Волонтери віддають останнє, а у Полторака зайві гроші: «Міноборони не використало 4 млрд грн з 21,5 млрд на тилове забезпечення», — Матіос

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що на невикористані кошти Міноборони могло побудувати або придбати в тому числі 300 квартир для військовослужбовців.

Станом на 19 грудня 2016 року Міністерство оборони України з виділеного на рік фінансового ресурсу на тилове і матеріально-технічне забезпечення в сумі 21,5 млрд грн не використало близько 4 млрд грн. Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на своїй сторінці в Facebook., преедає УКРОП з посиланням на  Патріоти України.

«Це складає біля 18,5%. Більше того, на майже 1,4 млрд. грн. відповідними департаментами МОУ навіть зобов’язання не взято (з них 300 млн. грн. передбачається витратити на закупівлю та будівництво житла для військовослужбовців- а це так собі немало цілий 300 квартир)», — пише Матіос.

За даними головного військового прокурора, аналогічно не використані кошти на ремонт військових об’єктів — 200 млн. грн., харчування та речове забезпечення – 200 млн. грн., закупівлю і розвиток озброєння та військової техніки – 200 млн. грн., забезпечення зв’язком – 100 млн. грн. і т.д.

«До кінця бюджетного року залишився тиждень. Знову дежавю-минулого року була така ж сама ситуація. Головна військова прокуратура неодноразово інформувала керівництво оборонного відомства про порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів та недоліки, які необхідно усувати. Результат – синдром генерала Павловського (все обіцяємо, майже нічого не робимо)», — пише Анатолій Матіос.

«З програми забезпечення житлом військовослужбовців під кінець минулого року кпзначейством було знято 300 млн. грн. та направлено на інші потреби через те, що їх «не встигали» використати. Правда ж, якщо говорити про термін в один рік, протягом якого необхідно використати кошти, то слова «не встигали» звучать, як мінімум, несерйозно. Напрошується запитання: армії, що, гроші не потрібні?», — дивується Матіос.

«Не використовується можливість отримання житла для військових шляхом проведення будівництва на територіях вивільнених військових містечок. Робота в цьому напрямку майже не ведеться, оскільки жодного конкурсу на пошук відповідного інвестора не проведено. Відсутність контролю за станом виконання інвест договорів, укладених в минулому, позбавляє можливості отримати додаткові квадратні метри. За діючими договорами лише в межах міста Києва та області можна було б уже отримати понад 600 квартир. За втручання органів військової прокуратури з’явилася можливість забезпечити житлом 125 родин військових у місті Макарові Київської області. Проте останніх півроку Міноборони невзмозі належним чином зареєструвати вказані квартири», — наголошує головний військовий прокурор.

«Лише за втручання органів військової прокуратури здійснється реагування кримінально- та цивільно-правовими засобами щодо повернення протиправно вилучених земель оборони, перегляду інвестиційних зобов’язань на більш вигідних для МОУ умовах…. Власна ініціатива у військових посадовців — відсутня. Навіщо доводити все до походів у прокуратуру і притягнення до різних видів відповідальності? «, — пише Матіос.

«Невже не простіше налагодити роботу і працювати ефективно на благо народу і держави? Найбільше інформації з цих питань, напевне, у відповідального до недавнього часу за вказані напрями роботи заступника Міністра оборони Павловського І.В. Ефективність використання оборонним відомством коштів і цього року буде оцінена, у тому числі і військовою прокуратурою, після завершення звітного фінансового періоду.

Гроші є — квартир (через синдром генерала Павловського), на жаль, знову немає», — резюмує Анатолій Матіос.

ЧИТАЙТЕ: Олег Недава: Кто разделяет Украину?
 РЕКЛАМАЗагрузка…


«загрузка…

ОСТАННІ НОВИНИ
Маск создает микрофабрики для изготовления вакцин от коронавируса

О такой идее рассказал сам Маск, передает «Пресса Украины». Электромобильных фирма Tesla заявила о намерении поставлять мобильный молекулярный принтер дл немецкой фирмы CureVac, чтобы помочь расширить…


Прилепин требует «референдума» по вмем оккупированным Путиным территориям

Признание Россией «ДНР/ЛНР», и затем референдум о вхождении в РФ «донбасских республик», а также Приднестровья и др., намерен добиться писатель, пособник сепаратистов «ДНР» Захар Прилепин….

В нашей армии опять «суицид»?

Молодой военнослужащий ушел из жизни, якобы совершив суицид вне территории воинской части. Об этом информирует пресс-служба 95 омбр. Трагедия произошла позавчера, 5 июля. По информации…У Путина обвиняют известного экс-футболиста в шпионаже в пользу Украины

В Москве сотрудники Федеральной службы безопасности РФ задержала бывшего украинского футболиста Василия Василенко, которого подозревают в шпионаже в пользу правоохранительных органов Украины. Стоит заметить, что…Саакашвили угрожает коррупционерам и их лазейкам

Барометр коррупции законодательной деятельности» в Украине для выявления коррупционных рисков, заложенных в законодательных актах, анонсировал Михаил Саакашвили  6 июля. Группа молодых, но в то же…


Ученые нашли жуткую находку с неизвестным содержимым: Герметичный свинцовый гроб возрастом в полтора тысячелетия —

При раскопках раннехристианского некрополя во французском городе Отені группа археологов нашла герметичную гроб из свинца возрастом примерно в 1500 лет. Кто похоронен в нем ученым…