Волинський губернатор через суд заблокував «укропівський» дерибан

Після того, як 23 грудня на Волині відбулися вибори у волинських громадах, окремі політики вирішили матеріально покарати виборців, від яких не отримали очікуваної підтримки. Зокрема, у тих районах, де УКРОП, «Батьківщина» та «Свобода» набрали найменше голосів, обласні депутати від цих політичних сил вирішили урізати фінансування нелояльних їм громад.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року для Волинської області із державного бюджету виділили майже 10 мільйонів гривень так званої стабілізаційної дотації, швидкої і безповоротної допомоги від держави для «закриття дірок».

Ці гроші згідно рішення обласної державної адміністрації мали піти на:

– капітальний ремонт головного і адміністративного корпусів Горохівського психоневрологічного інтернату – 2,6 млн грн;

– придбання томографа для Ратнівської районної лікарні – 3,5 млн грн;

– купівлю пожежного автомобіля для Городищенської ОТГ Луцького району – 1,8 млн грн;

– виготовлення проектної документації для реконструкції школи у с. Гута-Боровенська Камінь-Каширського району – 132 тис. грн;

– капітальний ремонт даху дитсадка в с. Поліське Старовижівського району – 300 тис. грн;

– капітальний ремонт (облаштування ігрових майданчиків, зовнішнього оздоблення, технологічного обладнання) дитсадка в с. Кримне Старовижівського району – 300 тис. грн;

– реконструкція школи та дитсадка в с. Старосілля Іваничівського району – 500 тис. грн;

– зарплата працівникам бюджетних установ Іваничівського району – 549 тис. грн.

Із зазначеного переліку «укропівці» та їх політичні партнери вирішили лишити тільки дві останні позиції – школа та садок у Старосілля і зарплата бюджетників в Іваничівському районі.

Причина банально проста — об’єкти, які «укропівці» та їхні політичні союзники вирішили не фінансувати, розташовані саме в тих громадах, де ці політсили з тріском «пролетіли».

Наприклад, було відмовлено Гуто-Боровенській сільській громаді Камінь-Каширського району, де партія БПП «Солідарність» набрала 82% голосів, а УКРОП і «Батьківщина» – лише по 9%. Їм планували виділити 132 тисячі гривень на розробку проектної документації для реконструкції школи.

Аналогічно було позбавлено фінансування Старовижівський район, де на виборах до ОТГ «Солідарність» взяла 73%, а УКРОП не провів жодного кандидата в депутати. Нічого не дісталось і «невдячному» Ратнівському району.

Розподіл бюджетних коштів, який відбувся через три дні після виборів в ОТГ – яскравий приклад ставлення лузерів з «УКРОП» та їх політпартнерів до виборців. Очевидно, що вирішили цинічно помститися волинянам, зупинивши фінансування важливих об’єктів: дитячих садків, шкіл, пожежної частини…

Останнім часом особливого наголосу набув скандал навколо внесення змін до бюджету, якими підконтрольні «укропівцю» Палиці депутати вивели на інші цілі 25 млн гривень. У зв’язку з цим Волинська облдержадміністрація подала позов на облраду через прийнятий з порушеннями бюджет.

Зауважимо, що голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко запевнив, що навіть якщо судовий позов Волинської ОДА буде задоволено і рішення обласної ради про ухвалення бюджету скасують, це не позначиться на життєдіяльності області.

23 січня, «укропівці» та їхні політичні союзники звернулися до голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка з вимогою «внести на розгляд чергової сесії обласної ради проект рішення «Про звіт голови обласної державної адміністрації про виконання облдержадміністрацією делегованих обласною радою повноважень».

Відповідь на це звернення Олександр Савченко оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці.

За словами голови Волинської облдержадміністрації, рік його діяльності на посаді голови Волинської ОДА спливає 23 березня 2019 року, відповідно на черговій сесії обласної ради після 23 березня 2019 року Олександр Савченко прозвітує перед обласною радою.

