Олег Недава: Стратегія поводження з відходами потребує серйозного доопрацювання

Засідання Комітету з екологічної політики, заплановане на 7 лютого  так і не відбулося. Послухати презентацію недоопрацьованого проекту Стратегії поводження з відходами прийшли менше половини складу депутатів Комітету. Слід наголосити, що інтерес до цього важливого документу високий як серед політиків, чи фахівців, так і серед громадськості та підприємців, що працюють у галузі.

«Зала Комітету була повна, але реального обговорення Стратегії, яку запропонував Міністр Остап Семерак, так і не відбулося. Нині можна констатувати, що відповідного документу, який можна було б назвати Стратегією, і який Мінприроди обіцяло ухвалити ще в грудні 2016 року наразі немає.

Як висловився у кулуарах мій колега, в гості не ходять з пирогом, який існує лише у вигляді закваски. Нині підготовлено лише аналіз сфери поводження з відходами в Україні. Матеріали, а це понад 600 сторінок, є лише початком процесу розробки Стратегії. При чому, на даний час матеріали ці ще досить «сирі».

У документі наявні частини тексту які містять не дуже хороший технічний переклад англомовних документів. І це свідчить про використання робочою групою матеріалів з документів інших країн, які неадаптовані до українських реалій.

Автори недобросовісно вивчили нашу нормативно-правову базу, існуючу в Україні практику поводження з відходами, інституційну структуру цієї сфери. Пропоновані в тексті презентованих матеріалів технологічні рішення у сфері поводження з відходами не містять підтверджень їх ефективності та екологічної безпечності. У них відсутні цільові показники.

Слід наголосити, що всі стратегічні документи містять індикатори та цільові показники. Наприклад, 17 Глобальних цілей Сталого розвитку, ухвалені на Саміті ООН в 2015 році містять 240 показників та 169 завдань.
У запропонованих до обговорення матеріалах застосовано не зрозумілий понятійний апарат, що відсутній у чинному законодавстві.

Не зазначено яким чином і коли будуть модернізовані промислові потужності з утилізації відходів, що вже існують. Адже запускати нові амбітні проекті на старих цементних печах – нерозумно і витратно.

Дискусію викликала й теза Міністра Остапа Семерака, висловлена ним раніше, про те, що слід відмовитися від роздільного збирання відходів. Учасники обговорення спробували його переконати, що ніякий сміттєсортувальний завод потім не відсортує осколки ртутних ламп, викинутих громадянами у загальний контейнер, від залишків органічних продуктів. Утилізація автомобільних олив, медичних відходів, ламп, батарейок, акумуляторів, відеомоніторів, нарешті пестицидів – це ті відходи, що нищать землю і воду, бо відсутня сучасна система поводження з ними. Але водночас, ці відходи є ресурсом і можуть приносити прибутки. І це теж потрібно виписати у Стратегії.

Комітет, враховуючи побажання Міністра, протягом попередньої сесії не виносив на обговорення до парламентської зали законопроектів щодо вдосконалення правової бази поводження з відходами. Далі чекати не можемо.

Разом із розробкою важливих стратегічних документів маємо невідкладно впровадити фінансово-економічні і правові інструменти щоб закрити ті діри, через які наш бюджет втрачає мільярди на переробці відходів. І через які на нас накочується вал неутилізованого сміття.

Коли у шторм на кораблі пробите днище, капітан перш за все спрямовує команду на те, щоб задраїти пробоїну. Про модернізацію судна капітан подбає, коли корабель прийде у порт.

Думаю, що Мінприроди мало б перейняти досвід Генштабу і Міністерства оборони, які вирішення стратегічних питань розумно поєднують з ліквідацією найважливіших тактичних проблем», — повідомляє у себе на facebook Олег Недава, заступник Голови комітету Верховної Ради Україні з питань екополітики.

ЧИТАЙТЕ: Торговая блокада может уничтожить Николаевку


 РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВЗагрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИВойна на Донбассе является «самым старым» конфликтом в мире

В ООН назвали войну на Донбассе «самым старым» конфликтом в мире, поскольку 30% из тех, кто нуждаются в помощи, — пожилые люди. Об этом свидетельствуют данные Организации объединенных наций. ЧИТАЙТЕ: Белковский о…«Слуг народа» народ решил повесить

Депутатам от «Слуги народа» поступали письма с угрозами от фермеров, которые обещали «повесить их на вилах», если они проголосуют за закон о рынке земли. Как…


Украина заблокировала «Газпрому» доступ к деньгам

Из-за угрозы потери средств «Газпром» вынужден отказаться от размещения еврооблигаций в швейцарских франках, запланированного на эту неделю. Причиной такого решения стал вердикт Стокгольмского арбитража по…


Беларусь отказала Путину

Белорусский госсекретарь утверждает, что Россия предлагала Минску разместить базу ВВС в ответ на помощь в приобретении истребителей Су-30 Государственный секретарь Совета безопасности Белоруссии Станиславь Зась…
«Барыг, приспособленцев, дезертиров – на**ен!»: Ярош призвал украинцев готовиться к досрочным президентским выборам

Бывший народный депутат Верховной Рады Украины, экс-руководитель «Правого сектора», а в настоящее время лидер УДА Дмитрий Ярош заявил, что пришло время готовиться к досрочному прекращению…
«Господин Коломойский, может лучше вам взять свой бизнес и, выпив чаю с Путиным, переехать на территорию РФ?»: Соколова прокомментировала заявление олигарха

В среду, 13 ноября, на своем YouTube-канале украинская журналистка и телеведущая Янина Соколова прокомментировала интервью бизнесмена Игоря Коломойского, в котором он предложил «дружить с Россией»…Белковский о «затрапезном» Китае и «великой» России

В 1842 году по итогам Опиумной войны Великобритания оттяпала у Империи Цин Гонконг. Правда, лишь небольшая часть территории Гонконга была захвачена по-взрослому, а большая часть территории нынешнего Гонконга была уже…