Донька соратника Януковича суддя Вікторія Джарти: Мільйони доларів, шикарні маєтки та автівки. ФОТО

Донька соратника Януковича суддя Вікторія Джарти: мільйони доларів, шикарні маєтки та автівки
ФОТО з сайту antikor.com.ua

Усім відомо, що після того, як Віктор Янукович став Президентом України, до Києва він «привіз» і всю свою команду однодумців, в тому числі й суддів.

Чи не найбільш відомими є Артур Ємельянов та Віктор Татьков, які обійняли ключові суддівські посади в Києві. Однак були й інші. У той час до Києва з Донецька були переведені судді – родичі поплічників Януковича, що фактично не мали суддівського досвіду. Однак буквально за 3 роки їм вдалося здійснити блискучий кар’єрний стрибок.

Знайомтесь, суддя Господарського суду м. Києва – Вікторія Василівна Джарти.

Вікторія Василівна Джарти народилася 22 травня 1980 р. у м. Макіївка Донецької області. У 2002 році вона закінчила навчання у Донецькому національному університеті імені Олеся Гончара та стала помічником судді Господарського суду м. Донецька. Наприкінці року Вікторію Василівну перевели до Донецького апеляційного господарського суду, де вона отримала посаду помічника першого заступника Голови суду. Вже у 2008 році Вікторію Джарти призначили суддею Господарського суду Донецької області. А через два роки Віктор Янукович, як і багатьох інших донецьких суддів, особистим указом перевів Вікторію Василівну до Господарського суду м. Києва. Тут вона працює і до сьогодні (у 2013 році обрана на посаду судді безстроково). Варто також зазначити, що у 2011 році рішенням Вищої ради юстиції Вікторія Джарти була призначена заступником голови Господарського суду м. Києва.Отже, з моменту її першого призначення суддею у 2008 році до моменту призначення заступником Голови Господарського суду в столиці пройшло лише 3(!) роки. Феноменальна кар’єра, яка, вочевидь, не могла б відбутися без політичного впливу.

Покійний батько пані Вікторії – Василь Джарти був впливовим політиком у часи Віктора Януковича та начебто був його кумом. У 1999 р. Василь Георгійович обіймав посаду голови Макіївської міської ради з питань діяльності виконавчих органів, виконував обов’язки Макіївського міського голови, а у 2000 році став мером міста. Саме в цей період Янукович очолював Донецьку облдержадміністрацію. У 2006 році під час парламентських виборів Василь Джарти очолював штаб Партії регіонів та став народним депутатом України. У парламенті він обіймав посаду першого заступника голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. 4 серпня 2006 р. Верховна Рада України затвердила Василя Георгійовича на посаді міністра охорони навколишнього природного середовища України в Уряді Віктора Януковича. Упродовж 2007–2010 рр. Василь Джарти очолював комітет із питань транспорту і зв’язку. А в березні 2010 р. Василь Георгійович був призначений Головою Ради Міністрів АР Крим та очолив Кримську регіональну організацію Партії регіонів. До речі, у ЗМІ  скандально відомого Ставицького називають «людиною Джарти», у якого він був радником.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Не менш впливовим є чоловік судді – Валерій Павлович Омельченко. Валерій Павлович у 2012 році був обраний народним депутатом від Партії Регіонів. Відомий тим, що голосував за диктаторські закони Януковича «16 січня». Також Валерія Павловича звинувачують у переліку злочинів. Наприклад, у публікації Інтернет-видання «Лівий берег» повідомлялося про можливу причетність Омельченка Валерія Павловича до рейдерського захоплення заводу «Індар», що перебуває в державній власності.

За інформацією ЗМІ , Валерій Павлович Омельченко є керівником представництва Wellmind Invest Hmbh, що є співзасновником ВАТ «Енерджі Петроліум». Інтернет-видання «Коментарі» повідомляло, що у 2007 році комунальне підприємство «Кримтеплокомуненерго» уклало з ВАТ «Енерджі Петроліум» договір на поставку мазуту й пічного палива вартістю в 54 млн грн. Оскільки ця сума значно перевищує ринкову ціну, адже, за оцінками видання «Наші гроші», приблизна вартість придбаного палива на ринку складає 22 млн грн, така угода дозволяє припустити високу ймовірність неправомірної вигоди для ВАТ «Енерджі Петроліум». Також аналітики ринку енергоресурсів пов’язують Омельченка Валерія Павловича з ТОВ «Геолсоюз»,  яке отримало у 2007 році ліцензію на видобуток газоконденсату із Сахалінського родовища (одного з найбільших в Україні), коли Міністерство захисту навколишнього природного середовища, що має безпосереднє відношення до ліцензування видобутку корисних копалин, очолював тесть кандидата в народні депутати Василь Джарти.

