Волинський губернатор про конфлікт з Ігорем Палицею: Я показав, що закінчились ці містечкові, якісь «родові» права

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко вже попрацював на Волині три сотні днів. Головний висновок, який можна зробити за цей час — новий волинський губернатор таки зумів «показати зуби» у протистоянні з більшістю у Волинській обласній раді. Останній «бюджетний» конфлікт яскраво демонструє готовність державної гілки влади «ставити на місце» опонентів.

Сам Олександр Савченко свої трьохсотденні підсумки робить трохи по-іншому – говорить про гроші, дороги і сільські школи. А ще зізнається: робота голови ОДА таки «не додає здоров’я», — інформує видання Перший.

Олександр Савченко дав обширне інтерв’ю Першому, у якому, зокрема, розповів про конфлікт з «укропівською» більшістю. 

– Ваш судовий позов на обласну раду через скандал навколо бюджету справі може закінчитися розпуском ради? Принаймні такі припущення озвучували волинські журналісти…

– Розпуск ради мені нічого не дасть. Я все одно не можу розпоряджатися бюджетом так, як я хочу. І навіть якщо я суд програю, все одно буду працювати так, як цього потребує моє бачення ситуації – по-державницькому. Все одно вони не отримають того, що вони порозписували. Цього не буде, я маю право не відпускати кошти.

Бачите, вони так звикли працювати. Це не вперше. Як сказала Ірина Вахович (депутатка фракції УКРОПу, голова бюджетної комісії облради – ред.) «раніше так робилось – і нічого». Так, дійсно, робилось. Казав мені Ігор Палиця: «ну я тут не згоден, я тобі тут три мільйона на Стобихівку не дам, от мільйон дам і хватить, бо то безперспективно».

Тоді я стерпів. По-перше, бюджет прийнявся до мого приходу і не зовсім так, як я вважаю правильним. Все одно, нам вдалося щось зробити, навіть в тих умовах .

– Ви згадали, що це «не вперше». Які ще ситуації маєте на увазі?

– Депутатська більшість в обласній раді на чолі з Ігорем Палицею заважала вчасному відкриттю 27-у школи у Луцьку. Персонально Ігор Петрович (не погоджував виділення коштів, — ред.) Підозрюю, що тому, аби нікому «лаври» не дісталися від урочистого перерізання стрічки – ні прем’єру, ні президенту… (У підсумку я принципово не був навіть на відкритті школи – мене не цікавлять лаври).

Те саме – з перинатальним центром. Він будується вже 20 років. А вони в раді знімають з нього 17 мільйонів! Теж, напевно, щоб його не відкрив президент.

І роздають на всілякі забаганки. Роздають гроші як подачки тільки ситуативній більшості. Вже б для годиться дали для депутатів з опозиції, ще комусь, а не тільки собі. І все – голосують, без пояснень, без виступів з трибуни. Відповідно до закону бюджет пропонує ОДА. Депутати його або приймають, або відправляють на доопрацювання із зауваженнями, щоб ОДА внесла доопрацьований проект бюджету.

Депутати не мають права самовільно змінювати проект бюджету. Це суперечить законодавству. Роблячи це, депутати порушують закон. А в нас є рішення Європейського суду, яке обов’язкове для виконання в Україні, і яке говорить, що «з правопорушення права не виникає». Тобто якщо щось зробили із порушенням закону, то виконавці не повинні цього виконувати. А виконує бюджет саме ОДА, а не депутати.

ЧИТАЙТЕ: Губернатор Савченко буде вимагати від Президента вгамувати терористів ЧВК Палиці. ВІДЕО

То що я повинен був робити? Цей «гнійник» міг ще довго там тихенько назрівати. А я розрізав його скальпелем. Неважливо мені, виграю я суд чи не виграю – я зробив те, що я був зобов’язаний зробити як державна людина.

Я показав, що закінчились ці містечкові, якісь «родові» права. Ми – дві гілки влади. Однієї влади. Вони не можуть без ОДА працювати, але вони вважають, що можуть. І ми без них не можемо працювати. Що це за робота, якщо додаткових коштів на програми, на все інше немає? Просто сидіти, і як завскладом видавати гроші? Не для того я сюди прийшов.

Ігор Палиця сказав, що я «перейшов межу». Виходить, вони вірили, що якась межа була! І що я буду за нею. Але ми з ними не обговорювали нашу «межу», ми обговорювали порядні стосунки.

 

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter
ЧИТАЙТЕ

Кого бачать наступним президентом України

Найбільше шансів очолити державу у чинного президента Зеленського. За даними Центру Разумкова, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би чинний глава держави Володимир Зеленський…

Хто стоїть за піщаним бізнесом у столиці

Коли жителі столиці чують про підприємство «Київський річковий порт», то в асоціації одразу виникає річковий вокзал на Поштовій площі, натовпи туристів, що прогулюються приємними літніми вечорами, та десятки теплоходів, які…

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно

Японія стала однією з перших країн, де розпочалася пандемія коронавірусу поза межами КНР, і однією з тих, кому вдалося майже повністю впоратися із поширенням СOVID-19. Упродовж останнього місяця у країні…

ФБР остановило деятельность российских агентов

Координационный совет организаций российских соотечественников (КСОРС) в США объявил о приостановке деятельности в связи с расследованием спецслужб в рамках американского закона об «иностранных агентах». В сообщении КСОРС говорится, что за…

Вороны, кажется, умнее всех: На что способен их интеллект. ФОТО

Эдгар По гордился бы нами: мы тоже увековечили ворона! А заодно и других врановых. Из этой статьи ты узнаешь все про самых умных и красивых созданий после людей и дельфинов! Когда-то…

Гибридная война мигрантами. Что делать Украине

Гибридная война мигрантами. Что делать Украине

Кризис с мигрантами, созданный Путиным и Лукашенко, это типичный пример гибридной войны. Как и каким оружием надо на него отвечать? Мигранты на польско-белорусской границе / Getty Images Почему курды и…

Не быть пособницей Кремля — редакция Times призвала Германию отказаться от «Северного потока — 2»

Россия использует «Северный поток — 2» для давления на Украину, поэтому Берлину необходимо полностью остановить сертификацию газопровода, уверена редакция The Times, передает УКРОП. По мнению британских журналистов, Германии стоит пересмотреть…

ЭКCПЕРТЫ