Олег Недава: Ми здатні кардинально змінити екологічну ситуацію

«Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідне рішення підтримали 256 народних депутатів.

Після знищення системи екологічного аудиту і екологічної експертизи (а це відбулося саме у парламентській залі у 2012 році), українські екологи вкрай стурбовані ситуацією в українському довкіллі.

За оцінками вчених, промисловими підприємствами і транспортом України щороку здійснюється викидів близько 6 млн тонн забруднюючих речовин, що становить 150 кг на кожного громадянина країни. У водні басейни потрапляє більше 14 млрд м3 стічних вод, або близько 300 тис. л у розрахунку на кожного мешканця.

Деструктивний характер природокористування постійно породжує нові гострі екологічні проблеми, що свідчить про кризовий стан нинішньої державної політики природокористування.

Забруднення повітря та річок, виснаження ґрунтів, вирубка лісів, знищення здатності природного середовища до самоочищення та самовідновлення – це загрози, які нинішнє покоління залишить у спадок нащадкам, якщо ми не схаменемось. Окремі території вже зараз є зоною екологічного лиха.

ОВД майбутньої господарської на довкілля сприятиме ухваленню екологічно грамотних управлінських рішень.

За допомогою визначення можливих несприятливих дій, оцінки екологічних наслідків того чи іншого проекту, а також врахування громадської думки і розробки заходів зі зменшення негативного впливу ми здатні кардинально змінити ситуацію», — написав на своїй сторінці facebook заступник голови комітету з питань екополітики Олег Недава.

Олег Недава також вказав про ще одне важливе рішення парламенту у сфері охорони довкілля — законопроект № 3259 «Про стратегічну екологічну оцінку». Його за основу підтримало 239 народних депутатів.

«В Україні на даний час державне планування – створення законів, державних програм і планів, підготовка урядових документів – відбувається без врахування їх впливу на довкілля.
До чого це призводить ми з вами бачимо на прикладі тих техногенних аварій, які останнім часом все частіше відбуваються в Україні.

Навколишньому середовищу і здоров’ю людей завдається непоправна шкода. Ми дуже неощадливо використовуємо національні природні ресурси, по суті розбазарюємо те, що має належати не лише нам, але й наступним поколінням.

Держави Центральної та Східної Європи ще у 2003 році у нас, у Києві, підписали Протокол про стратегічну екологічну оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті до Конвенції ЕСПО з метою зміцнення міжнародного співробітництва в галузі оцінки транскордонного впливу на довкілля та здоров’я.

Метою закону, який розглядався сьогодні, є запровадження в Україні природоохоронних механізмів впливу на державні рішення у сільському і лісовому господарстві, риболовстві, енергетиці, промисловості, включаючи транспорт, управлінні відходами і будь-яких інших проектах, які потребують оцінки впливу на навколишнє середовище згідно з національним законодавством.

Прийняття законопроекту сприятиме адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», — вказав Олег Недава.

 РЕКЛАМА

«загрузка…


Загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ

Как в Китае стюардесс учат сидеть, улыбаться и проходить полосу препятствий

Эти изящные девушки проходят настоящий курс молодого бойца спецназа, чтобы получить профессию бортпроводника. Кто из пассажиров, предпочитающих путешествовать воздухом, не любовался отточенными движениями и улыбками…

Самое важное вначале: 1) Если вы москвич/москвичка старше 60-ти лет, вас привезли через 03 сделать КТ и КТ показало COVID-19 и вы пользуетесь ОМС (обязательное…«Уже перемещено полмиллиона россиян»: Россия массово перебрасывает в Крым своих граждан

С момента, когда страна-агрессор Российская Федерация незаконно аннексировала Крымский полуостров, а это было в 2014 году, на территорию Крыма переселили пятьсот тысяч граждан России. Следовательно…
«За две недели много «двухсотых»: В «ИС» озвучили летальные потери «ЛДНР» на Донбассе

На протяжении с шестого по двадцатое октября текущего года небоевые летальные потери российско-оккупационных войск на территории Донбасса достигли шести человек. Такие данные обнародовали представители группы…В Киеве поднялась волна самоубийств пациентов с коронавирусной инфекцией

Вслед за самоубийством пациента с коронавирусной болезнью из Киевской городской больницы №8, стало известно о гибели 60-летней женщины, которая боролась с Covid-19 в Александровской больнице. Она…