В чеських лісах бельгійські вівчарки полюють на короїда

Розповідає УКРОП із поисланням Ресурс пише, у боротьбу з жуком-короїдом в Чехії тепер вступають несподівані помічники – бельгійські вівчарки з надзвичайно сильно розвиненим нюхом.

Шкідливі жуки сімейства короїдів  – одна з головних небезпек для чеських хвойних порід,  вони спустошують великі лісові території.

ЧИТАЙТЕ: Криминал не нарадуется новым зарплатам членов ВККС

Саме завдяки цій унікальній здатності вівчарки прославилися в якості фахівців з виявлення контрабанди наркотиків і грошей. Більш того, собаки витривалі і швидкі, що під час роботи в лісі теж  є дуже цінним. Перше польове випробування собак в боротьбі з короїдом, яке пройшло в Центрально-Чеському краї недалеко міста Костелець-над-Чорними-Леси, показало, що чотирилапі здатні визначити наявність жука на відстані 100 метрів, пише Радіо Прага.

«Собака повинна бути в шлеї, щоб вона розуміла, що ми йдемо бігати, теж саме стосується і пристрою GPS. Якщо ми знаходимо заражене дерево, я позначаю на карті його координати. Ці дані ми передаємо працівникам лісового господарства, щоб вони могли перевірити його на наявність короїда і зрубати», – пояснює кінолог Ніколь Вошврдова, як проходять чергові прогулянки з бельгійською вівчаркою Бібі – першим собакою цієї породи в Чехії, яка вже півроку вчиться розпізнавати феромони шкідливого жука .

Чеські кінологи набираються досвіду у шведських колег. Разом з Ніколь Вошврдовой тому в ліс відправляється також Аннетте Іохансон з організації SnifferDogs разом зі своїми собаками.

«Навчити собаку виявляти короїда займає близько одного року. Вона вчиться розпізнавати спеціальні феромони, за допомогою яких короїди в лісі обмінюються інформацією. Звичайно, таке тренування не обходиться без смачної винагороди – в даному випадку шведського сиру з присмаком лося, собаки його просто обожнюють», – пояснює свою тактику шведський кінолог.

Роман Модлінгер з лісового факультету Празького Сільськогосподарського університету – глава проекту – результатами польових досліджень більш ніж задоволений. Використання собак на практиці показало в даному випадку їх явну перевагу перед людьми.

«Собаки зуміли відшукати понад шістдесят відсотків дерев, заражених короїдом. Причому лісники, які пройшли спеціальний курс з виявлення жука, були успішні лише в сорока відсотках випадків. Собаки показали кращий результат, також з огляду на часовий чинник. Перевірка зазначеної території зайняла у чотириногих фахівців лише половину часу, необхідного на виконання аналогічного завдання людьми», – розповів Модлінгер.

Саме тому Сільськогосподарський університет прийняв рішення продовжити пілотний проект. Поряд з бельгійською вівчаркою Бібі – а ця порода найбільш підходить для даного виду робіт – почнуть чеські лісу вартувати і інші «чотирилапі сторожі».

Серед інших заходів, що здійснюються для боротьби з жуком-короїдом, найбільш ефективними є встановлення феромоновими пасток, а також ошкурювання стовбурів і своєчасне прибирання з лісу хворих дерев, що, однак, суперечить «політиці догляду» за територіями, що мають статус заповідника.

Настільки потужному поширенню жука-короїда в Чехії  останні роки сприяє велика кількість переважно ялинових лісів, а також спекотна і суха погода.

 РЕКЛАМА

«загрузка…


Загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ
Дорогие старики: О пенсиях в разных странах

Недавно стало известно, что отчисление части заработка на индивидуальный пенсионный капитал (ИПК) в России практиковаться не будет. Вместо этого будет капитально пересмотрена система добровольного пенсионного…
Минсоцполитики меняет размер субсидий

Размер субсидий на коммуналку зависит напрямую от доходов льготников. Об этом в эфире Украина 24 рассказал замглавы Минсоцполитики Виталий Музыченко. ЧИТАЙТЕ: «Добро пожаловать в ад»…


В Украине отменили дополнительное тестирование на COVID-19 и обновили критерии госпитализации

В Украине отменили дополнительное тестирование на COVID-19 и обновили критерии госпитализации. Министерство здравоохранения Украины отменило дополнительное тестирование на коронавирус для завершения амбулаторного лечения. Об этом на онлайн-конференции…КСУ обратился к Зеленскому, Разумкову и Шмыгалю из-за давления на него НАПК и НАБУ

Собрание судей Конституционного суда Украины поручило главе КСУ лично уведомить президента Украины, председателя Верховной Рады и премьер-министра о давлении, которое осуществляется на Конституционный суд. Об этом…


Террористы «Л/ДНР» сорвали перемирие на Донбассе

На Донбассе террористы убили двоих украинских защитников, еще двое военнослужащих ВСУ получили ранения. 30 октября российские наемники на Донбассе прицельно обстреляли позиции украинских военнослужащих на Востоке….


Под КСУ проходит акция протеста из-за скандального решения о e-декларациях. ФОТО

Акция протеста началась у здания Конституционного суда. Фото: «Страна» Сегодня, 30 октября, у здания Конституционного суда в Киеве проходит акция протеста против решения Конституционного суда,…
У Зеленского задумались о замене судей КС

Судьи Конституционного суда Украины (КС), которые приняли скандальное решение, отменив статью о незаконном обогащении, могут лишиться своих постов. Об этом «РБК-Украина» заявил советник главы Офиса президента Михаил Подоляк,…