Мандат всевладдя: парламентська коаліція хоче ліквідувати добровільне товариство сприяння обороні України

Під прицілом коаліційної угоди, яку було офіційно підписано 21.11.2014 р. лідерами провідних політичних партій, опинилася не лише застаріла система державного управління, а й організації громадського сектору. Пункт 2.14. розділу V цього документу передбачає ліквідацію Товариства сприяння обороні України (ДТСААФ), що має статус Всеукраїнського громадського об’єднання, та створення на його матеріальній базі військово-патріотичної організації – Української військової організації. Однак, задекларований намір виходить за межі повноважень новообраних депутатів, є явним порушенням Конституції та законодавства України.

Не зрозуміло, що саме збираються ліквідовувати автори коаліційної угоди, а головне – навіщо? Треба думати, що йдеться не тільки про зміну назви ДТСААФ, а насамперед, про бажання створити дієву систему територіальної оборони України. Але ж для цього не потрібно знищувати давно існуючу громадську організацію, тим паче, що планується використання її матеріальної бази. Натомість, представники ВГО, здивовані «погрозами» коаліціантів, пропонують альтернативну редакцію, що видається більш логічною за існуючу:

«2.14. З метою формування ефективної системи підготовки громадян України до захисту нашої Батьківщини, прийняти Закон України «Про Товариство сприяння обороні України» (підготовлений та схвалений громадськістю РПР) та використати можливості і навчально-матеріальну базу ТСО України для створення дієвої системи територіальної оборони та підготовки громадян до захисту Держави, служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях України, а також фахівців сил територіальної оборони (І кв.2015).

Залучення всіх інших зацікавлених громадських організацій до розбудови дієвої системи територіальної оборони України (І кв.2015)»

Сьогодні ВГО Товариство сприяння обороні України не стоїть осторонь від нагальних проблем країни. Підготовлено більше 1700 військових фахівців для потреб АТО, сформовано загін тренування БПЛА, проходять узгоджені з місцевою владою заходи з організації територіальної оборони, протягом 2014 року підготовлено більше 100 тисяч водіїв та фахівців інших спеціальностей, для потреб АТО безкоштовно надається автомобільна та інша техніка. Керівництвом та фахівцями ВГО Товариства сприяння обороні України підготовлені та офіційно надані відповідним органам державної влади Проекти Указу Президента України «Про створення Резервної армії територіальної оборони Збройних сил України» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про створення Резервної армії територіальної оборони Національної гвардії України». Ці проекти передбачають активну участь кадрового складу та залучення матеріальної бази Товариства сприяння обороні України. Окрім того, керівництво ВГО запевняє, що з їх боку не було та не буде жодної відмови на прохання інших осіб щодо використання потенціалу та матеріальної бази організації для підвищення обороноздатності України.

Зважаючи на стислий термін підготовки проекту коаліційної угоди та, можливо, недостатній рівень його опрацювання в експертному та громадському середовищі, можна припустити, що зміст пункту 2.14. – це ненавмисна текстова змістовна помилка, але її треба негайно виправити. Для цього ДТСААФ офіційно звернулося до підписантів коаліційної угоди та Міністерства юстиції України, тож залишається сподіватись, що усі спірні формулювання угоди найближчим часом буде доопрацьовано та враховано у подальшій діяльності Верховної Ради України нового скликання.

Міністерство юстиції України

Багатотисячний трудовий колектив та майже 3 мільйони членського активу Товариства сприяння обороні України, що має статус Всеукраїнського громадського об’єднання, ознайомившись с Проектом Коаліційної угоди, який був офіційно підписаний та оприлюднений 21.11.2014р. лідерами п’яти політичних партій: «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч», «Батьківщина», «Радикальна партія Олега Ляшка», були вкрай обурені змістом п. 2.14. розд. V цього документу (З метою формування ефективної системи територіальної оборони, ліквідація Товариства сприяння обороні України та створення на його матеріальній базі військово-патріотичної організації — Української військової організації, яка стане базою для формування та підготовки сил територіальної оборони. Прийняття Закону України «Про Українську військову організацію». (І кв. 2015)).

Ліквідація ВГО Товариства сприяння обороні України, згідно ст. 25 Закону України «Про громадські об’єднання» та Статуту Товариства може проходити виключно з двох підстав:

1) за рішенням самого громадського об’єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об’єднання, шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об’єднання такого самого статусу;

2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об’єднання.

Інших причин ліквідації законодавством України не передбачено.

Прошу дати офіційну змістовну відповідь як державного уповноваженого органу з питань реєстрації та єдиного ініціатора можливого подання позову до суду щодо можливої заборони діяльності ВГО Товариства сприяння обороні України: які дії та коли були офіційно зафіксовані з боку ВГО Товариства сприяння обороні України, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення?

Впевнений, що таких дій нема і не могло бути! ВГО Товариство сприяння обороні України за всю різноманітну багаторічну історію свого існування завжди займало патріотичну та державницьку проукраїнську позицію. Завдяки цьому йому вдалося зберегти майже всю матеріальну та кадрову базу. Тому і зараз ми не допустимо будь-якого неузгодженого втручання в діяльність ВГО Товариства сприяння обороні України!

