Чорне море «зацвіло». Курортний сезон провалено. Хто винен? ФОТО

Курорти Херсонської області виявилися не підготовленими до пляжного сезону, пише УКРОП із посиланням на Ресурс.

Кількість відпочивальників у червні було невеликим в порівнянні з минулими роками. Як кажуть місцеві жителі, червень  був повністю провальним. Не приїхали як «офіційні» туристи (які їдуть з путівками у санаторії), так і самостійні туристи, які приїздять за власний кошт. На початку липня людей стало більше, однак, це значно менше, ніж було торік.

ЧИТАЙТЕ: В Москве избили соратника Жириновского

Причиною провального початку сезону є, насамперед, екстремальна спека. Рекордно високі температури у травні-червні призвели до передчасного цвітіння моря. Навколишнє узбережжя відразу стало вкрите бридкими зеленими водоростями, які повністю захопили Лазурне, Залізний порт та Генічеськ. На морі бридко не лише купатися (водорості потрапляють на тіло), але й дихати, бо морське повітря має смердючий запах. До того ж, і  просто полежати не дуже приємно, оскільки поруч купи водоростей. Врешті-решт, у воді мало хто плаває, не зважаючи на те, що в червні  цього року вона була набагато теплішою, ніж торік. 

Якщо раніше нашестя водорості чекали наприкінці серпня або на початку вересня (коли купальний сезон скінчився), то зараз зелень вкрила все навколо вже на початку сезону.
Місцеві жителі, на превеликий жаль, не дуже переймаються з цього приводу. Мовляв, не приїдуть одні, приїдуть інші. А зелень начебто навіть корисна, тому, шановні добродії, як казав один прем’єр-втікач : “Досить скиглити, мерщій купатися у зеленій воді!”

Між тим, саме ці водорості не тільки не корисні, але й небезпечні для людського здоров’я. В період цвітіння синьо-зелені водорості можуть викликати свербіж, подразнення шкіри. Якщо шкіра не пошкоджена, токсини не проникнуть в організм, але в чутливих людей вони можуть викликати роздратування на шкірі, почервоніння очей, нежить. У групі ризику – маленькі діти, алергіки і люди похилого віку.

Аномальне цвітіння
Не зважаючи на високу небезпеку, ані місцева влада, ані місцеві жителі не роблять нічого, щоб позбавитися цієї проблеми. Та й, власне, не вважають це проблемою. Пляжі не очищують, не ставлять загороджувальних сіток, як це роблять на курортах інших країн. Місцеві не хочуть витрачати на це кілька мільйонів гривень. Натомість, дуже дивуються, коли люди сюди не їздять, відповідно, недоотримують прибутків від туризму.

З усіх обласних курортів Херсонської області дещо краща ситуація із сіро-зеленими водоростями лише у Скадовську, який захищений від нашестя островом Джарилгач. Натомість, місцеві пляжі заповнені вщент іншою рослиною – камкою. Вона належить до морських трав, яка росте на глибині моря. Шторми зривають камку з дна, і вона вкриває все навколишнє узбережжя. Бухта у Скадовську є надійним прихистом для трави, де вона вкриває всю водну поверхню аж до острова. На відміну від одноклітинних сіро-зелених водоростей, камка безпечна для людей і, навіть, корисна для організму З допомогою цієї рослини лікують шкіру, суглоби, легені. Однак місцеві мешканці використовують камку як будівельну речовину. Вона є універсальним та дуже дешевим утеплювачем.

Камка має хороші теплоізоляційні властивості, не гниє, не втрачає своїх властивостей під час намокання, а також дуже погано горить. Крім того, в ній не живуть шкідливі комахи і гризуни через високий вміст солей кальцію. Камка також має абсорбуючі властивості, забираючи надлишок вологи з приміщення. Коли ж у приміщенні дуже сухо, камка зволожує повітря, створюючи сприятливий мікроклімат для людини.

Все це добре. Але видобуток «морської трави» відбувається прямо на березі міського пляжу. Екскаватори збирають траву у великі купи, після чого відвантажують на машини. Але чому не натягнути до острова спеціальну захисну сітку і збирати камку прямо в морі? Тоді було б і море чистим, і будівельники з матеріалом. На це відповідей немає.


Скадовськ переживає навалу не лише камки, але й медуз, які заповнили всю воду навколо. Медузи, здебільшого отруйні, близька зустріч з ними призводить до опіків шкіри. Попри це, матері відпускають дітей купатися у такій «чистій» воді.

Вільно плавають медузи і біля берегів острова Джарилгач. Це найбільший український острів, і до того ж, безлюдний. Він захищає Скадовськ від штормів, а також від синьо-зелених водоростей, якими вкрита вся північна частина острова. Однак захистити курорт від медуз він неспроможний.

Чорне море стане Мертвим?
Ті, хто відвідали цього року Херсонщину, не могли не помітити усіх наслідків  забруднення Чорного моря через надмірне використання  хімікалій.  З Дніпра, Дунаю та Південного Бугу мінеральні добрива, особливо нітрати і фосфати, потрапляють до моря, де відбувається перенасичення  (евтрофікація). Саме це є поштовхом для  бурхливого зростання фітопланктону. Спекотна погода також сприяє цьому процесу. Під час так званого «цвітіння» моря,  синьо-зелені водорості, щільно вкривають поверхню водойм, через це ані світло, ані кисень не потрапляють  у воду. Саме це призводить до загибелі багатоклітинних водоростей, риб та молюсків. Звільнену екологічну нішу заполоняють медузи, які за даними вчених, складають 90% маси всіх живих організмів Чорного моря.

