Кадило на мільярд, або як збагачувався патріарх Кирило. ВІДЕО

Бізнес патріарха починався з… цигарок.

Починалася бізнес-кар’єра патріарха в 1993 році. Тоді за участю Московської патріархії виникла фінансово-торговельна група «Ніка», віце-президентом якої став протоієрей Володимир Верига. Про це повідомляють російські ЗМІ, інформує УКРОП із посиланням на Патріоти України.

Відомо, що тільки в 1996 році «Ніка» ввезла в країну близько 8 мільярдів сигарет (дані урядової комісії з гуманітарної допомоги). Це завдало серйозної шкоди «тютюновим королям» того часу, які змушені були платити мита і акцизи і тому програвали у конкурентній боротьбі.

Як стверджує доктор історичних наук Сергій Бичков, який опублікував кілька статей про тютюновий бізнес патріарха, коли Кирило вирішив вийти з цього бізнесу, на митних складах залишалося «церковних» сигарет більш ніж на 50 млн доларів. В ході кримінальної війни за ці сигарети був убитий, зокрема, помічник депутата Жириновського хтось Дзень.

ЧИТАЙТЕ: Иностранные инвесторы за неделю вывели из России рекордную сумму

Кирило нафтовий

Крім згаданого фонду «Ніка» він виступив засновником комерційного банку «Пересвет», АТ «Міжнародне економічне співробітництво» (МЕС), АТ «Вільне народне телебачення» (СНТ) і ряду інших структур.

Найприбутковішим бізнесом Кирила після 1996 року став експорт нафти по лінії МЕМ, звільненого на прохання Алексія II від митних зборів. Кирила в МЕСе представляв єпископ Віктор (П’янков), що нині проживає як приватна особа в США. Щорічний оборот компанії склав в 1997 році близько 2 млрд доларів.

З огляду на закритість цієї інформації, зараз важко зрозуміти, чи продовжує Кирило брати участь в нафтовому бізнесі, проте є один вельми промовистий факт. За кілька днів до початку військової операції США проти Саддама Хусейна в Ірак літав заступник Кирила єпископ Феофан (Ашурков).

Кирило морський

У 2000 році отримали розголос відомості про спроби митрополита Кирила впровадитися на ринок морських біоресурсів (ікра, краби, морепродукти) — відповідні урядові структури виділили заснованої ієрархом фірмі (АТ «Регіон») квоти на вилов камчатського краба і креветок (загальний обсяг — понад 4 тисячі тонн).

За відомостями калінінградських журналістів, митрополит Кирило, як правлячий архієрей єпархії РПЦ МП в Калінінградській області, брав участь в автомобільному СП в Калінінграді. Характерно, що Кирило, навіть ставши патріархом, не призначив єпархіального архієрея на Калінінградську кафедру, залишивши її під своїм прямим управлінням.

Кирило розкішний

У 2004 році науковий співробітник Центру досліджень тіньової економіки при РДГУ Микола Мітрохін випустив монографію про тіньову економічну діяльність РПЦ МП. Вартість активів, які контролював митрополит Кирило, оцінювалася в цій роботі в 1,5 млрд доларів. Через два роки журналісти спробували перерахувати активи глави церковного глави і прийшли до висновку, що вони налічують вже 4 млрд доларів.

А за інформацією The New Times, в 2002 році митрополит Кирило купив пентхаус в «Будинку на набережній» з видом на храм Христа Спасителя. Це, до речі, «єдина квартира в Москві, зареєстрована саме на митрополита за його мирського прізвища Гундяєв, про що є відповідний запис у кадастровій відомості».

Окрема і майже невичерпна тема — палаци і резиденції патріарха. Кирило прагне і в цій справі не відставати від перших осіб держави. Його постійною житловою резиденцією вважався новозбудований палац в Передєлкіно, заради якого знесли кілька будинків місцевих жителів. З вікон електричок Київського напрямку він виглядає як великий російський терем — на зразок Теремного палацу в Кремлі. Проте Кирилу там не подобається жити: турбує залізниця, що проходить по сусідству.

Відео: Як живе Патріарх Кирило та хто реалізує імперські плани в Україні?


 РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВЗагрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

«Слуга народа» Арахамия оказался обладателем паспорта США: Экс-депутат представил громкие разоблачения

Руководитель пропрезидентской фракции в парламенте «Слуга народа» Давид Арахамия, который совсем недавно на фоне громкого скандала прошел тестирование на полиграфе, помимо гражданства Украины, обладает и…


«Крестоносцы непорочной команды Зеленского»: Шарий рассказал о гонке по продаже земли

Видеоблогер Анатолий Шарий на своей странице в Facebook написал, что никто из крестоносцев непорочной команды Зеленского и свидетелей святого премьера никогда честно не ответит на…
Зеленский обязан это помнить!

Как жаль, что больше не видать «квартала». Я смехом вновь живот не надорву, Но Украина лидера избрала В шестой уж раз, не глядя на Москву!…


Командный пункт сепаратистов: Деньги. Кадры. Оружие. Всё из Москвы.

Деньги. Кадры. Оружие. Всё из Москвы. Объединенная следственная группа, которая изучает причины трагедии малайзийского Боинга летом 2014-го, опубликовала расшифровки телефонных переговоров сепаратистов из «ЛНР» и…


Доллар в Украине: Новый прогноз

В Украине курс доллара до 18 ноября может опуститься к отметке 24,1/24,2 грн/$ (по состоянию на 16 ноября – 24,24 грн/$). Такой прогноз опубликовало издание…Чего хочет Путин?

Возможность проведения «нормандского саммита» лидеров Франции, Германии, Украины и России начала приобретать реальные очертания, и в Елисейском дворце даже назвали день, когда встретятся президенты и…


Взрыв в общежитии Киева: Все подробности

Начальник главного управления Национальной полиции в Киеве Андрей Крищенко сообщил подробности взрыва в общежитии, которое произошло накануне на улице Карла Маркс. Об этом сообщает пресс-службуа полиции….


Почему Россия решила отдать Украине задержанные в Керченском проливе корабли

Россия вернет Украине корабли, задержанные в 2018-м году в Керченском проливе, до саммита в «нормандском формате», сообщает «Коммерсантъ» со ссылкой на источники. Как сообщается, переговоры находятся на…