії в міністерстві.

Більш того, самі захисники природи викривають Остапа Семерака в подвійних підходах. Наприклад, у кінці квітня активісти і захисники природи під Міністерством екології вимагали від Семерака міністра внести лося в Червону книгу України. Свої вимоги вони підкріпили жахливими фактами, мовляв, за 25 років в Україні практично знищили лосів, їх залишилося всього дві тисячі. Але міністр проігнорував пікетників, взамін приїхали поліцейські патрулі.

 

З іншого боку, трохи раніше сам Семерак міністр на свій сторінці в соціальній мережі опублікував пост про те, що 20 браконьєрів застрелили двох козуль. Він був обурений такою поведінкою.

Захисники тварин припускають, що таке лукавство не випадкове. Адже полювання на лося — одне з найулюбленіших занять багатьох народних депутатів. І міністр екології Семерак не може позбавити своїх колишніх колег із Ради такого задоволення.

Схожа ситуація і в інших справах міністра. Вступивши на свою посаду в квітні 2016 року, він анонсував жорстку боротьбу з корупцією, в першу чергу в екоінспекції. Але насправді вийшов черговий переділ впливу: в результаті чого в Мінекології була налагоджена робота відразу декількох корупційних схем.

Усунення конкурентів

За останні роки корупційні скандали в Міністерстві екології не рідкість. Здавалося б, що можна «заробити» в не прибутковому міністерстві? Але головне, було б де, а як — наші підприємливі чиновники придумають.

Вже багато років у міністерстві працює одна нехитра схема — заробіток на утилізації старих добрив і пестицидів, у тому числі що залишилися і з радянських часів. Для простого українця це брудна, неприбуткова справа. А ось для чиновників — ласий шматок.

І практика останніх років доводить, що це дійсно так. Адже вже декількох міністрів «пішли» саме за це. А сама схема була розроблена ще 2012 року екс-міністром Миколою Злочевським. Для початку чиновники прибирають усіх конкурентів, які в Україні можуть утилізувати небезпечні відходи. В даному випадку прострочені добрива. Адже за законом, якщо утилізацію можна провести в Україні, вивозити відходи заборонено. Так і вчинив тодішній міністр у компанії з громадянином Ізраїлю Іллею Марчевським. Позбавивши українські підприємства ліцензії, почали вивозити відходи за кордон.

Небезпечні відходи, а точніше землю, на яку вони були пролиті, зібралися вивозити до Британії. Держава на це передбачила 300 млн грн, що в перерахунку на долари склало 40 млн. Але за фактом замість заявленого ґрунту, зараженого хімікатами, вивозили звичайну землю. В підсумку на рахунках організаторів схеми осідали серйозні суми.

Змова була розкрита тільки тому, що махінатори не ділилися з керівництвом держави. Міністра звільнили, а його напарника хотіли судити. Але революція його врятувала. Історія повторилася вже в 2014 році. Коли міністром екології став Шевченко Ігор. І він у результаті допустив Іллю Марчевського як представника ізраїльської компанії S.I. Group Consort Ltd до вже напрацьованої схеми.

Тоді на шляху махінаторів стало ТОВ «Сервісний центр регенерації масел», його так само, всіма правдами і неправдами, позбавили ліцензії після перевірки, призначеної тодішнім міністром. Тоді у Марчевського залишився один конкурент — єдиний в країні реальний утилізатор пестицидів — компанія «Еко Нова». Незайвим буде відзначити, що підприємство побудовано і запущено в тому числі і з європейською допомогою. Однак з ним розправилися, але вже нинішній міністр екології Остап Семерак.

Хімікатам — бій

У війну з простроченими агрохімікатами вступив і новий міністр екології Семерак. Наприкінці вересня минулого року він анонсував масштабну утилізацію всіх, що залишилися, відходів. Запланував знищити 8,3 тис. тонн. Для розуміння читача — це 160 завантажених доверху залізничних вагонів.

Але ключове в цій боротьбі — державне фінансування в розмірі 500 млн грн. У ЗМІ запевняють, що саме ця сума стала вирішальним аргументом в даному питанні. За збігом обставин міністру екології вдалося в минулому році провести через Раду нові ліцензійні умови для підприємств. І одна з перших перевірок прийшла саме в компанію «Еко Нова». Після довгих суперечок і перевірок компанію позбавили ліцензії. В результаті в країні не залишилося жодного підприємства, яке має ліцензію на утилізацію агрохімікатів.

