Все в інтересах лісу: Білоруські фахівці переглядають Лісовий кодекс через кліматичні зміни

Білоруські лісівники переглянули положення Лісового кодексу країни у зв’язку із суттєвими кліматичними змінами. Екстремальні погодні умови останніх років, різкі коливання рівня ґрунтових вод, посуха і шкідники — це все причини всихання білоруських лісів, повідомляє УКРОП із посиланням на РЕСУРС.

Для влади сусідньої країни – це більш ніж вагомий привід: дослухатися до лісівників і науковців щодо негайного перегляду окремих положень лісового законодавства. Адже через ураганні вітри, посуху, лісових шкідників білоруські лісівники втратили 16,5 тис. га лісу і 5 млн кубометрів деревини протягом останніх двох років.. Внаслідок чого довелося здійснити санітарні рубки 25 тис. га соснових та 5 тис. га ялинових насаджень.
На думку білорусів, Лісовий кодекс, прийнятий 2017 року, допоміг лісівникам добитися успіхів у боротьбі із всиханням. Але, в  Білорусі зрозуміли, що дана проблема не може  бути вирішена повністю лише завдяки вчасним фаховим діям спеціалістів галузі.

За словами начальника управління лісового господарства Міністерства лісового господарства Білорусі Миколи Юревича, подальші проблеми з лісом, пов’язані із змінами клімату, вимагають негайного перегляду Лісового кодексу. Принципові зміни лісового законодавства стосуватимуться передусім спрощення проведення лісогосподарських заходів.

Наприклад, у лісництвах Білорусі хочуть переглянути і скоротити терміни виписування дозволів на проведення лісогосподарських робіт, спростити порядок обміру деревини, розширити коло осіб, які беруть участь у веденні лісового господарства.

Спрощення щодо надання дозволів на вирубку стосується найперше тих ділянок, які непередбачені лісовпорядними проектами. Це, кажуть білоруські фахівці, значно пришвидшить реагування на зміни погодних умов: ліквідацію наслідків стихійного лиха, ураганів, роботи з заготівлі деревини на зимовий період тощо.

Наступним суттєвим кроком буде відміна заборони на участь інших осіб у заходах з лісорозведення і відновлення лісів, як це було раніше.
Це означає, що свої послуги лісовим господарствам з цих питань може надавати будь-яка особа, навіть на підставі цивільно-правового договору.

Ще одна проблема лісівників, яка потребує вирішення – спрощення обмірів деревини. Пропонується зробити цю процедуру менш ресурсовитратною — за потребою проводити обміри на лісосіці, а не везти дерево до спеціальних лісових складів.

Щодо збереження лісової фауни, наприклад, популяції глухарів і тетеруків, буде введене обмеження на суцільні рубки лісу в місцях гніздування та 300-метровій зоні навколо них.
Законопроект “Про внесення змін і доповнень до Лісового кодексу Республіки Білорусь” вже прийняли в першому читанні. Він розроблявся за рекомендаціями  усіх зацікавлених сторін, але, найперш, враховано думку лісівників Білорусі.

ЧИТАЙТЕ: Путин в срочном порядке созвал совбез после разговора с Порошенко

Масове всихання соснових культур та шкідники – головна проблема не тільки білоруських та українських лісівників. Так, нещодавно, під час візиту українських лісівників до Австрії, австрійські колеги констатували, що наслідки всихання соснових у країні вражають. Якщо не спинити “біологічну пожежу”, протягом 30 років австрійські сосни зникнуть зовсім.

Швидка та ефективна боротьба з короїдом і всиханням, за словами заступника Голови Держлісагентства України Володимира Бондаря, також залежить від удосконалення українського лісового законодавства та подальшої адаптації  господарства до змін клімату.


 РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВЗагрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

«Слуга народа» Арахамия оказался обладателем паспорта США: Экс-депутат представил громкие разоблачения

Руководитель пропрезидентской фракции в парламенте «Слуга народа» Давид Арахамия, который совсем недавно на фоне громкого скандала прошел тестирование на полиграфе, помимо гражданства Украины, обладает и…


«Крестоносцы непорочной команды Зеленского»: Шарий рассказал о гонке по продаже земли

Видеоблогер Анатолий Шарий на своей странице в Facebook написал, что никто из крестоносцев непорочной команды Зеленского и свидетелей святого премьера никогда честно не ответит на…
Зеленский обязан это помнить!

Как жаль, что больше не видать «квартала». Я смехом вновь живот не надорву, Но Украина лидера избрала В шестой уж раз, не глядя на Москву!…


Командный пункт сепаратистов: Деньги. Кадры. Оружие. Всё из Москвы.

Деньги. Кадры. Оружие. Всё из Москвы. Объединенная следственная группа, которая изучает причины трагедии малайзийского Боинга летом 2014-го, опубликовала расшифровки телефонных переговоров сепаратистов из «ЛНР» и…


Доллар в Украине: Новый прогноз

В Украине курс доллара до 18 ноября может опуститься к отметке 24,1/24,2 грн/$ (по состоянию на 16 ноября – 24,24 грн/$). Такой прогноз опубликовало издание…Чего хочет Путин?

Возможность проведения «нормандского саммита» лидеров Франции, Германии, Украины и России начала приобретать реальные очертания, и в Елисейском дворце даже назвали день, когда встретятся президенты и…


Взрыв в общежитии Киева: Все подробности

Начальник главного управления Национальной полиции в Киеве Андрей Крищенко сообщил подробности взрыва в общежитии, которое произошло накануне на улице Карла Маркс. Об этом сообщает пресс-службуа полиции….


Почему Россия решила отдать Украине задержанные в Керченском проливе корабли

Россия вернет Украине корабли, задержанные в 2018-м году в Керченском проливе, до саммита в «нормандском формате», сообщает «Коммерсантъ» со ссылкой на источники. Как сообщается, переговоры находятся на…