Золотовалютні резерви України продовжують знижуватися: Причини та наслідки

Ось уже три місяці поспіль золотовалютні резерви України продовжують неухильно знижуватися.

Як пише УКРОП із посиланням на СобКор.нет в минулому 2017 році невеликий занепад був тільки в лютому, квітні та серпні, то в цьому році ситуація набагато гірша.

Так, приріст золотовалютних резервів в 2018 р був тільки в квітні, а ось в решту часу запаси скорочувалися. Чому тануть золотовалютні резерви нашої країни, чого очікувати далі і як це вплине на українців.

ЧИТАЙТЕ: Умер Эдуард Успенский

Які зараз золотовалютні резерви України
Згідно з останніми даними Національного банку України, міжнародні резерви (золотовалютні) нашої країни склали 17,75 млрд доларів, за станом на 1 серпня. За липень цей показник скоротився на 1,3%, тобто на 229,7 млрд доларів. У квітні вперше за 2018 рік можна було спостерігати збільшення золотовалютних резервів, тоді вони виросли на 229,58 млн дол., Але вже через місяць було чергове падіння на 1,36%.

Якщо на початку року наші резерви нараховували 18,8 млрд доларів, то в серпні вони вже впали трохи більше, ніж на мільярд — до 17,75 млрд дол.

Золотовалютний резерв країні потрібен для того, щоб економіка була стабільною і укріпленої навіть на випадок криз або непередбачених обставин. Чим більший резерв — тим більше у держави економічної незалежності.

У світі найбільше золотовалютних запасів налічується в Китаї, Японії, Швейцарії, Саудівської Аравії і Росії. За даними МВФ, Україна займає 62 рядок рейтингу країн за кількістю золотовалютних резервів. Для порівняння, якщо в нашій країні на травень 2017 року було 17,2 млрд доларів запасів, то в Китаї ця цифра перевищувала 3,34 трильйона.

Варто зазначити, що майже весь наш золотовалютний резерв становить іноземна валюта — 16 млрд доларів, а ось в монетарному золоті зберігається тільки 985 млн резервів.

Чому зменшуються золотовалютні резерви
У НБУ відзначають, що скорочення резервів пов’язане з виплатами по державному боргу, які відбуваються в іноземній валюті. Так, тільки в липні на обслуговування кредитів було направлено 321,5 млн, що є більшою сумою для нашої економікі.Помімо цього, НБУ почав активно продавати валюту, щоб згладити коливання обмінного курсу.

«Як і в червні, враховуючи переважання попиту на валюту над її пропозицією, в липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становило 64,4 млн доларів», — відзначили в Нацбанку.

Якщо в першій половині липня Нацбанк купив 99 млн доларів, то вже в другій половині місяця продали валюти на 163,3 млн, отримавши таким чином прибуток. Незважаючи на це, основним джерелом поповнення резервів в липні залишилися надходження від розміщення ОВДП (облігацій внутрішньої державної позики) — 130,9 млн доларів і 60,5 млн євро.

Такий стан речей підтверджує і економічний експерт Борис Кушнірук, який говорить, що ситуація зі скороченням золотовалютних резервів не стала сюрпризом.

«Це цілком очікувана ситуація. В липні почалася скупка іноземної валюти. А чому? Тому що в Нацбанку підняли облікову ставку в січні, коли вони направили сюди прихід спекулятивної валюти для коротких ОВДП, які повинні були виходити саме в липні-червні, на період, поки в Україні не починається дестабілізація курсу, яка у нас завжди починається в серпні. Вони заводили ці гроші, а тепер ці гроші просто були виведені. Вони зайшли в лютому-березні, і, починаючи з травня, їх виводили, і майже всі вивели » , — говорить Кушнірук.

Експерт також додає, що зараз почалася класична «гра», коли експортери знають, що гривня знецінюється, і не продають валюту. Вони затримують виручку з продажу, і таким чином виникає наступна ситуація — додатковий попит при обмеженій пропозиції доларів.

«Банк буде стикатися з проблемою, що попит буде переважати над пропозицією валюти. Також, погані передчуття щодо того, чи буде продовжено співпрацю з МВФ. Ці кошти не стільки потрібні самі по собі, вони йдуть в золотовалютні резерви, але відсутність співпраці з МВФ призводить до того, що інші партнери України — Світовий банк, ЄС, США, до певної міри не видають фінансування, яке могло б піти на покриття дефіциту бюджету. на мій погляд, поки ситуація контрольована, але сукупність помилок правітельс ва і Нацбанку спровокували додаткові проблеми «, — зазначає Кушнірук.

Глава комітету економістів України Андрій Новак також додає, що одними з причин скорочення золотовалютних резервів стали обслуговування зовнішнього боргу і торгівля валютою.

«Скорочення золотовалютних резервів пояснюється двома причинами. Перше — це обслуговування зовнішнього боргу, і друге — це те, що Нацбанк вийшов з інтервенціями на валютний ринок для того, щоб стримати девальвацію гривні, яка відновилася в останні місяці. Тому золотовалютні резерви знижуються, ресурсів для поповнення немає, поки не надійде черговий транш МВФ.

 РЕКЛАМА

«загрузка…


Загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИКак начал радикализироваться мирный протест в Беларуси

С начала сентября в Белоруссии начали создавать народные дружины. В нескольких крупных Telegram-каналах появились призывы объединяться, чтобы противостоять насилию со стороны силовиков. Дружины нужны для защиты…


Израильские врачи заявляют: Карантин по COVID-19 не имеет медицинского смысла

Ведущие врачи и директора больниц выступили против карантина: «Никакая научная информация не подтверждает, что это тормозит эпидемию», но создает видимость предпринимаемых правительствами мер. Правительство Израиля…Путин придумал новую форму условного перемирия: Что хочу, то и ворочу

Путин придумал новую форму условного перемирия в рамках гибридной войны, предложив США «обменяться гарантиями невмешательства». Владимир Путин предложил Соединённым Штатам «обменяться гарантиями невмешательства во внутренние…СНБО поставит украинских пользователей «ВКонтакте» на учет в полиции

Обо всех пользователях запрещенной в Украине социальной сети «ВКонтакте» будет известно правоохранительным органам. Что касается людей, которые будут распространять пророссийский контент, то они рискуют иметь…


Гордон: «Время Путина ушло, силовики в окружении готовятся заменить его на Соловья»

Внутриполитическая ситуация в России остается крайне тревожной. В ближайшем окружении президента РФ Владимира Путина зреет недовольство. Такое заявление сделал известный украинский журналист Дмитрий Гордон в…Комаровский: Эпидемия коронавируса закончится на два года позже, чем я думал

Украинцев ждет новая волна Covid-19 с начала отопительного сезона… По мнению известного украинского врача-педиатра Евгения Комаровского, эпидемия коронавируса закончится к концу 2022 года. Такое мнение…


Почему рухнул Ан-26: Кто виноват?

Упавшему под Харьковом Ан-26 было 43 года. А  самолет еще летом отправили на ремонт до октября. Самолет Ан-26, потерпевший крушение в Харьковской области, до 1 октября…


Модельер рассказал, как поставлял проституток в баню к Лукашенко

В начале 2000-х годов президенту Беларуси Александру Лукашенко, который 23 сентября провел тайную «инаугурацию», специально подбирали проституток, с которыми он встречался в бане. Некоторым женщинам это дало…