ЧИТАЙТЕ: Министр Семерак пытается узурпировать рынок опасных отходов

За заявами джерел в міністерстві, в орбіті Семерака міністра знаходиться все той же Ілля Марчевський і компанія S.I. Group Consort Ltd. Швидше за все, саме вона вивозитиме небезпечну «спадщину» за кордон. А, отже, зможе реалізувати схему розпилу бюджетних коштів, вибудовану ще 2012 року.

Платні послуги екології

Не менш серйозний скандал розгорівся в Мінекології і з іншого приводу. Виною всьому — нові ліцензійні правила і нова команда чиновників-клерків, сформована Остапом Семераком. Так, згідно з розслідуваннями «Спостерігача», Семерак міністр влаштував під свій початок чиновника із заплямованою репутацією — Олега Паракуду.

З’явилися в команді міністра екології Семерака й інші цікаві особистості. Наприклад, Лук’янчук, Яковлев, Канцурак, Коломієць. За даними розслідування, через фірми, підконтрольні Лук’янчуку, проводять корупційні гроші в міністерство.

Підлеглі згаданого чиновника телефонують на підприємства і наполегливо пропонують їм працювати з двома певними фірмами: «Укрекопром» і «Утильвторпром». Обидві фірми зареєстровані в Одесі і, за даними журналістів, не мають ніяких виробничих потужностей. І тим не менше, того, хто не погоджується працювати через них, позбавляють ліцензій Мінекології.

Учасники ринку скаржаться, що робота міністерства перетворилася на чорний бізнес. Він працює за певними схемами, і є навіть прейскурант на послуги.

Суми, а головне, нахабство чиновників вражає. Поряд з імітацією реформ, в екології процвітають старі корупційні схеми, які не призведуть до покращення ситуації. Складається таке враження, що міністр або не в змозі навести порядок, або просто не хоче цього робити зі своїх особистих міркувань.

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ

В США создали вещество, которое может блокировать коронавирус

Химики из Массачусетского технологического института разработали пептид — фрагмент белка, который может предотвратить проникновение вируса в клетки. Потенциальное лекарство от COVID-19 имитирует белок, обнаруженный на поверхности клеток человека. Исследователи…Кому коронавирус, а кому «зеленые человечки»: Италия получила от Путина троянского коня

Телефонный разговор между Конте и Путиным о коронавирусе встревожил правительство: «Вместо помощи в Италию приезжают российские военные». Разговор состоялся в субботу. Некоторые заявляют: «Эти поставки…Сколько получают врачи, работающие с больными короновирусом

В Украине медикам, которые работают и контактируют с больными коронавирусом пациентам, поднимут зарплату. Об этом заявил Президент Украины Владимир Зеленский. ЧИТАЙТЕ: Появилась аргументация, почему Зеленский…
Коронавирус перехитрил медиков: Названы новые симптомы заболевания

Как сообщили медики, у коронавируса появились новые симптомы, которые были зафиксированы у заболевших. Европейская система наблюдения (TESSY) проанализировала жалобы пациентов и составила список симптомов, которые…


Медведчук и Тимошенко заключили союз ради спасения Коломойского

Общественная организация «Центр противодействия коррупции» проанализировала на своей странице в «Фейсбук» альянс, который образовали партии «Батькивщина» и «Оппозиционная платформа — За жизнь». Вопрос действительно интересный…


«Не вините Зеленского!»: Портников обратился с мощной речью

Украинцы собственноручно разрушают попытки создать независимое, сильное и демократическое государство. Об этом  сказал украинский журналист и публицист Виталий Портников. В качестве примера он навел выборы 2019…Ермак рискует остаться без высокой должности

Глава Офиса президента Андрей Ермак рискует остаться без высокой должности. Об этом, ссылаясь на свои источники, информирует Telegram-канал Легитимный. Как утверждают инсайдеры, на фоне скандала,…


Появилась аргументация, почему Зеленский выбрал МВФ, а не дружбу с Коломойским

Рано или поздно президент Владимир Зеленский должен был выбрать между олигархом Коломойским и денежным сотрудничеством с МВФ. Отмечается, что принятие этого решения неожиданно ускорил коронавирус….


Число заболевших коронавирусом в Украине резко увеличилось до 645 человек

В Украине обнаружили 645 случаев заболевания коронавирусом: только за последние сутки количество заболевших возросло до 96 человека. Украину продолжает накрывать страшная пандемия COVID-19. По состоянию…