При цьому зазначу, що ВГО Товариство сприяння обороні України дійсно зацікавлене у розбудові на своїй кадровій та матеріальній базі дієвої системи територіальної оборони України і в цьому бачить на сьогодні основний сенс свого існування. ВГО Товариство сприяння обороні України не стоїть осторонь від проблем оборони держави! Весь багатотисячний колектив бере активну участь у зміцненні її обороноздатності по всій території України. За цей час із залученням ветеранів та учасників бойових дій вже підготовлено більше 1700 військових фахівців для потреб АТО на сході країни, сформовано загін тренування БПЛА, на місцях проходять узгоджені з місцевою владою заходи з організації територіальної оборони, на протязі 2014 року підготовлено більше 100 тисяч водіїв та фахівців інших спеціальностей, для потреб АТО безкоштовно надається автомобільна та інша техніка. Керівництвом та фахівцями ВГО Товариства сприяння обороні України підготовлені та офіційно надані відповідним органам державної влади Проекти Указу Президента України «Про створення Резервної армії територіальної оборони Збройних сил України» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про створення Резервної армії територіальної оборони Національної гвардії України». Всі ці проекти передбачають активну участь кадрового складу та залучення матеріальної бази Товариства сприяння обороні України. Ми активно співпрацюємо з керівництвом Міністерства оборони України та Міністерством внутрішніх справ України з опрацювання цих питань. Крім цього ми активно співпрацюємо з іншими зацікавленими громадськими організаціями з цього напрямку. Зі сторони ВГО Товариства сприяння обороні України не було та не буде жодної відмови на прохання з боку інших осіб використання його потенціалу та матеріальної бази, які спрямовані на підвищення обороноздатності України.

Таким чином вважаю, що вищезазначені політичні партії навмисно чи ненавмисно перевищили свої законні повноваження та зробили дії публічного оголошення керівними органами політичних партій наміру вчинення дій, за які законами України передбачена юридична відповідальність, які явно суперечать вимогам ст. 36, 37 Конституції України, ст. 3, п. 7 ст.5 Закону України «Про політичні партії в Україні», ст. 3,24,25 Закону України «Про громадські об’єднання».

Пропоную:

  1. Згідно ст. 36 Конституції України та ст. 18, 19, 20 Закону України «Про політичні партії в Україні» видати відповідним партіям приписи про недопущення протиправних вчинків щодо діяльності ВГО Товариство сприяння обороні України.

  2. Проінформувати ВГО Товариство сприяння обороні України про невідкладне усунення порушення законодавства України з боку вищезазначених політичних партій, які зобов’язані, згідно ст. 20 Закону України «Про політичні партії в Україні», в п’ятиденний строк повідомити про вжиті заходи органу, який виніс припис-попередження.

Хочу зазначити, що згідно ст. 36 Конституції України усі об’єднання громадян, в тому числі політичні партії, рівні перед законом!

Згідно ст. 4 Закону України «Про політичні партії в Україні» органам державної влади, органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено відокремлювати у своєму ставленні певні політичні партії чи надавати їм привілеї, а також сприяти політичним партіям. До того ж в Законі України ̎ Про громадські об’єднання̎ чітко зазначено, що держава (державні органи влади) не мають права втручатися в діяльність громадських об’єднань.

Якщо ми хочемо збудувати в Україні правову державу, гідну до вступу у європейську правову спільноту, то чітке додержання законодавства України з боку політичних партій – коаліціантів повинно стати могутнім прикладом для всіх інших політичних сил країни !

Голова ВГО Товариство сприяння обороні України В.М. Тімченко

НОВИНИ ТА РЕКЛАМА ПАРТНЕРІВ


Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ

«Хотел взорвать Раду?»: У парламента задержали мужчину с взрывчаткой

Сотрудники правоохранительных органов Украины при обыске нашли внутри сумки мужчины самодельное взрывное устройство. Сотрудники полиции задержали у стен парламента Украины человека с гранатой. ЧИТАЙТЕ: «Спецпереселенцы»….
На Донбассе боевики применили минометы, есть жертвы

За прошедшие сутки вооруженные формирования боевиков на Донбассе в зоне проведения Операции объединенных сил (ООС) 26 раз нарушили режим прекращения огня с применением запрещенного Минскими соглашениями оружия и артиллерийских систем…

Предсмертные слова знаменитых людей

Вероятно, многим интересно, о чём они будут думать в последние мгновения своей жизни. Перед лицом смерти каждый размышляет и говорит о своём — кто-то прощается…


В киевских округах побеждают женщины — Анна Пуртова, Анна Бондарь, Александра Юрченко, Леся Забуранная, Марьяна Безуглая…

Столичные букмекеры продолжают принимать ставки на кандидатов-мажоритарщиков. В лидерах представители партии «Слуга народа» Анна Пуртова, Александра Юрченко, Максим Перебийнис, Леся Забуранная, Марьяна Безуглая, Дмитрий Гурин,…Путин вел Россию в «светлое будущее», но заблудился

В саксонском городке Липпендорфе энергетический концерн EnBW на время вывел из эксплуатации блок угольной электростанции. Причина оказалась весьма необычной: обеспечивать его дальнейшую работу стало просто-напросто…Be the first to comment on "Мандат всевладдя: парламентська коаліція хоче ліквідувати добровільне товариство сприяння обороні України"

Leave a comment