Цікавою персоною є і рідна сестра судді – Ольга Василівна Джарти. У декларації родинних зв’язків бачимо, що Ольга Василівна з 2011 року по 2013 була в. о. заступника начальника Київської обласної митниці. Станом на 2011 рік пані Ользі було лише 23! роки. Ось як пояснював цю ситуацію тодішній голова Митної служби Ігор Калетник: «Джарти Ольга Василівна виконує свої обов´язки абсолютно на високому професійному рівні. Цю посаду обіймає цілком заслужено. Чітко справляється з дорученими справами. Користується авторитетом своїх підлеглих. Тому, я думаю, не вік грає роль, щоб займати такі посади».  Він також додав, що, за його даними, Ольга Джарти працює в системі Держмитслужби вже півтора року. Півторарічний досвід роботи це, звичайно, вагомий аргумент для призначення молодої Ольги Василівни на керівну посаду, але і в цьому випадку важко віриться, що обійшлося без політичного впливу.

Та повернімося безпосередньо до персони Вікторії Василівни Джарти. Вікторія Василівна у своїх коментарях не приховує взаємозв’язок між своєю кар’єрою та приходом до влади Януковича. «Нова влада – нова робота», – говорила вона журналістам. Також пані Вікторія не соромиться виставляти на широкий загал свій розкішний стиль життя. Так, у ЗМІ можна знайти ряд її фото із вечірок та із відомих курортів Куршавель чи Майямі. Однак, не забуває пані Вікторія і про Росію. Протягом 2014-2015 років вона неодноразово літала в Москву, а після закриття повітряного сполучення України з Росією часто літала в Мінськ, що міг слугувати пересадочним пунктом для польотів до країни-агресора. Ідентична ситуація і в чоловіка судді. Він теж часто літав до Росії, а з 2016 року – у Мінськ.

Не менше запитань і до статків суддівської родини. У своїх деклараціях за 201120122013,  201420152016 та 2017 роки Вікторія Василівна вказала 5,1 млн грн доходів. Із цієї суми заробітна плата судді доволі мала, натомість більша частина доходів це подарунки, продаж майна та відсотки від банківських депозитів. Бізнесмен Валерій Павлович Омельченко за аналогічний період заробив 200 млн грн. Втім, варто зазначити, що з цієї суми – 184 млн грн Валерій Павлович отримав у 2013 році.

Вікторія Василівна Джарти є власницею будинку площею 611 кв. м. Розташований він в с. Романків , що неподалік Києва. Обійшлося це житло пані Вікторії у 2,7 млн грн у 2010 році.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

ФОТО з сайту antikor.com.ua

ФОТО з сайту antikor.com.ua

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Також у Вікторії Василівни залишилося майно у Донецьку. Зокрема у її власності квартира площею 238 кв. м. Коштувала ця квартира для судді в 2000 році – 132 тис. грн. Також пані Вікторія має у власності гараж у м. Донецьк. До речі, ні квартири, ні гаража Вікторія Василівна у 2011 році не задекларувала. Майно в окупованому місті має і родина чоловіка судді. Валерій Павлович Омельченко разом із своїми батьками є власниками квартири площею 64 кв. м.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Також Вікторія Василівна Джарти має у власності нерухомість у Криму. Зокрема з 2011 року вона володіє апартаментами в смт. Курпати площею 172 кв. м та вартістю майже 1 млн грн. Також у цьому ж місці вона має гараж.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Окрім цього, подружжя має у власності дві земельні ділянки у Биківні, які отримало у 2008 році. Їхня площа – по 1000 кв. м. Вочевидь, що цю землю вони одержали від держави.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

У власності Валерія Павловича Омельченка також є квартира з гаражем в Києві, за адресою: вулиця Старонаводницька, 13. Це елітний житловий комплекс на Печерську. Площа житла Валерія Павловича у цьому будинку – 386 кв. м, а його вартість на момент набуття права у 2009 році становила 4,6 млн грн.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Полюбляє Вікторія Василівна Джарти й дорогі аксесуари. Наприклад, вона задекларувала 3 годинники від Rolex, Chopard та Harry Winston. А також дві сумки торгової марки Hermes.

 

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Серед рухомого майна Вікторії Василівни Джарти є також автомобіль Bentley Continetal GT 2012  року випуску, придбаний у тому ж році. Його задекларована вартість 2,2 млн грн. Чоловік судді є власником Land Rover Range Rover 2015 року випуску, який придбав за 3 млн грн.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

ФОТО з сайту antikor.com.ua

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Усі найближчі родичі судді займаються великим бізнесом. Наприклад, у декларації зазначено, що Валерій Павлович Омельченко є кінцевим бенефеціарієм ТОВ «Хаб 4.0» та громадської організації «Об’єднання бізнес інкубаторів». Також він є власником акцій ПАТ «ЗНВКІФ «ВАЛОРЕС» на суму 206 тис. грн. Сьогодні більшу частину доходів Валерія Павловича складає заробітна плата в австрійській компанії  IOC Trading GmbH.

ФОТО з сайту antikor.com.ua

Щодо інших членів родини судді, то можемо побачити, що вищезгадана сестра пані Вікторії – Ольга Василівна Джарти є ключовою особою у групі компаній Присажнюк і Джарти. Ця інформація вказана в аналітичній системі YouControl https://youcontrol.com.ua. Також вказано, що пов’язаними із групою компаній є: 1) Павло Павлович Омельченко – батько народного депутата України 7-го скликання Валерія Омельченка, сват покійного екс-голови Ради Міністрів АР Крим Василя Джарти; 2) Валерій Павлович Омельченко – народний депутат України 7-го скликання, чоловік Вікторії Джарти – старшої дочки покійного екс-голови Ради Міністрів АР Крим; 3) Наталія Євгенівна Джарти – дружина покійного екс-голови Ради Міністрів АР Крим.

