В чеських лісах бельгійські вівчарки полюють на короїда

Розповідає УКРОП із поисланням Ресурс пише, у боротьбу з жуком-короїдом в Чехії тепер вступають несподівані помічники – бельгійські вівчарки з надзвичайно сильно розвиненим нюхом.

Шкідливі жуки сімейства короїдів  – одна з головних небезпек для чеських хвойних порід,  вони спустошують великі лісові території.

ЧИТАЙТЕ: Криминал не нарадуется новым зарплатам членов ВККС

Саме завдяки цій унікальній здатності вівчарки прославилися в якості фахівців з виявлення контрабанди наркотиків і грошей. Більш того, собаки витривалі і швидкі, що під час роботи в лісі теж  є дуже цінним. Перше польове випробування собак в боротьбі з короїдом, яке пройшло в Центрально-Чеському краї недалеко міста Костелець-над-Чорними-Леси, показало, що чотирилапі здатні визначити наявність жука на відстані 100 метрів, пише Радіо Прага.

«Собака повинна бути в шлеї, щоб вона розуміла, що ми йдемо бігати, теж саме стосується і пристрою GPS. Якщо ми знаходимо заражене дерево, я позначаю на карті його координати. Ці дані ми передаємо працівникам лісового господарства, щоб вони могли перевірити його на наявність короїда і зрубати», – пояснює кінолог Ніколь Вошврдова, як проходять чергові прогулянки з бельгійською вівчаркою Бібі – першим собакою цієї породи в Чехії, яка вже півроку вчиться розпізнавати феромони шкідливого жука .

Чеські кінологи набираються досвіду у шведських колег. Разом з Ніколь Вошврдовой тому в ліс відправляється також Аннетте Іохансон з організації SnifferDogs разом зі своїми собаками.

«Навчити собаку виявляти короїда займає близько одного року. Вона вчиться розпізнавати спеціальні феромони, за допомогою яких короїди в лісі обмінюються інформацією. Звичайно, таке тренування не обходиться без смачної винагороди – в даному випадку шведського сиру з присмаком лося, собаки його просто обожнюють», – пояснює свою тактику шведський кінолог.

Роман Модлінгер з лісового факультету Празького Сільськогосподарського університету – глава проекту – результатами польових досліджень більш ніж задоволений. Використання собак на практиці показало в даному випадку їх явну перевагу перед людьми.

«Собаки зуміли відшукати понад шістдесят відсотків дерев, заражених короїдом. Причому лісники, які пройшли спеціальний курс з виявлення жука, були успішні лише в сорока відсотках випадків. Собаки показали кращий результат, також з огляду на часовий чинник. Перевірка зазначеної території зайняла у чотириногих фахівців лише половину часу, необхідного на виконання аналогічного завдання людьми», – розповів Модлінгер.

Саме тому Сільськогосподарський університет прийняв рішення продовжити пілотний проект. Поряд з бельгійською вівчаркою Бібі – а ця порода найбільш підходить для даного виду робіт – почнуть чеські лісу вартувати і інші «чотирилапі сторожі».

Серед інших заходів, що здійснюються для боротьби з жуком-короїдом, найбільш ефективними є встановлення феромоновими пасток, а також ошкурювання стовбурів і своєчасне прибирання з лісу хворих дерев, що, однак, суперечить «політиці догляду» за територіями, що мають статус заповідника.

Настільки потужному поширенню жука-короїда в Чехії  останні роки сприяє велика кількість переважно ялинових лісів, а також спекотна і суха погода.

 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИОлещук: Еще недавно Ляшко был «сбитым летчиком», но сейчас звезды выстроились таким образом, что он может снова стать депутатом

Петр Олещук напомнил на своей странице в «Фейсбук», что вскоре в 208-м округе состояться довыборы в Верховную Раду, в которых примет участие и Олег Ляшко. По…«Если не поймет, то будут серьезные проблемы»: Портников заявил, что Соединенные Штаты уже открыто предупредили Зеленского

Виталий Портников отметил в статье, опубликованной на сайте «Эспрессо», что американские дипломаты сперва пытались объяснить своим украинским коллегам, к каким катастрофическим последствиям может привести вмешательство…


«Русские идут»: В «ЛДНР» выступили с новыми угрозами в адрес Украины

Представитель руководителя самопровозглашенной «Луганской народной республики» Родион Мирошник в интервью «КП» заявил, что с начала мая месяца 2020 года на территории Донбасса в результате обострения…
Путин провалился в прошлое

Лето в России обещает выдаться богатым на политический пиар и исторические реминисценции. Парад, посвященный 75-й годовщине победы над нацистской Германией, пройдет 24 июня. Так решил…
В России целую деревню сдуло ветром. ФОТО

В среду, 27 мая, прокурор Мариинска Алексей Салашин встретился с жителями Константиновки на Кузбассе, которая больше всего пострадала от урагана. Он рассказал сельчанам, куда они…


Корнилов угрожает новой войной на Донбассе: «Украина навсегда потеряла Донецк, границы придется двигать»

Бывший донецкий журналист Владимир Корнилов заявил о невозможности «возвращения» оккупированных территорий Донбасса под контроль Украины. 26 мая в ток-шоу «Вечер с Владимиром Соловьевым» политолог и…