Чорне море — гарне море?

31 жовтня  в світі відзначають Міжнародний день Чорного моря. Сьогодні до екологічного стану цього цінного і багатого водного ресурсу прикута вся увага науковців, про це пише УКРОП із посиланням на Ресурс.

Картинки по запросу підводний світ чорного моря

фото YouTube

Пестициди,  промислова хімія та продукти її розпаду, водовідштовхувальні речовини з одягу, фармацевтичні препарати (наприклад, парацетамол; аденоцін — проти аритмії, і телмісартан — проти гіпертонії),  пластик, целофан, ртуть і діоксин — це результати червневого спільного міжнародного екологічного дослідження вод Чорного моря EMBLAS . Проект профінансований Європейським союзом і Програмою розвитку ООН.

ЧИТАЙТЕ: Чем грозят санкции РФ против Украины всем фигурантам списка

Картинки по запросу пластик в Чорному морі

фото Texty.org.ua

Науковець  Одеської філії Інституту біології південних морів НАН України Сергій Дятлов каже, що мешканці  Чорного моря гинуть від токсинів, які виділяє пластик. У морі його також безліч, солона вода розчиняє його на мікрочастинки і він легко потрапляє з водою до шлунку риб і птахів.

Вчених також непокоїть ситуація з інвазивними видами  морської флори і фауни. На сьогоднішній день в Чорному морі зареєстровано 365 видів чужорідних організмів від одноклітинних водоростей діаметром 2мкм до кита — смугача малого десятиметрової довжини.

У чорноморських водах  з’явився ще один «гість»  — бура водоростіь Halosiphon (Chorda) tomentosus, що в перекладі з латинського означає «волохата струна» і відповідає її зовнішньому вигляду. Чим менше інвазивних видів і більше аборигенних, кажуть науковці, тим більш стійкою
і здоровою є екосистема.

Обнадійливі дослідження

Під час досліджень вчені  зраділи унікальному «вилову» — рідкісному морському організму  —  шипастій морській рибі-голці (Syngnathus schmidti). Цей вид ще називають пелагічною
морською голкою, голкою чорноморською. Характерною особливістю виду є наявність
шипів на тілі. Вона виглядає як зеленувато-коричнювата голка довжиною до 11 см з величезними очима, які займають 80%  голови. Цей вид на даний час є вкрай мало дослідженим.

Також,вчені зазначили, що в Чорному морі мешкають три види китоподібних: дельфін білобокий або звичайний дельфін, чорноморська афаліна та чорноморська морська свиня, або фоцена звичайна. Всіх їх вважають ендемічними (місцевими) підвидами, що живуть тільки тут, у цьому географічному регіоні і не зустрічаються більше ніде в світі.

Зазвичай,кажуть вчені, дельфіни тримаються своїх: звичайні дельфіни із звичайними дельфінами, морські свині із морськими свинями тощо. Тому вчені з великим здивуванням виявили у відкритих водах південно-східної частини Чорного моря спільну групу звичайних дельфінів та молодої особини морської свині.

Похожее изображение

Морська свиня фото yandex.com

 

Відомою особливістю Чорного моря є те, що на глибині понад 150—200 м шари води  насичені сірководнем (H2S), через це будь-яке життя там відсутнє. Останні цьогорічні дослідження виявили, що це не зовсім так.  Так, вперше в Чорному морі були знайдені унікальні мікроби із групи Lokiarchaeot.

Це означає, що безкиснева зона Чорного моря – не «мертва пустеля», а свого роду «квітучий сад», щоправда більш схожий на біосфери інших планет, позбавлених кисню,або на молоду Землю два – три мільярди років тому, до появи фотосинтезуючих рослин. Це свого роду «наочний посібник з астробіології» або ж «машина часу розміром» — мрія дослідників! А з практичної точки зору безкиснева зона виявилась важливим компонентом екосистеми моря, яка з одного боку «конкурує» з поверхневими водами, і тому її поширення вгору до поверхні вкрай небезпечне, але водночас забезпечує розклад будь-якої органіки, що потрапляє з поверхні на дно,і тим самим не дозволяє морю перетворитись на «склад органічних відходів та забрудників».

Зараз міжнародні експерти з програми EMBLAS працюють над варіантами очищення  Чорного моря, і перше, що вони пропонують українцям — відмовитися від миючих засобів з фосфатами і заборонити продаж поліетиленових пакетів.
НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Удар на упреждение

Президенту России предлагают ядерный удар, направленный  на упреждение, передает УКРОП. Члены комитета Совфеда по вопросам обороны и безопасности после состоявшегося накануне круглого стола обратились с…
В Антарктиде происходит что-то странное

Последнее время в Антарктиде происходит что-то странное, пишет УКРОП со ссылкой на НОВОСТИ ПЛАНЕТЫ. Оттуда уже давно сбежали грамотные руководители некоторых проектов, плюс, на территории…Підконтрольна олігарху Ахметову частина «Опоблоку» висунула свого кандидата в президенти

Раніше соратники Бойка і Льовочкіна об’єднались з Рабіновичем і Медведчуком, і також висунули «єдиного» кандидата від опозиції, передає УКРОП із посиланням на Патріоти України. З’їзд партії…Йод: польза и вред для человека

Польза йода для организма человека уже давно всем известна. Этот химический элемент и галоген необходим для нормальной жизнедеятельности, ведь участвует в образовании тиреоидных гормонов. Именно…