Як бачимо, статки у родини Джарти більш ніж вражаючі. Але очевидним є те, що джерелом цього багатства була наближеність до влади Януковича. І хоча з 2014 року доходи родини вже не є такими вражаючими, вони відчувають себе прекрасно.

До речі, у 2015 році суддя Вікторія Джарти проходила люстраційну перевірку майнового стану відповідно до закону «Про очищення влади». Відповідно до довідки вона її успішно пройшла, хоча навіть не дала пояснення джерел походження майна.

9 липня 2018 року Вікторія Василівна проходила кваліфікаційне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. ВККС оголосила перерву в її справі. Тобто підстав для звільнення фаворитки режиму Януковича Комісія не знайшла. Цікавим є і той факт, що ВККС вирішила проводити співбесіду судді у закритому режимі, а тому громадськість не може дізнатися, що запитували у Вікторії Василівни члени Комісії.

Як бачимо, Вища кваліфікаційна комісія суддів України не поспішає очищати суди від працівників, які отримали свої посади через очевидний протекціонізм та розкошують на коштах, зароблених через доступ до влади. Вочевидь, що судова система імені Віктора Януковича не суперечить реформованій судовій системі нинішнього керівництва нашої держави.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ

Гиркин назвал дату, когда наступление оккупантов в Украине остановится

Бывший главарь боевиков так называемой «ДНР» Игорь Гиркин (Стрелков) в очередной раз обрушился с критикой на высшее военное руководство России относительно того, как развивается вторжение армии РФ в Украину. Досталось…

Сенат США проголосував за виділення Україні $40 млрд допомоги

Сенат США проголосував за виділення Україні $40 млрд допомоги

Сенат США проголосував за виділення Україні $40 млрд допомоги. Більша частина цих коштів піде на закупівлю та поставки озброєнь. За відповідне рішення проголосували 86 сенаторів. Проти були 11 сенаторів. Документ…

НАТО: росія не відмовилася від своїх стратегічних цілей

НАТО: росія не відмовилася від своїх стратегічних цілей

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував плани Кремля в Україні та згадав про допомогу союзників. Про це пише УНІАН із посиланням на прес-службу НАТО. «Ми не вважаємо, що Росія відмовилася…

Китай получает все больше рычагов воздействия на россию

Китай получает все больше рычагов воздействия на россию

Китай рассматривает агрессивную войну россии против Украины через призму соперничества великих держав: между ним и США. Одержимость Пекина США объясняет не только его позицию в отношении войны в Украине, но…

В росії вважають реальною загрозу своєї  капітуляції

В росії вважають реальною загрозу своєї  капітуляції

Заяви російських дипломатів свідчать про те, що в рф вважають реальною загрозу своєї  капітуляції. Про це написав у своєму twitter бригадний генерал Бен Ходжес. Американський військовий, що був командувачем об’єднаного командування НАТО…

«грушники» потеснили «фэсбэшников» и норовят отнять у них пульт управления театром кукол в Кремле

«грушники» потеснили «фэсбэшников» и норовят отнять у них пульт управления театром кукол в Кремле

На вершине пирамиды российской автократии «грушники» потеснили «фэсбэшников» и норовят отнять у них пульт управления театром кукол в Кремле. С конца апреля клан ФСБ/СВР, состоящий из Александра Бортникова, Николая Патрушева,…

Родственники путина и Алина Кабаева вместе со своей бабушкой попали под санкции

13 мая власти Великобритании ввели санкции в отношении Алины Кабаевой, главы совета директоров «Национальной медиа группы». Также под ограничения попали бабушка Кабаевой Анна Зацепилина, бывшая жена Путина Людмила Очеретная и…

Українські захисники повернули під контроль близько 1200 км кордону

Українські захисники повернули під контроль близько 1200 км кордону, дві третини цієї ділянки – межа з Росією Про це повідомили в Держприкордонслужбі. «Держприкордонслужба в межах Київської, Сумської та Чернігівської областей…

Контрнаступление под Харьковом: мнения зарубежных аналитиков

Контратаки и вытеснение ВСУ оккупантов на север и северо-восток от Харькова может изменить темп войны. Такое мнение высказывают западные аналитики и военные эксперты, сообщает Sky News. Отмечается, что Президент Украины…

Путін стикається з невідповідністю між своїми амбіціями та військовими можливостями Росії - розвідка США

Путін стикається з невідповідністю між своїми амбіціями та військовими можливостями Росії - розвідка США

Розвідка США вважає, що війна Росії в Україні, ймовірно, стане більш непередбачуваною та ескалаційною. Це може включати введення воєнного стану, переорієнтацію промислового виробництва або потенційно ескалаційні військові дії. Про це повідомила директорка національної…

ЭКCПЕРТЫ