Як Путін допоміг західним спецслужбам

«Сеанс залякування Заходу, який російський президент провів, розповідаючи про «чудо-зброю», отримав несподівані наслідки. Західні розвідки, здається, вирішили перевірити, скільки правди було в березневих заявах Путіна», — пише у своєму блозі Роман Федюк, повідомляють Патріоти України, пише УКРОП.

«Роскосмос» лихоманить вже четвертий день. ФСБ-шники проводять обшуки в науковому центрі організації — Центральному науково-дослідному інституті машинобудування, а також в дослідницько-аналітичному центрі російської Об’єднаної ракетно-космічної корпорації. За даними «Комерсанта», оперативні заходи здійснюються в рамках розслідування кримінальної справи про держзраду: ФСБ перевіряє 12 осіб з галузі на предмет їх співпраці з іноземними спецслужбами. Внаслідок якої, буцімто, неназваним «країнам НАТО» стали відомі результати таємних розробок російської промисловості в сфері гіперзвукових технологій.

ЧИТАЙТЕ: Київ йде під воду. ФОТО. ВІДЕО

В суботу почалися відставки – зокрема, встиг звільнитися директор дослідницько-аналітичного центру ОРКК Дмитро Пайсон. Але тим справа не обмежилась. Вже сьогодні стало відомо, що 74-річний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту машинобудування при «Роскосмосі» Віктор Кудрявцев був заарештований після того, як ФСБ заявила про причетність вченого до передачі однієї з країн НАТО секретної інформації про гіперзвукові технології. Ходять чутки, що на цьому справа не закінчиться – можливі як нові «посадки», так і тотальна реорганізація внутрішньої структури «Роскосмосу».

Звичайно, наразі складно сказати, чи йдеться про якісь кабінетні ігри, чи і справді з відомства стався масштабний витік інформації. Ймовірніше, до речі, друге – для будь-яких структурних перестановок в «Роскосмосі» у Кремлі і без «шпигунських скандалів» не потребують серйозних приводів. І як для показового сюжету «про шпигунів, які зусібіч обсіли Росію» – чи засобу відвернути увагу від російської «секс-лобістки» Марії Бутіної, історія з передачею гіперзвукових технологій відбувається якось навдивовижу тихо, залишилась практично поза межами уваги російської пропаганди.

А якщо припустити, що шпигуни і справді проникли в «Роскосмос» і отримали дані про буцімто передові російські розробки, то очевидним стає й інший факт. Причиною такого проникнення став президент Росії Володимир Путін. Особисто.

Бо не можна розповідати про гіперзвуковий блок «Авангард» який «іде до цілі, як метеорит» на швидкості у 20 тисяч кілометрів на годину, нібито залишаючись при тому керованим – і при тому надіятись, що всі просто повірять (чи не повірять) тобі на слово. Будь-який адекватний геополітичний суперник в такій ситуації відчуватиме себе просто зобов’язаним зазирнути на підприємства російського ВПК. Бодай із ввічливості. От, не виключено, і зазирнули. При тому достатньо оперативно – сеанс розповідей про «нашу непереможну зброю» мав місце у березні, а в липні уже йде розслідування подробиць гіпотетичного шпигунського скандалу.

До відповідальності в якому, з точки зору логіки, годилось би притягувати не тільки 74-літнього вченого Кудрявцева, а й 66-літнього президента, який привернув увагу західних спецслужб у марній спробі налякати світ і продемонструвати свою прив’ялу маскулінність власним виборцям.

А можливий – і, насправді, найбільш вірогідний – інший варіант подій. Який полягає в тому, що ніяких «керованих гіперзвукових глайдерів» у Росії немає. А все, що є – це витягнуті з архіву розробки радянської ери під назвою проект «Холод» і «Холод-2». Бо якщо в січні цього року російські вчені розповідали, що «розпочали роботи над маршевим двигуномі теплозахистом» гіперзвукового глайдера, то можна бути впевненим, що істотних проривів у цій галузі не було ні до березня, коли штовхав промову Путін, ні навіть до червня, коли, гіпотетично, Кудрявцев передав шпигунам всю правду про страшну російську зброю. А полягала правда у тому що зброї немає – і невідомо, чи колись вона буде».

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИВ Варшаве неизвестный пытался протаранить ворота президентского дворца. ФОТО

Полиция в Варшаве, Польша, арестовала неизвестного после того, как он попытался протаранить своей машиной ворота президентского дворца, пишет УКРОП со ссылкой на vistanews. Агентство польской…


В России падает все и все чаще и чаще

В Мурманской области разбился сверхзвуковой стратегический бомбардировщик Ту-22М3. В результате погибли два члена экипажа, сообщает российское министерство обороны. Это уже второе авиапроисшествие в российских вооруженных…В чем суть проблемы Курильских островов

Во вторник, 22 января, состоялись переговоры между президентом России Владимиром Путиным и премьер-министром Японии Синдзо Абэ по вопросу мирного договора. Токио претендует на возврат островов…

Олигархи из окружения Путина из-за санкций вынуждены продавать свои самолеты — Forbes

Олигархи из окружения президента России Владимира Путина, братья Аркадий и Борис Ротенберги, из-за санкций выставили на продажу личные бизнес-джеты Bombardier. Об этом сообщает УКРОП со ссылкой на Forbes. По информации издания,…


Европа снова удивляет: Электричество для автомобилей может стать бесплатным

Европейские энергетические фирмы E.ON и EDF совместно с компанией Nissan занимаются разработкой технологии, которая позволит передавать электричество от батареи электрокара обратно в сеть. Согласно задумке…

Вбивство росіян у ЦАР: За групою стежив російський найманець

Російський радник президента ЦАР Валерій Захаров підтвердив існування двох ключових фігурантів розслідування вбивства російських журналістів (група Орхана Джемаля) Про це повідомляє УКРОП із посиланням на Фонтанка….