Брифинг Яремы и Наливайченко по Волновахе: Исполнителям дали команду расстреливать исключительно мирных жителей

Проведеними процесуальними діями на місці артилерійського обстрілу 13 січня в районі блокпосту Збройних Сил України, розміщеного на відрізку шляху між м. Волноваха та смт. Бугас Донецької області, встановлено, що загальна кількість воронок, в які влучили снаряди, становить 88 одиниць. Як пише УКРОП про це повідомив Генеральний прокурор України Віталій Ярема під час спільного брифінгу з Головою Служби безпеки України Валентином Наливайченком про хід розслідування терористичного акту під Волновахою.

У результаті цього обстрілу постраждали пасажири автобусу «i-Van Tata A0718», які проходили паспортний контроль на в’їзд до території, підконтрольної «ДНР», з м. Волноваха, а також військовослужбовець батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Київ-2» МВС України.

«Внаслідок цього страшного теракту на місці загинуло 10 пасажирів вказаного автобусу. Ще 2 особи померли у Волноваській центральній районній лікарні від отриманих уражень металевими уламками снаряду. Серед них 7 жінок і 5 чоловіків – наймолодші 1990, 1988 років народження. 18 – отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості, на даний час вони проходять лікування», — сказав Віталій Ярема, додавши, що загальна кількість пасажирів становила 43-44 особи.

Як поінформував очільник Генпрокуратури, згідно висновку експерта воронки утворені в результаті потрапляння в них некерованих реактивних осколочно-фугасних снарядів М-21 ОФ (виріб 9 М22У), які було відстріляно не менше як з трьох реактивних систем залпового вогню БМ-21 «ГРАД» одночасно.

«За участі експертів на місці події визначено кут падіння зазначених снарядів, що відповідає дальності польоту реактивного снаряду 19000 метрів від даних воронок», — зазначив керівник відомства.

Також, за його словами, виміряно горизонтальний кут падіння траєкторії снарядів, та за даними показниками встановлено, що постріли снарядів, які вразили територію вказаного блокпосту ЗСУ, у тому числі пасажирського автобусу, були здійснені з району північно-східної околиці м. Докучаєвська Донецької області.

У ході досудового слідства визнано потерпілими всіх осіб, що постраждали в результаті зазначеного терористичного акту, призначено судово-медичні експертизи стосовно загиблих та постраждалих осіб, допитані в якості свідків військовослужбовці МВС, ДПС, а також особи, що переміщувались через вказаний блокпост під час події. Для встановлення об’єктивної істини призначені судово-вибухотехнічні, судово-хімічні, судово-криміналістичні, автотехнічні експертизи, експертизи металів та сплавів.

Як наголосив Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, прямі накази ватажків терористичної організації «ДНР» своїм підлеглим – виконавцям здійснити обстріл саме мирних жителів: пенсіонерів і студентів з Донецька, які їздили за належними їм пенсіями і з метою відвідання членів своїх сімей, надавались свідомо для того, щоб залякати мирне населення.

«13 січня саме в тій місцевості знаходилось декілька пасажирських автобусів та інший транспорт з мирним населенням», — сказав він та уточнив, що терористична організація «ДНР» діє шляхом надання прямих наказів безпосереднім виконавцям, які застосовують найбільш небезпечну бойову артилерію, в тому числі завезену з території РФ.

ВІД ПАРТНЕРІВ


Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ

«Лучше было бы, чтобы он жил»: Савченко оскандалилась заявлением о Захарченко

Внефракционный депутат ВР Надежда Савченко, которая не смогла пройти в новый состав высшего законодательного органа нашей страны, заявила, что, если бы главарь самопровозглашенной «ДНР» Александр…
США планируют оставить человека на Луне

В скором времени американцы могут создать на Луне свою базу, где будут постоянно находиться астронавты. Об этом заявил вице-президент Соединенных Штатов Майк Пенс. Эксклюзивное интервью…


Кто на самом деле начал войну

Существует множество различных книг о том, кто и с какой целью развязал Первую мировую войну, 100-летие начала которой мир отметил в этом году. Часть историков…
Через 15 лет может исчезнуть интернет

Теперь климатические изменения угрожают также отключением интернета. Такие прогнозы были сделаны исследователями из Висконсинского университета в Медисоне. В течение первых 15 лет возможно затопление важных…


Как работал конвейер смерти: Секретные документы НКВД, от которых волосы встают дыбом. ФОТО

5 августа 1937 года Приказ №00447 наркома внутренних дел Ежова Операция по репрессированию бывших кулаков, активных антисоветских элементов и уголовников.Приказ № 00447 устанавливал для каждой местности…Война, как все начиналось. Неизвестные факты

В ночь с 8 на 9 сентября Риббентроп отправляет очередную телеграмму посольству в Москве: «Развитие военных действий даже превосходит наши ожидания. По всем показателям польская…Be the first to comment on "Брифинг Яремы и Наливайченко по Волновахе: Исполнителям дали команду расстреливать исключительно мирных жителей"

Leave a comment