Грицак: «Не здивуюсь цинічній заяві Міноборони РФ: бойовий корабель Чорноморського флоту Росії здали в оренду пересічним громадянам для морського круїзу. Хто ж знав, що це вбивці і ґвалтівники?». ФОТО

Служба безпеки України продовжує документування терористичної діяльності російських спецслужб на території України, пише УКРОП із посиланням на ssu.gov.ua.

Зокрема встановлені нові докази вербування найманців із числа громадян України ‒ учасників незаконних збройних формувань на Донбасі та їх переправлення до Сирії кораблями ВМФ РФ для участі у бойових діях у складі позаштатного підрозділу російської військової розвідки ПВК «Вагнера». При цьому отримані дані в чергове наглядно викривають брехню вищого командування Збройних сил Росії.

Так СБУ ідентифікувала особи 8 найманців, яких влітку 2016 року було доставлено в Сирію на великому десантному кораблі (ВДК) «Цезар Куніков» Чорноморського флоту ВМФ РФ.

Усі найманці входили до складу ротної тактичної групи (РТГр) «Карпати» ПВК «Вагнера», також відомої як РТГр «Весна» за позивним її командира – громадянина РФ Дмітрієва Олексія Павловича, 16.11.1977 р.н.

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_13873551.jpg

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_28269434.jpg

Встановлена конкретна локація фото найманців ПВК «Вагнера» на борту ВДК «Цезар Куніков»: кормова спарена 57-мм артилерійська установка АК-725 (фото 1) та міжкормова артилерійська палуба, правий борт (фото 2).

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_20863669.jpg

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_45274727.jpg

Серед ідентифікованих осіб ‒ 7 громадян України, 1 громадянин РФ:

— № 1 — так званий «отаман козачого союзу області війська донського (КСОВД)», громадянин України Сафоненко Юрій Вікторович, 04.02.1967 р.н., прізвисько «Батя»;

— № 2 на обох фото – «осавул та заступник отамана КСОВД, депутат парламенту ДНР», громадянин України Богданов Олексій Валерійович, 17.07.1975 р.н., прізвисько «Сеня».

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_30892103.jpg

У 2014 році Сафоненко і Богданов під опікою російських спецслужб сформували у м. Донецьк так званий «загін КСОВД», основу якого склали представники криміналітету. Протягом двох років члени цього загону під прикриттям російських кураторів тероризували населення Донбасу. На їхньому рахунку чисельні факти зґвалтувань, викрадень і жорстоких катувань, а також вбивств мирних мешканців Донецька.

Показово, що навіть інформаційний рупор російської пропаганди на окупованих територіях Донбасу «Русская весна» у 2018 році був змушений визнати зухвалі злочини цієї банди на чолі із Сафоненко і Богдановим. При цьому заслуговують на увагу епітети на адресу членів КСОВД, мовою оригіналу: «образчики феерического скотства и жестокости; прикрывшиеся казачеством отморозки; стая шакалов» і т.п.

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_16091346.jpg

Через обурення місцевого населення зухвалими злочинами банди КСОВД російські спецслужби розформували загін. Водночас майже усі його члени були зараховані на посади «стрільців» до ПВК «Вагнера» ‒ позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ, та наприкінці 2015 року відправлені у перше відрядження до Сирії.

ЧИТАЙТЕ: СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи спецслужб РФ на території нашої держави – Василь Грицак. ВІДЕО

№ 3 – «командир взводу загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Ященко Сергій Олександрович, 04.10.1972 р.н., прізвисько «Ящер»;

№ 4 – «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Шепель Артем Вікторович, 24.01.1989 р.н.

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_51029876.jpg

№ 5 – «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Майоров Євген Юрійович, 21.08.1976 р.н., прізвисько «Макар»;

№ 6 – «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Григор’єв Олег Олександрович, 01.12.1974 р.н., прізвисько «Гриша»;

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_48809732.jpg

№ 7 – стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Куліца Юрій Сергійович, 15.07.1994 р.н.;

№ 8 – командир відділення РТГр «Карпати», громадянин РФ Бусигін Юрій Юрійович, 10.12.1979 р.н..

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_57749926.jpg

Як мінімум двоє найманців зі складу «загону КСОВД», які були особисто причетні до тяжких злочинів цієї банди на Донбасі у 2014-2015 роках, загинули під час одного з перших відряджень РТГр «Карпати» до Сирії:

  • громадянин України Приходько Едуард Євгенович, 27.02.1968 р.н., прізвисько «Боцман», загинув 8 березня 2016 року;
  • громадянин України Кіяшко Олександр Ігорович, 19.06.1993 р.н., прізвисько «Кеша», загинув у ніч з 7 на 8 квітня 2016 року;

https://ssu.gov.ua/uploads/n_6004_16164454.jpg

Загалом Службою безпеки України вже встановлено особи 125 громадян України, які причетні до терористичної діяльності російських спецслужб у складі ПВК «Вагнера» на території України, Сирії, ЦАР та Судану.

Наведені факти використання бойового корабля Чорноморського флоту ВМФ РФ для переправлення найманців ПВК «Вагнера» до Сирії є непоодинокими. У квітні 2018 року Службою оприлюднено свідчення громадянина Росії Коваленка М.А., колишнього російського військовослужбовця та безпосереднього учасника переправлення до Сирії учасників ПВК «Вагнера» на флагмані Тихоокеанського флоту ВМФ РФ — російському ракетному крейсері «Варяг». Служба безпеки України також оприлюднила персональні дані 20 найманців, які були доставлені в САР саме на цьому кораблі.