А позаяк керівники окремих фракцій хочуть заслухати його раніше цієї дати, голова ОДА заявив, що це зробить тільки одночасно з головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею.

«Я, Савченко Олександр Ілліч, голова Волинської обласної державної адміністрації, готовий прозвітувати про свою роботу раніше, за умови, що разом зі мною, в той же день, в сесійній залі прозвітує і голова Волинської обласної ради Ігор Палиця. Не через засоби зв`язку чи паперові носії, а особисто. Так як останнім часом вся напруга, яка склалася між представницькою та виконавчою гілками влади в області, викликана відсутністю комунікації між головою обласної ради та обласною державною адміністрацією. Саме через відсутність цієї комунікації є проблемні питання, які нездатні сьогодні вирішувати підлеглі Ігоря Петровича.

Я дуже шкодую, що Ігор Палиця, як голова Волинської обласної ради, не проводить більше часу на Княжій Волині та не займається вирішенням нагальних для волинян питань. Тому я, з великою повагою до обласної ради гарантую, що радо прозвітую перед депутатським корпусом разом з Ігорем Петровичем Палицею», – йдеться у відповіді на звернення.

Нагадаємо, що Ігор Палиця, колишній голова «Укрнафти» та чинний член правління «Укрнафти» (корпорація, через яку Юля Тимошенко не винна, що «Укрнафта» опинилася під контролем Ігоря Коломойського під час прем’єрства Тимошенко) не прилетів з далекої Женеви на засідання облради, де розглядалось питання бюджету-2019. Варто наголосити, що «головолиньУкроп» значну частину року проводить саме там, в Швейцарії, по сусідству з Ігорем Коломойським.

І ще декілька цікавих фактів — будучи депутатом від НУНС Ігор Палиця голосував за відомі Харківські угоди ім. Януковича. У липні 2012 р. він голосував за закон КаКа, Ківалова-Колесніченка, про статус мов в Україні. Потім кон’юнктура помінялася, Палиця став патріотом і заходився хвалитися, як в Одеській області рили окопи проти російського вторгнення.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ

Кого бачать наступним президентом України

Найбільше шансів очолити державу у чинного президента Зеленського. За даними Центру Разумкова, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський…

Хто стоїть за піщаним бізнесом у столиці

Коли жителі столиці чують про підприємство «Київський річковий порт», то в асоціації одразу виникає річковий вокзал на Поштовій площі, натовпи туристів, що прогулюються приємними літніми вечорами, та десятки теплоходів, які…

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Японія стала однією з перших країн, де розпочалася пандемія коронавірусу поза межами КНР, і однією з тих, кому вдалося майже повністю впоратися із поширенням СOVID-19. Упродовж останнього місяця у країні…

ФБР остановило деятельность российских агентов

Координационный совет организаций российских соотечественников (КСОРС) в США объявил о приостановке деятельности в связи с расследованием спецслужб в рамках американского закона об «иностранных агентах». В сообщении КСОРС говорится, что за…

Вороны, кажется, умнее всех: На что способен их интеллект. ФОТО

Эдгар По гордился бы нами: мы тоже увековечили ворона! А заодно и других врановых. Из этой статьи ты узнаешь все про самых умных и красивых созданий после людей и дельфинов! Когда-то…

Гибридная война мигрантами. Что делать Украине

Гибридная война мигрантами. Что делать Украине

Кризис с мигрантами, созданный Путиным и Лукашенко, это типичный пример гибридной войны. Как и каким оружием надо на него отвечать? Мигранты на польско-белорусской границе / Getty Images Почему курды и…

Не быть пособницей Кремля — редакция Times призвала Германию отказаться от «Северного потока — 2»

Россия использует «Северный поток — 2» для давления на Украину, поэтому Берлину необходимо полностью остановить сертификацию газопровода, уверена редакция The Times, передает УКРОП. По мнению британских журналистов, Германии стоит пересмотреть…

ЭКCПЕРТЫ