Водночас, дно прибережних зон і узбережжя забруднені величезною кількістю побутового сміття. Воно потрапляє з кораблів, смітників, розміщених уздовж річок та змитих паводками, відпочинкових зон на узбережжі. У солоній воді таке сміття розкладається десятки років, а пластик – століття. Розпад твердих побутових відходів призводить до потрапляння у воду токсичних речовин. Море також забруднють танкери, які перевозять нафту та нафтопродукти.

Наразі саме Чорне море, його північна частина, яка належить Україні, визнана найбільш забрудненою. Подальші викиди хімікатів та відходів у Чорне море можуть призвести до катастрофічних наслідків. Справа в тому, що вода тут просто перенасичена сірководнем. На глибині 150 — 200 м море вкрите шаром цієї отруйної речовини, тут немає жодних живих організмів за винятком кількох видів анаеробних бактерій.

Сірководень Чорного моря несе екологічну загрозу для всієї планети, бо викид цієї небезпечної речовини означатиме масове отруєння людей. Вже зараз час від часу відбуваються викиди сірководню на поверхню, від чого масово гине риба. Кисневий прошарок моря зменшився до 90 метрів. Морська флора та фауна зараз живе лише на мілині континентального шельфу і в річкових гирлах північно-західної частини моря. Є велика загроза, що через діяльність людини сірководень за кілька десятиріч підійметься до самої поверхні, що призведе до масової загибелі всього живого не лише у морі, але й на узбережжі. Тому порятунок Чорного моря  є ще й справою виживання для кожного землянина.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Неудачный оргазм: Пара с ожирением провалилась на 3 этажа вниз во время секса. ФОТО

290-килограммовый Майкл Дэвис и 200-килограммовая Тереза Уокер просто хотели разнообразия в сексе, пишет УКРОП со ссылкой на vistanews. Инцидент произошел в Ливерпуле, когда влюбленная пара…


Артем Сытник — ДОСЬЕ

13 сентября 2015 года стало известно, что Генпрокуратура начала досудебное расследование против главы Национального антикоррупционного бюро Артема Сытника из-за его «сомнительного» визита в Великобританию совместно…Битва антикоррупционеров: Холодницкий открыл дело против Сытника

Возглавляемая Назаром Холодницким Специализированная антикоррупционная прокуратура (САП) зарегистрировала уголовное производство по факту возможного разглашения данных предварительного расследования руководителем Национального антикоррупционного бюро Украины (НАБУ) Артемом Сытником….


Ходорковский полагает, что Верзилов мог быть намеренно отравлен и знает кем

Известный российский оппозиционер Михаил Ходорковский полагает, что участник панк-группы Pussy Riot Петр Верзилов мог быть отравлен в связи с расследованием гибели российских журналистов в Центральноафриканской…


Билл Гейтс подозрительно зачастил с предупреждениями о скорой Глобальной Пандемии

Последние выступления американского предпринимателя Билла Гейтса по вопросам пандемии характеризуются жесткостью и строгостью, пишет УКРОП со ссылкой на planetanovosti. Билл отметил устойчивость вируса к антибиотикам…


Тайная копилка Кремля засуетилась в ожидании санкций

Россия продолжает готовиться к радикальному ужесточению санкций США с их распространением на десятки миллиардов долларов теневых резервов, накопленных на банковских счетах, пишет УКРОП со ссылкой…


Страны, отказывающиеся принимать мигрантов, будут платить

Новую меру для европейских государств, отказывающихся принимать мигрантов, предложил по итогам неформального саммита лидеров Евросоюза в австрийском Зальцбурге премьер-министр Италии Джузеппе Конте, передает УКРОП со…


Через шесть лет на Земле случится глобальная катастрофа

Согласно прогнозу международной коллегии ученых, процесс таяния ледников и последующего выхода углерода в атмосферу остановить нельзя, пишет УКРОП со ссылкой на НОВОСТИ ПЛАНЕТЫ. Человечеству уже…


Российская экономика безнадежно падает, в правительстве же рапортуют о подъеме и еще больше обещают

Реальные доходы россиян упали впервые с начала года, свидетельствуют данные Росстата за август, передает УКРОП со ссылкой на ehorussia.com. Экономическая активность замедляется, но потребители пока…
ПАСЕ предлагает России особый статус, согласно заслугам, Москва в ответ разразилась угрозами

Профильный комитет Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) разработал компромиссные предложения, призванные уладить конфликт этой международной организации с Россией. Об этом сообщил агентству dpa один из…


Врач-онколог дал советы бросающим курить из собственного опыта

Врач-онколог, заместитель директора НИИ детской онкологии и гематологии ФГБУ «НМИЦ онкологии им. Н.Н. Блохина», главный внештатный детский специалист-онколог Минздрава России по ЦФО Максим Юрьевич Рыков…


Кива создал незаконное полувоенное формирование. ФОТО. ВИДЕО

Экс-советник министра внутренних дел Арсена Авакова Илья Кива создал полузаконное формирование из ветеранов АТО «Безопасность жизни» на базе Нацполиции, передает УКРОП со ссылкой на elise.com.  …