Чи маленьке військо вже назбиралося: Як Аваков роздає зброю направо й наліво. ВІДЕО

За керівництва Арсена Авакова Міністерством внутрішніх справ нагородну зброю видали депутатам, прокурорам, суддям, двом прем’єр-міністрам і телеведучій. Мар’яні Мотрунич для розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» вдалося отримати копії 35 наказів про нагородження цивільних осіб. Серед таких – Арсеній Яценюк, Володимир Гройсман (двічі), Олександр Турчинов, Віталій Кличко, Микола Княжицький, Оксана Корчинська, Андрій Білецький, Олексій Мочанов, Яна Конотоп. Загалом за час керівництва МВС Аваков вручив 2200 одиниць зброї, повідомляє УКРОП із посиланням на Патріоти України.

Цивільних нагороджували «за особливі заслуги в захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового і громадянського обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть».

Аваков у інтерв’ю програмі заявив: «Нагородну зброю я вручав і буду вручати, це повноваження міністра і це добра справа».

У перший рік на посаді Аваков нагороджував вищі щаблі. Тодішньому прем’єру Арсенію Яценюку видали ізраїльський пістолет Jericho 941 FBL, а за рік і кулемет Максим. (До того ж Міноборони відзначило Яценюка пістолетом-кулеметом Thompson зразка 1928 року.)

Володимир Гройсман у 2014 році теж отримав пістолет Jericho 941 FBL, а потім Аваков нагородив його штурмовою гвинтівкою Fort-221 з коліматорним прицілом Mepro 21.

Влітку Аваков казав, що нагородив зброєю 97 депутатів. «Наші гроші» з’ясували частину імен: Валерій Головко і Микола Княжицький отримали пістолети Fort 17-05, Олександр Дубовий – пістолет Glock 17, а Оксана Корчинська – пістолет Kel-Tek PF-9.

Корчинська пояснила, що як координатор штабу АТО вона «кожен тиждень-другий» проводить на фронті, і нагородна зброя – її «єдиний самозахист» у зоні АТО.

Зорян Шкіряк має нагородний Glock 26 і пістолет Fort 17. Крім того, у жовтні 2014 року радник голови МВС зі стратегічного аналізу та прогнозування отримав АКС-74. Цю посаду обіймав Шкіряк, але він заперечує, що має автомат.

У київського міського голови Віталія Кличка – револьвер «Альфа». У секретаря Київської міськради Олексія Резнікова – пістолет Taurus.

Телеведучу «5 каналу», дружину міністра інформаційної політики Яну Конотоп влітку 2014 року нагородила Glock 17. Юрій Стець, який є кумом президента, не знає, за що нагородили його дружину. Аваков пов’язує це з бійцями АТО: «Якщо є в неї (журналістки) нагородна зброя, пригадую, що ніби є, то вона робила нашу справу разом з оцими хлопцями…».

Між тим, міністр оборони у 2015 році подарував Конотоп до дня народження компактний пістолет ПСМ. Конотоп пояснила, що це для захисту родини.

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, який має Blazer, Krieghoff і Sauer, а також пістолет Стєчкіна від Міноборони, від МВС отримав пістолет Taurus. Суддя пояснив, що має захищати себе.

Керівник Київського апеляційного суду Андрій Горяйнов і голова Київського апеляційного господарського суду Олег Хрипун також отримали від МВС пістолети Taurus

Заступник голови Вищого госпсуду Сергій Могил отримав Fort 17-05. А у судді Конституційного суду Сергія Саса є пістолет Марголіна.

У скандального прокурора Києва Сергія Юлдашева – пістолет Taurus PT 809 і револьвер Smith&Wesson SW1911, а у голови Київської міської митниці Юрія Дворака – Taurus.

МВС виділяє зброю для нагородження зі складів, однак із сучасної зброї там може бути «Форт» і Jericho, але не Smith&Wesson, Glock 17, Kel-Tec. У кількох наказах про нагородження зазначено: «прийняти до каси кошти як відшкодування витрат на закупівлю зазначеного майна». Виходить, МВС легалізує зброю, яку купують самі нагороджені.

Так Олександр Турчинов як в.о. президента у 2014 році отримав спортивний револьвер Alfa.

Речник МВС Артем Шевченко пояснив: «Людина хоче якийсь зразок зброї, який не є в даному разі в розпорядженні Міністерства внутрішніх справ, але вона за свої кошти готова придбати його. Таким чином він купує, фактично, цей зразок зброї, заохочується ним за заслуги відповідно до обґрунтування зазначеного у клопотанні».

ЧИТАЙТЕ: «НАШ КРАЙ» ЗАКЛИКАЄ УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ ДО ЧЕСНИХ ТА ПРОЗОРИХ ВИБОРІВ
НОВИНИ ТА РЕКЛАМА ПАРТНЕРІВ

Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИКлічко йде на вибори… тому обіцяє зробити Київ знов найзеленішою та найзатишнішою столицею Європи

Клічко запланував астрономічні витрати на парки та сквери.  2019-го року у столиці здійснять капітальний ремонт 90 парків та скверів. На ці потреби місто спрямувало понад…


Как Зеленский решил «спасти» Закарпатье. ВИДЕО

Сегодня, 25 мая, стало известно, что президент Украины Владимир Зеленский поручил решить ситуацию в Закарпатье, а именно «обеспечить взаимодействие с местными властями, решить финансовые вопросы…


Банки начинают блокировать счета граждан без предупреждения

Согласно приказу Министерства юстиции, украинские банки подключаться к системе Государственной исполнительной службы, а их информационные системы будут каждый час проверять всех своих клиентов на задолженность…


СБУ припинила діяльність організованого угруповання з незаконного видобутку і збуту бурштину. ФОТО

Співробітники Управління СБ України блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого налагодили незаконний видобуток і збут бурштину, пише УКРОП із посиланням на ssu.gov.ua. Оперативники спецслужби встановили,…


СРОЧНО. Международный трибунал обязал Путина освободить украинских моряков

Международный трибунал, заседающий в Гамбурге, в воскресенье огласил свое решение по требованию Украины об освобождении трех украинских военных кораблей, задержанных в Керченском проливе 25 ноября…


Дегенеративный Соловьев угрожает Украине: «На коленях приползете и будете просить прощения!»

Пропагандист Соловьев считает, что Украина якобы должна осознать свою неразрывность с «братской» Россией, без которой существование нашего государства, в его понимании, невозможно, пишет УКРОП со…Зеленский не заметил Супрун, ей это не понравилось

Одиозная исполняющая обязанности министра здравоохранения Ульяна Супрун заявила, что Владимир Зеленский, который находится на посту президента, не интересуется ее медреформой, пишет УКРОП со ссылкой на…


Гарант конец эпохи лжи уже не обещает

Неутешительный итог первой рабочей недели Зеленского подвел известный украинский политолог и блогер Кирилл Сазонов на «Обозревателе«. Первые шаги Владимира Зеленского на посту президента настораживают. Они…


Итоги первой рабочей недели новоиспеченного президента Украины

Известный украинский блогер Аnti-colorados подвел итоги первой рабочей недели новоиспеченного президента Украины Владимира Зеленского. Поскольку первая рабочая неделя нового президента подходит к финишу, то можно…