Олег Недава: Ми здатні кардинально змінити екологічну ситуацію

«Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідне рішення підтримали 256 народних депутатів.

Після знищення системи екологічного аудиту і екологічної експертизи (а це відбулося саме у парламентській залі у 2012 році), українські екологи вкрай стурбовані ситуацією в українському довкіллі.

За оцінками вчених, промисловими підприємствами і транспортом України щороку здійснюється викидів близько 6 млн тонн забруднюючих речовин, що становить 150 кг на кожного громадянина країни. У водні басейни потрапляє більше 14 млрд м3 стічних вод, або близько 300 тис. л у розрахунку на кожного мешканця.

Деструктивний характер природокористування постійно породжує нові гострі екологічні проблеми, що свідчить про кризовий стан нинішньої державної політики природокористування.

Забруднення повітря та річок, виснаження ґрунтів, вирубка лісів, знищення здатності природного середовища до самоочищення та самовідновлення – це загрози, які нинішнє покоління залишить у спадок нащадкам, якщо ми не схаменемось. Окремі території вже зараз є зоною екологічного лиха.

ОВД майбутньої господарської на довкілля сприятиме ухваленню екологічно грамотних управлінських рішень.

За допомогою визначення можливих несприятливих дій, оцінки екологічних наслідків того чи іншого проекту, а також врахування громадської думки і розробки заходів зі зменшення негативного впливу ми здатні кардинально змінити ситуацію», — написав на своїй сторінці facebook заступник голови комітету з питань екополітики Олег Недава.

Олег Недава також вказав про ще одне важливе рішення парламенту у сфері охорони довкілля — законопроект № 3259 «Про стратегічну екологічну оцінку». Його за основу підтримало 239 народних депутатів.

«В Україні на даний час державне планування – створення законів, державних програм і планів, підготовка урядових документів – відбувається без врахування їх впливу на довкілля.
До чого це призводить ми з вами бачимо на прикладі тих техногенних аварій, які останнім часом все частіше відбуваються в Україні.

Навколишньому середовищу і здоров’ю людей завдається непоправна шкода. Ми дуже неощадливо використовуємо національні природні ресурси, по суті розбазарюємо те, що має належати не лише нам, але й наступним поколінням.

Держави Центральної та Східної Європи ще у 2003 році у нас, у Києві, підписали Протокол про стратегічну екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті до Конвенції ЕСПО з метою зміцнення міжнародного співробітництва в галузі оцінки транскордонного впливу на довкілля та здоров’я.

Метою закону, який розглядався сьогодні, є запровадження в Україні природоохоронних механізмів впливу на державні рішення у сільському і лісовому господарстві, риболовстві, енергетиці, промисловості, включаючи транспорт, управлінні відходами і будь-яких інших проектах, які потребують оцінки впливу на навколишнє середовище згідно з національним законодавством.

Прийняття законопроекту сприятиме адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», — вказав Олег Недава.

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ

Почему Россию так интересую подводные кабеля в Атлантическом океане

«Россия направила агентов разведки в Ирландию с целью определения точного местоположения оптико-волоконных кабелей, проходящих по океанскому дну, которые соединяют Европу с Америкой, подозревает ирландская полиция….
Гордон вляпался в крупный скандал. ФОТО

Журналист Дмитрий Гордон записал интервью с известным российским актером Алексеем Паниным. Журналисты Аркадий Бабченко и Айдер Муждабаев раскритиковали Гордона за этот поступок. ЧИТАЙТЕ: «Я плохой…


Почему Европа и США стали видеть безопасность по разному

Позиции США и Европы относительно состояния трансатлантических отношений, по-видимому, серьезно разошлись на Мюнхенской конференции по безопасности, в которой приняли участие сотни политических и военных лидеров…


Депутат и помощник устроили кровавую драку. ВИДЕО

В Северодонецке в воскресенье, 16 февраля, подрались депутат Лисичанского горсовета от «Оппоблока» Иван Полупанов и блогер, помощник «слуги народа» Елизаветы Богуцкой Вячеслав Шевчук. Как сообщила…«Цель Путина – захват Украины»: Портников предостерег Зеленского от уступок Кремлю

Президент Украины Владимир Зеленский не должен стремиться идти на уступки Москве ради очередной «нормандской встречи». Ведь российский лидер Владимир Путин пытается извлечь из этой ситуации…«Ударил меня и получил ответ в голову!»: Помощник «слуги» и депутат горсовета устроили эпичную драку. ВИДЕО

В Северодонецке в воскресенье, 16 февраля, подрались депутат Лисичанского горсовета от «Оппоблока» Иван Полупанов и блогер, помощник «слуги народа» Елизаветы Богуцкой Вячеслав Шевчук. Как сообщила…
«Я плохой человек!»: Арахамию поймали на злостном нарушении, он пообещал повторить

Главу фракции «Слуга народа» в Верховной Раде Давида Арахамию поймали, когда тот перебегал дорогу на запрещенный сигнал светофора. Момент нарушения правил дорожного движения зафиксировали журналисты…


Как СССР боролся с половиной человечества

В отличие от международной полемики, возникшей в связи с 80-летием пакта Молотова – Риббентропа, юбилей советско-китайского договора о дружбе, союзе и взаимной помощи 14 февраля…


На Луганщині виявлено схрон з бойовими протитанковими мінам . ФОТО

Спільна група Служби безпеки України та підрозділів контрдиверсійної боротьби операції Об’єднаних сил виявила у Луганській області схованку з військовими засобами ураження. Місце незаконного зберігання зброї…