Грицак: одним з головних завдань СБУ є перетворення її на динамічну спецслужбу європейського зразка. ВІДЕО

Одним з найважливіших завдань, які стоять сьогодні перед СБУ, є перетворення її на динамічну спеціальну службу європейського зразка. На цьому наголосив Голова СБ України Василь Грицак під час спільного брифінгу з в.о. Голови Консультативної місії ЄС Жоель Вахтер, передає УКРОП.

Захід був присвячений презентації першого друкованого публічного звіту СБУ за європейськими принципами, виданого за технічної підтримки Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України.

ЧИТАЙТЕ: Олег Недава: У сфері охорони довкілля потрібен єдиний контролюючий орган

«Протидіяти агресору й одночасно проводити реформи – непросте завдання, але ми будемо його виконувати задля безпеки народу України, економічного та суспільного розвитку нашої держави», ‒ підкреслив Василь Грицак. Також він висловив подяку фахівцям Консультативної місії ЄС за дорадчу допомогу у підготовці концептуальних документів. «Необхідно відзначити колосальну роботу, проведену в рамках постійно діючої Міжнародної дорадчої групи з реформування СБ України. Як результат нашої спільної роботи – підготовлений проект Концепції реформування СБ України», ‒ сказав очільник спецслужби. Презентуючи перший друкований публічний звіт СБУ за європейськими принципами, Василь Грицак зауважив, що це – унікальне видання. «Це наша перша спроба розповісти водночас про останні досягнення Служби безпеки України та про те, якою вона зустрічає своє 25-річчя на тлі кардинальних змін у безпековому середовищі України та світу», ‒ наголосив він.

СБУ намагалася зробити видання доступним не лише для обізнаного читача, а й для пересічного громадянина.

«Щоб вам було цікаво дізнатися більше про діяльність та завдання нашої Служби, ми спробували зробити цей текст якомога легшим для сприйняття, а спеціальні терміни й поняття – простішими та зрозумілішими», ‒ зазначив Грицак.

Специфіка діяльності спецслужби не дозволяє оприлюднювати всю інформацію про свої досягнення. У багатьох випадках суспільство навіть не здогадується, що викриття та припинення деструктивних дій конкретних осіб – це лише початок тривалих операцій, які мають стратегічне значення для держави.

Служба також несе відповідальність за долю людей, котрі свідомо ризикують своїм життям, виконуючи оперативні завдання в інтересах національної безпеки України. Водночас, за словами Голови СБУ, Служба усвідомлює, що в умовах сучасного інформаційного суспільства неможливо та недоцільно тримати інформацію повністю засекреченою, і що громадськість має право знати наскільки ефективно спецслужба виконує свою місію, яким є її внесок у забезпечення національної безпеки держави, зокрема у відсічі «гібридній» агресії з боку Російської Федерації.

Також Василь Грицак висловив переконання, що лише спільними зусиллями вдасться виробити неординарні й ефективні рішення у сфері гарантування національної безпеки. Такої безпеки, котра б не лише забезпечувала непорушність кордонів і незалежність України, але й недоторканність цінностей нашого демократичного суспільства, фундаменту прав та свобод кожного громадянина. У свою чергу в.о.

Голови Консультативної місії ЄС Жоель Вахтер привітала співробітників спецслужби з 25-річчям створення СБУ та зауважила, що головне завдання реформування СБ України – дати Службі інструменти та механізми для гарантування безпеки громадян. «Публічний звіт, підготовлений за європейськими принципами, – це гарний приклад співпраці Консультативної місії ЄС з СБУ», ‒ підкреслила вона, додавши, що для громадян дуже важливо отримувати інформацію про діяльність, яку веде Служба для забезпечення їх безпеки.

«Це також гарний приклад прозорості й відкритості для інших українських відомств», ‒ сказала Жоель Вахтер. Крім того, Голова Консультативної місії ЄС позитивно відмітила використання європейської практики у дотриманні законодавства та прав людини під час оперативної діяльності Служби безпеки України.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