Новая схема: как в Украину завозят “евробляхи” через Беларусь

Фото: politeka.net

У південних регіонах Білорусі розвивається тіньовий бізнес з доставки білорусів на кордон, де на них оформляють тимчасове ввезення машин з Європи, пише УКРОП із посиланням на politeka.net.

Такі автомобілі приганяють з Литви, Польщі та інших країн, після чого на громадянина Білорусі оформляють тимчасове ввезення європейської машини.

ЧИТАЙТЕ: Житель Иордании открыл отель в собственном авто. ФОТО

Так, в соцмережі створені невеликі групи, які рясніють оголошеннями: “Здрастуйте, хочу запропонувати Вам заробити. Пропоную поїздку на український кордон, плачу $20, можна 4 людини – кожен $20. Допомогти розмитнити машини, які їдуть з Литви в Україну”.

При цьому ті, хто їде за $20, виявляється, не знають, навіщо вони їдуть. Одні говорили про оформлення “страховки”, інші – про “транзитний в’їзд”, треті – про “довіреності”, четверті – “просто посидіти в машині”. При цьому самі “роботодавці” запевняють “працівників”, що їм за це ніколи ніяких штрафів не буде.

“Роботодавці” стверджують, що треба оформити якийсь “транзитний в’їзд” для того, щоб заощадити українцеві гроші на кордоні. Ніяких санкцій з боку України нібито не буде.

Журналісти знайшли декількох людей, які брали участь в “турі на кордон” за $20, і ще одну людину, який підвозив одного з учасників бізнесу, який і проговорився про цю схему.

Відповідно до історії, український покупець платить $240 за тимчасової ввезення на рік людині, який возиться з паперами на кордоні. Той платить посереднику з Білорусі $50-80 за людину, а посередник вже шукає місцевого і платить йому $20-25″.

За його словами, авто не розмитнюється, залишається на “номерах” ЄС. За кермо нікого не садять, назад відправляють пішки через кордон.

Відзначається, що учасники “схеми” знають, на що підписують своїх співвітчизників, але не говорять їм про це. Якщо машину не виганяють протягом року, то штраф становить від $700 до $1000.

Машину приганяють з тимчасовим ввезенням і записують її на нерезидента України – білоруса, який отримав $20.

За інформацією Митної служби України, нерезидент має право на тимчасове ввезення автомобіля на термін до одного року. Після цього він зобов’язаний його вивезти. Якщо цього не станеться, він буде притягнутий до відповідальності за статтею 481 Митного кодексу України. Якщо буде встановлено факт прострочення тимчасового ввезення менш ніж на три доби, штраф – 50 неоподаткованих мінімумів доходів (850 гривень, або $32). Прострочення від 3 до 10 діб – 300 неоподатковуваних мінімумів або $192. Якщо термін прострочено більш ніж на 10 діб, штраф складе 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів або $640. Крім того, особа, яка тимчасово ввезла автомобіль, не має права передавати управління іншим людям. Якщо цей факт буде встановлено, то відповідальність настає за частиною 2 статті 469 Митного кодексу України. Це 500 неоподатковуваних мінімумів доходів – $320. При цьому білорус не зможе повернутися до своєї країни, поки не сплатить штраф.

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ
Скандал с аудиозаписями Деркача — удар по Байдену и Порошенко

Инициаторы «Украинагейта-2», на стороне которых выступил Зеленский, хотят дискредитировать Байдена и нейтрализовать Порошенко. Пострадать могут интересы Украины, считает Сергей Руденко. Генеральная прокуратура Украины  после публикации аудиозаписей,…


Эксперты Совета Европы предупреждают об угрозе биооружия после пандемии

Экстремистские группировки могут начать применять биологическое оружие после пандемии коронавируса, предупреждают эксперты Совета Европы. ЧИТАЙТЕ: Зачем Путин ездит к алтайским шаманам? После пандемии коронавируса может…

Огромные долги, дорогие часы и целый арсенал оружия: Что задекларировал погибший нардеп

Семья народного депутата от группы «Доверие» Валерия Давыденко, найденного застреленным 23 мая, владеет квартирами и другой недвижимостью. А у самого парламентария были четыре ствола и…


В Харькове толпы людей хлынули в метро. ВИДЕО

В понедельник, 25 мая, в первый день возобновления работы метрополитена в Украине после ослабления карантина, в Харькове первые пассажиры образовали толкучку возле входа на станцию….Зачем Путин ездит к алтайским шаманам?

Любопытная публикация появилась в телеграм-канале “Кремлевский Сайентолог” – она возможно подтверждает то, что уже не раз прежде говорили российские эксперты, в частности, Валерий Соловей, о…США возвращаются к ядерным испытаниям

К этому американское правительство вынуждают российские и китайские войска. В США, где недавно испытали межконтинентальную баллистическую ракету Minuteman III, могут возобновить испытания ядерного оружия. Они…


Почему Порошенко резко похудел

Для этого он летал в испанскую клинику. ФОТО из сайта Власти нет На фоне скандала с «пленками Деркача», прояснившие некоторые моменты относительно общения Джо Байдена…