Марселла Ханш хоче звільнити море від пластику

Знаковий дайвінг в Кабо-Верде

Марселла Ханш не пам’ятає, коли вперше побачила море. Щорічні літні канікули на голландському узбережжі – що могло бути природніше! Ноги в кристально чистій воді, оточені косяками риб – у багатьох частинах світу ця картинка більше не існує.

Фото Ukr.Media

Вчені виявили, що в морі щороку потрапляє від 4,8 до 12,7 мільйонів тонн пластикових відходів. А план Марсели: звільнити море від пластику, пише  Ukr.Media.

Імпульс дала її остання відпустка: дайвінг в Кабо-Верде п’ять років тому. Але те, що повинно було звучати мальовничо, виявилося страшним.

«Я плавала серед каші плаваючих пластикових деталей. Потрібно щось робити, подумала я тоді, – каже Марселла сьогодні.

Відповідь вона представила у своїй дисертації магістра з ідеєю проекту під назвою Pacific Garbage Screening.

фото Ukr.Media

Зазвичай у своїй дисертації архітектори проектують будівлі. Натомість Марселла зосередилася на вирішенні глобальної проблеми забруднення океану. Раніше спроба була зроблена молодим голландцем Бояном Слатом в його проекті «Очищення океану».

Але його модель здатна збирати тільки великі шматки пластмаси. Вона не захоплює дрібні частини, що плавають під водою. Модель Марсель мала бути більш універсальною.

Вона читала книги про походження океанів, працювала в машинобудуванні, системах очищення стічних вод і утилізації, займалася пластмасовими сплавами і хімічними реакціями в солоній воді – тобто, вивчала дисципліни, до яких архітектор не має відношення. «Я хотіла розібратися повністю!» – каже Марселла.

Платформа не мала впливати на морське життя, і це було важливо для Марсели. Платформа довжиною 400 метрів має цибулинну форму з ялинкою. Вона піднімається на 15 метрів від води. Під поверхнею води вона досягає 35 метрів у глибину.

Це необхідно, тому що потоки тягнуть пластикові деталі на глибину до 30 метрів нижче поверхні води. Завдяки цьому дизайну можна очищати океанські течії. Завдяки власній плавучості пластик може піднятися до поверхні води, де буде зібраний.

Пластикові відходи з океану не зможуть бути перероблені з-за хімічної реакції з морською водою. Тому його будуть перетворювати газовим процесом в діоксид вуглецю і водень. Водень буде забезпечувати паливні елементи установки.

Пластикова пляшка: 450 років до розкладання

Середній німець виробляє 216 кілограмів відходів на рік, 37 кілограмів з яких складають пластикові упаковки. Певна частина може бути перероблена, наприклад, у ПЕТ-пляшки. Інша ситуація з плівкою або змішаними видами пластику. За даними асоціації з утилізації відходів БДЄ, Німеччина експортує близько чверті пластикових відходів закордон.

Відходи часто не утилізуються належним чином – вони спалюються або викидаються в море. У ньому вони зможуть розкластися, але лише через кілька сотень років. Наприклад, пластикова пляшка повністю розкладається через 450 років.

«Якщо це буде продовжуватися, до 2050 року в океанах буде більше пластику, ніж риби в океанах», – говорить Марсела, її голос посилюється. Для неї проект вже давно став справою всього її життя: вона провела короткі презентації – в Дрездені і Аахені. Але фінансування, як і раніше є проблемою.

Марселі потрібні партнери і гроші

Протягом п’яти років Марселла керувала проектом, поєднуючи його з роботою в якості архітектора. Зараз їй допомагають 35 добровольців.

«Але нам терміново потрібен хтось, хто візьме на себе координацію і напише заявку на фінансування», – говорить Марселла.

Нещодавно вони зібрали 200 000 євро за допомогою crowdfunding. І навіть якщо спочатку це звучить як багато, це всього лише початкове фінансування на перше півріччя. «Перш ніж ми зможемо реалізувати модель, спочатку нам потрібно науково довести, що платформа працює».

Для цього потрібні техніко-економічні обґрунтування і технічне моделювання, реалізація яких є дорогою. Скільки коштуватиме платформа, Марселла ще не знає.

“Я сподіваюсь, що через п’ять років ми зможемо побудувати перший прототип, – каже вона. Спочатку установка буде використовуватися в гирлі річки. Скільки потрібно платформ для очищення всього океану, ще невідомо”.

Марселла хоче знайти партнерів, які зможуть іти цим шляхом разом з нею. Ідеї є. Люди, які з ентузіазмом відносяться до проекту, теж. Лише одна річ відсутня: фінансова підтримка. Якщо будуть гроші, Марселла зможе врятувати море.

 РЕКЛАМА

«загрузка…


Загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИНовый международный СКАНДАЛ. США лишили виз более 100 сотрудников «Аэрофлота» из-за контрабанды. Многие оказались под арестом

В США арестованы восемь человек, которые причастны к организации контрабанды техники Apple в Россию на 50 млн долларов. По версии американских властей, в схеме участвовали…


Путин запутался в собственной паутине

Путин запутался в собственной паутине, основополагающий принцип путинизма разваливается. «Проблема с замороженными конфликтами в неисправном холодильнике состоит в том, что через какое-то время они начинают…
Бойовики насильно втягують мешканців ОРЛО до своїх угруповань — контррозвідка СБУ

Контррозвідка СБ України викрили факти примусового схилення мешканців тимчасово непідконтрольної українській владі території Луганської області до участі у протиправній діяльності терористичних угруповань так званої «ЛНР»….


«Нас не скоро выпустят!»: Оля Полякова спрогнозировала длительный карантин из-за коронавируса

Оля Полякова, популярная украинская певица и актриса, сделала прогноз относительно карантина в стране из-за коронавируса. Об этом исполнительница поведала на своей личной странице в «Инстаграм….


«Предоставлял продуктовые наборы»: В Донецкой области кандидат в ОТО подкупал избирателей

Один из кандидатов на пост руководителя Шаховской объединенной территориальной общины, что в Донецкой области, был заподозрен в подкупе избирателей. Сотрудники правоохранительных органов проверяют, действительно ли…


«Все говорят, что будет жах»: Гордон рассказал о плачевном сценарии по COVID-19 в Украине

В Украине сложилась критическая ситуация с борьбой с эпидемией коронавирусной инфекции, поскольку со стороны граждан не соблюдаются противоэпидемиологические меры безопасности. Об этом в интервью одному…


«Пришли навороваться и уйти»: На российском ТВ раскритиковали ситуацию на предприятиях ОРДО

Бывший украинский нардеп Спиридон Килинкаров в эфире пропагандистского российского телеканала в передаче «Вечер с Владимиром Соловьевым» раскритиковал людей, ответственных за проблемы предприятий на неподконтрольной Украине…В Николаеве Нацкорпус сорвал встречу Медведчука с избирателями

В Николаеве из-за протестов активистов отменили встречу нардепов «Оппозиционной платформы — За життя» Виктора Медведчука и Вадима Рабиновича с избирателями. Об этом сообщает местное издание «Мой город«….


Как в Китае стюардесс учат сидеть, улыбаться и проходить полосу препятствий

Эти изящные девушки проходят настоящий курс молодого бойца спецназа, чтобы получить профессию бортпроводника. Кто из пассажиров, предпочитающих путешествовать воздухом, не любовался отточенными движениями и улыбками…