Четники на Донбасі, або хто розширює географію війни на сході України

Вчора на брифінгу голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що СБУ має докази участі громадян Сербії у війні на Сході України на боці терористів «ЛДНР», повідомляє УКРОП з посиланням на Трибун.

За інформацією СБУ, з початку війни на Донбасі лише на території самопроголошеної «ЛНР» у лавах бойовиків воювало більше 300 громадян Сербії, які за законами цієї країни мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

«На сьогодні нам відомо, що лише на території «ЛНР» з початку конфлікту на Донбасі воювало більше 300 громадян Сербії. Ми знаємо, що більшість із цього сербського підрозділу базувалася в районі міста Алчевськ. У нас є конкретні адреси, знаємо дуже багато прізвищ», — повідомив Грицак.

Варто зазначити, що четники із Сербії потрапили у поле зору ГІ«Права Справа» ще у лютому 2014 року, коли вони були ідентифіковані на блок-постах поблизу Севастополя під час анексії Криму Росією.

24 липня 2014 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» оприлюднив інформацію про місця розташування сербських підрозділів на окупованій території Луганскої області, зокрема в м. Алчевськ. «У місті Алчевськ Луганської області, у готелі «Ювілейний», зафіксовано іноземних найманців – сербських четників, загін в кількості близько 30 осіб. Сербські четники відомі проросійськими настроями й мають свою форму одягу – чорну, з особливими відзнаками», — йшлося у повідомленні ГІ «Права Справа».

В інтерв’ю DW заступник глави сербського руху четників Зоран Андреїч повідмив, що підрозділ четників в Україні складається з 46 людей, серед яких є громадяни РФ і Болгарії. Свого часу, командир сербських четників Живкович заявляв про те, що з Сербії для участі у бойових діях на Сході України приїхало більше 200 «добровольців». «Таким чином підрозділ Слов’янського четницького загону «Йован Шевич» став найбільшим за кількістю бійців, підвищивши численність до 250″, — повідомив він.

Утім, ця інформація не знайшла свого підтвердження і мала виключно пропагандистський характер.

Центр дослідження злочинів проти нацбезпеки України «Миротворець» оприлюднив фотографії сербів, які воювали у лавах терористів так званих «ЛДНР». Світлини 30 (тридцяти) громадян Сербії були опубліковані на сторінці «Миротворця» в ФБ.

«Я хочу, щоб ці дані стали відомі широкому загалу, і ми хочемо подивитися на реакцію офіційної влади (Сербії — ред.). У нас є докази, що ці люди воювали, і, якщо необхідно, ми надамо ці докази сербській стороні», — зазначив на брифінгу голова СБУ Грицак.

ЧИТАЙТЕ: В Харькове сожгли BMW экс-прокурора области

Примітно, що у 2014 році на прес-конференції у Белграді прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич підтвердив факт участі громадян Сербії у війні на Сході України. За його інформацією, в Україні воюють по кілька десятків сербських громадян на боці бойовиків. Глава сербського уряду звернувся до всіх громадян Сербії, які воюють на Сході України: «Вони мають повернутися на батьківщину і дбати про свої родини замість того, щоб боротися за інтереси третіх сторін — байдуже, отримують вони за боротьбу 2100 чи 6500 доларів залежно від того, на чиєму боці воюють».

Участь сербських четників розширює географію війни на Сході України до міжнародного конфлікту. Присутність на окупованих територіях Донбасу найманців з Сербії наочно засвідчує, що Україна є жертвою посягань міжнародних терористів.

Нагадаю, нещодавно інформація аналітичного відділу ГІ «Права Справа» щодо присутності підрозділів ЗС РФ на окупованих територіях Донбасу була підтверджена на вищому офіційному рівні- Головним військовим прокуром України.

Аналітичний відділ ГІ » Права Справа» розраховує на подальшу плідну співпрацю зі спеціальними та правоохоронними органами України у справі захисту суверенітету і територіальної цілісності України.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Украина рассекретила тайную супертехнологию ФСБ

Украинская контрразведка раскрыла супертехнологию российской ФСБ по проникновению в Службу безопасности Украины. После этого окончательной целью охоты ФСБ должно было стать второе лицо в руководстве…
В корейском море на большой скорости передвигался странный объект. ФОТО. ВИДЕО

Двое товарищей шли вдоль береговой линии моря Намхэ (Корея), как вдруг заметили странный объект, движущийся по морской глади. Ниже представлен ролик, которые успели сделать друзья….На дне Финского залива нашли легендарный корабль. ФОТО

Международная  команда обнаружила в Финском заливе один из легендарных кораблей русского флота — эскадренный миноносец «Новик». Об этом сообщил руководитель российской экспедиции Константин Богданов, передает УКРОП…В США строят космический корабль, который будет летать в десять раз быстрее скорости света

Работники НАСА поделились информацией о строительстве космического корабля, который сможет преодолевать 3 млн. км в секунду, передает УКРОП со ссылкой на НП. Как отметили эксперты,…«Порядки в большом концлагере приближаются к тем, что существуют в маленьком»

Тюменский публицист Алексей Кунгуров, накануне освободившийся из заключения после отбытия двухлетнего срока по делу об оправдании терроризма, уезжает из России. Об этом он сообщил в…


Воскрешение динозавров: Генетики хотят вернуть к жизни доисторических животных

На фоне новых фильмов о юрском периоде ученые размышляют на тему возвращения гигантов: реально ли воссоздать динозавров, заполучив их образцы ДНК из насекомых-кровопийц, передает УКРОП….


Британские ученые изобрели велосипед для добычи криптовалюты

Компания 50 Cycles, сеть магазинов электровелосипедов, решила отметить свое 15-летие выпуском майнера криптовалют с педальным приводом Toba, который генерирует криптовалюту LoyalCoin во время езды, передает…


В Мексике придумали «футбольные» женские трусы с вибратором

Новинка, которая реагирует на голы, имеет название «Чувствуя игру», передает УКРОП со ссылкой на СобКор. Накануне ЧМ-2018 в Мексике умельцы придумали женские трусы с вибратором. ЧИТАЙТЕ: Стрельба…


Віце-спікер українського парламенту звинуватила Кремль у вбивстві Гонгадзе

За словами Геращенко, трагедія з Гонгадзе була потрібна Кремлю для того, аби «дестабілізувати ситуацію» й відірвати від західних партнерів Україну, пише УКРОП із посиланням на…


Назван способ, как заставить Путина отказаться от своей агрессии

Президента Российской Федерации Владимира Путина можно принудить отказаться от агрессии путем замораживания средств, предает УКРОП. Об этом в интервью «Апострофу» заявил российский политолог и публицист…