Незважаючи на докази СБУ, офіційні представники Міністерства оборони Росії тоді категорично заперечили використання будь-яких кораблів російського ВМФ для переправлення найманців.

Коментуючи нові встановлені Службою факти використання бойових кораблів ВМФ РФ в інтересах позаштатного підрозділу російської військової розвідки під назвою ПВК «Вагнера», Голова Служби безпеки України Василь Грицак зазначив: «З жовтня 2017 року Служба провела 4 спеціальні брифінги та розмістила 22 викривальні матеріали на сайті СБУ з доказами причетності цього підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ до терористичних злочинів в Україні у 2014-2015 роках.

Ми оприлюднили прізвища понад 200 найманців, які загинули на Донбасі та в Сирії, смерть котрих цинічно приховується Кремлем. Розкрили для громадськості документи щодо причетності конкретних членів ПВК «Вагнера» до вбивства російських журналістів в ЦАР, які згодом були повністю підтверджені результатами незалежних журналістських розслідувань.

Повідомили викриті СБУ чисельні факти вербування російською військовою розвідкою до складу ПВК «Вагнера» громадян України, Білорусії, Молдови, Казахстану, Узбекистану, Вірменії, Грузії, Таджикистану, Сербії для набуття бойового досвіду та наступного застосування в інтересах Росії на території їх власних країн.

Викрили логістику переправлення вагнерівців до Судану і Лівії військовими літаками 223 льотного загону ВВС РФ. Наочно продемонстрували безпосередній зв’язок ГУ ГШ ЗС РФ та ПВК «Вагнера» на прикладі оформлення декількох сотень закордонних паспортів найманців у тому ж самому відділенні УФМС РФ у Москві, яке опікується паспортними документами штатних офіцерів російської військової розвідки.

Сьогодні СБУ оприлюднює чергову таємницю російських спецслужб. Знаємо, що і ця правда для Кремля, що «божа роса в очі». Не здивуюсь, коли завтра почую офіційну заяву російського Міноборони: «Бойовий корабель Чорноморського флоту Росії здали в оренду пересічним громадянам для морського круїзу. Хто ж знав, що це вбивці і ґвалтівники?» Але російська цинічна брехня вже не може ввести в оману світову спільноту. Ця брехня є свідченням страху, що відчуває вище політичне і військове керівництво Росії за свої чисельні злочини проти людяності по всьому світу».

Служба безпеки України й надалі інформуватиме громадськість про терористичну діяльність спецпідрозділу російської військової розвідки під брендом ПВК «Вагнера». Також просимо усіх, хто впізнав інших найманців на оприлюднених Службою фото з корабля ВМФ РФ «Цезар Куніков», повідомити цю інформацію в СБУ для належного документування злочинної діяльності спецслужб Росії.

ПАРТНЕРЫ


Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Зеленский публично проклял СССР: Это был режим, мы никогда не простим

Как стало известно, Президент Украины Владимир Зеленский во время траурного мероприятия в Бабьем Яру с участием премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху выступил против расизма и ксенофобии….


Израиль заинтересован приватизировать Украину

Одной из целей визита премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху могли быть негласные переговоры по участию израильского капитала в анонсированной в Украине Владимиром Зеленским масштабной распродаже оставшейся…


«Хапнули, сколько могли!»: Цимбалюк разнес Захарову за ложь об Украине

Журналист Роман Цимбалюк разгромил фейк спикера МИД России Марии Захаровой, которым она пыталась оправдать вторжение оккупантов в украинский Крым и Донбасс. Фрагмент едкого спича скандального…


«Украина будет быстро расти!»: Зеленский раскрыл детали переговоров с премьером Израиля

Президент Украины Владимир Зеленский высоко оценил результат встречи с премьер-министром Израиля Беньямином Нетаньяху, посетившим страну впервые за 20 лет. На своей странице в Facebook Зеленский…«Закончится крахом!»: Портников жестко разгромил украинцев за поддержку Зеленского и «Слуги народа»

Публицист Виталий Портников «взорвался» из-за скандала вокруг будущего нардепа от «Слуги народа» Максима Бужанского, который оскорбил журналистку. Он записал отдельное видео, в котором также раскритиковал…


Саакашвили попал в большую беду: Такого поворота не ожидал никто

Юрий Луценко представил результаты экспертизы, которые носят признаки государственной измены одного из бывших чиновников Украины Запись содержит разговор беглого бизнесмена Сергея Курченко и экс-Президента Грузии,…


Пропагандист Соловьев «наехал» на Зеленского и нарвался на гнев россиян

Топ-пропагандист Кремля получил в свой адрес гневные сообщения от пользователей Сети за наглое высказывание о главе Украины. Рупор Кремля, скандальный телеведущий Владимир Соловьев сделал возмутительное заявление…


«На исполнение даю 48 часов»: Жириновский выставил Зеленскому жесткий ультиматум

Одиозный депутат нелегитимной Государственной думы Российской Федерации, лидер «ЛДПР» Владимир Жириновский пригрозил Украине, что Днепр будет перекрыт в кротчайшие сроки, если официальный Киев не будет…


Боевики «ЛДНР» применили боевую авиацию для обстрела позиций ООС

На протяжении девятнадцатого августа текущего года незаконные вооруженные формирования Донбасса вместе с гибридными войсками России применили против позиций ООС беспилотник с гранатометным выстрелом. В результате…

«Он за Путина и  за родину был, а сейчас – закопали и приказали забыть»: Как живут вдовы захватывающих Крым и воевавших в Сирии. ФОТО

6 марта 2018 года в Сирии при заходе на посадку на аэродром Хмеймим разбился самолет АН-26 с 39 российскими военнослужащими. Расследование уголовного дела по факту…