Четники на Донбасі, або хто розширює географію війни на сході України

Вчора на брифінгу голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що СБУ має докази участі громадян Сербії у війні на Сході України на боці терористів «ЛДНР», повідомляє УКРОП з посиланням на Трибун.

За інформацією СБУ, з початку війни на Донбасі лише на території самопроголошеної «ЛНР» у лавах бойовиків воювало більше 300 громадян Сербії, які за законами цієї країни мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

«На сьогодні нам відомо, що лише на території «ЛНР» з початку конфлікту на Донбасі воювало більше 300 громадян Сербії. Ми знаємо, що більшість із цього сербського підрозділу базувалася в районі міста Алчевськ. У нас є конкретні адреси, знаємо дуже багато прізвищ», — повідомив Грицак.

Варто зазначити, що четники із Сербії потрапили у поле зору ГІ«Права Справа» ще у лютому 2014 року, коли вони були ідентифіковані на блок-постах поблизу Севастополя під час анексії Криму Росією.

24 липня 2014 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» оприлюднив інформацію про місця розташування сербських підрозділів на окупованій території Луганскої області, зокрема в м. Алчевськ. «У місті Алчевськ Луганської області, у готелі «Ювілейний», зафіксовано іноземних найманців – сербських четників, загін в кількості близько 30 осіб. Сербські четники відомі проросійськими настроями й мають свою форму одягу – чорну, з особливими відзнаками», — йшлося у повідомленні ГІ «Права Справа».

В інтерв’ю DW заступник глави сербського руху четників Зоран Андреїч повідмив, що підрозділ четників в Україні складається з 46 людей, серед яких є громадяни РФ і Болгарії. Свого часу, командир сербських четників Живкович заявляв про те, що з Сербії для участі у бойових діях на Сході України приїхало більше 200 «добровольців». «Таким чином підрозділ Слов’янського четницького загону «Йован Шевич» став найбільшим за кількістю бійців, підвищивши численність до 250″, — повідомив він.

Утім, ця інформація не знайшла свого підтвердження і мала виключно пропагандистський характер.

Центр дослідження злочинів проти нацбезпеки України «Миротворець» оприлюднив фотографії сербів, які воювали у лавах терористів так званих «ЛДНР». Світлини 30 (тридцяти) громадян Сербії були опубліковані на сторінці «Миротворця» в ФБ.

«Я хочу, щоб ці дані стали відомі широкому загалу, і ми хочемо подивитися на реакцію офіційної влади (Сербії — ред.). У нас є докази, що ці люди воювали, і, якщо необхідно, ми надамо ці докази сербській стороні», — зазначив на брифінгу голова СБУ Грицак.

ЧИТАЙТЕ: В Харькове сожгли BMW экс-прокурора области

Примітно, що у 2014 році на прес-конференції у Белграді прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич підтвердив факт участі громадян Сербії у війні на Сході України. За його інформацією, в Україні воюють по кілька десятків сербських громадян на боці бойовиків. Глава сербського уряду звернувся до всіх громадян Сербії, які воюють на Сході України: «Вони мають повернутися на батьківщину і дбати про свої родини замість того, щоб боротися за інтереси третіх сторін — байдуже, отримують вони за боротьбу 2100 чи 6500 доларів залежно від того, на чиєму боці воюють».

Участь сербських четників розширює географію війни на Сході України до міжнародного конфлікту. Присутність на окупованих територіях Донбасу найманців з Сербії наочно засвідчує, що Україна є жертвою посягань міжнародних терористів.

Нагадаю, нещодавно інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» щодо присутності підрозділів ЗС РФ на окупованих територіях Донбасу була підтверджена на вищому офіційному рівні- Головним військовим прокуром України.

Аналітичний відділ ГІ » Права Справа» розраховує на подальшу плідну співпрацю зі спеціальними та правоохоронними органами України у справі захисту суверенітету і територіальної цілісності України.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…

Loading…ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИИхтамнет, также как и нет Путина на должности президента более двух сроков подряд

Россия не имеет отношения к вооруженным формированиям, созданным в отдельных районах Донецкой и Луганской областей, но считает, что они защищают население этих территорий от возможной…Стала известна причина возникновения Антарктической озоновой дыры

На данный момент самой крупной озоновой дырой является Антарктическая. В 1973 году было выяснено, что озон разрушают продукты распада фреонов. Это побудило ведущие государства отказаться…Против Саакашвили готовят тайный заговор

В Беларуси украинские и грузинские чиновники якобы тайно готовят экстрадицию бывшего президента Михеила Саакашвили из Украины, передает УКРОП со ссылкой на politeka.net. Как сообщают грузинские СМИ, участие в…


В Великобритании впервые опубликовали робота-журналиста

В Великобритании начали публиковать первые материалы, которые были написаны человеком в соавторстве с роботом. Идея подобного партнерства принадлежит корпорации Urbs Media и информагентству Press Association,…


Убойная реплика Лукашенко о том почему эффективность науки в Беларуси небольшая?

Почему эффективность науки в Беларуси небольшая? Ведь старая, оставшаяся от советского прошлого форма организации научной деятельности сохранилась в рамках такой же старой социально-экономической модели. В…Еще 300 российских спортсменов не допустят к олимпиаде

Международное антидопинговое агенство (WADA) разослало в спортивные федерации имена около 300 российских спортсменов, которые подозреваются в нарушении антидопинговых правил, пишет УКРОП со ссылкой на Русский Мир….


У египетской мумии обнаружили рак

Американские специалисты из больницы «Краус» в Сиракузах (штат Нью-Йорк) обнаружили раковую опухоль у египетской мумии, возраст которой достигает около двух тысяч лет. Об этом сообщает…Каждый девятый россиянин является носителем смертельной мутации

Ученые из медико-генетического центра Genotek провели анализ генетических тестов у 1579 человек, возраст которых составлял от 20 до 55 лет. Как сообщает Утро.ru, вывод оказался неутешительным. У каждого девятого россиянина обнаружили…