Хто буде крайнім, якщо новий податок знищить лісову галузь?

Знову про Закон № 2497, який запроваджує податок на лісові землі. Адже лісові господарства  він вганяє в шоковий стан через те, що  його сплата не призведе ні до розквіту, ні до зміцнення галузі, пише УКРОП із посиланням на Ресурс.

У лісгоспів не залишиться нічого

Згаданий закон встановлює норму про те, що ставки податку для лісогосподарств визначають органи місцевого самоврядування у «коридорі» від 0,01 до 5 відсотків. Зараз підприємства цієї категорії сплачують рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів, а це також немалий податок.

ЧИТАЙТЕ: »Похороните нас вместе»: В Мариуполе дети совершили жуткое самоубийство. ФОТО. ВИДЕО

За інформацією начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олега Яремка, за 8 місяців цього року лісогосподарськими підприємствами краю сплачено рентної плати на суму 6 мільйонів гривень, із них до місцевих бюджетів – 1 млн грн.

“Підхід законодавців дивний, адже земля під усіма лісами не дає економічного результату, – наголошує Олег Павлович. – Автори цього закону фактично змушують заготовляти та реалізувати більше лісоресурсів, хоча основне наше завдання – вирощування лісу, а ліс – це не агрокультури, які збирають щороку. Щоб ліс давав прибуток, потрібно від 60 до 120 років. Закон же вимагає платити податок на землі, де ліс буде називатися таким мінімум через два десятиліття”.

За даними облуправління лісового і мисливського господарства, малоресурсній Тернопільщині, де лісистість усього 13,3%, не витягнути сплату нового податку навіть при ставці 0,1%, адже в грошовому еквіваленті це становитиме понад 90 мільйонів гривень на рік. Загальна ж сума реалізації лісопродукції в цьому році, для прикладу,– 165 мільйонів гривень, з яких нараховується і виплачується заробітна плата працівникам, проводиться сплата ЄСВ, ренти, податку на прибуток, порівняно невеликі суми спрямовуються на розвиток бази. Якщо 90 млн грн, або й більше, забере новий податок, у лісгоспів області не залишиться нічого.

Колізії зі ставками

Державна фіскальна служба України оперативно поінформувала суб’єкти господарювання лісової галузі про те, що з 15.08.2018 року почав діяти Закон України від 10.07.2018 р. № 2497-VIII «Про внесення змін в Податковий кодекс України і деякі закони України про стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств». Під схвальний публічний шумок ним якраз і внесені зміни в ст. 237 Податкового кодексу, відповідно до яких і пропонується обкладання земельним податком лісових масивів.

Керівники лісових господарств розгублені: до 20 вересня поточного року їм вже треба було подати уточнюючі податкові декларації за місцем розташування земельних ділянок лісового фонду. Однак зі ставками податку – ціле решето сліз, адже дотепер лісівники його не сплачували, тому прийняті сільськими та селищними радами рішення щодо ставок земельного податку на 2018 рік їх не стосувалися. Тепер – стосуються.

Як поінформував під час скайп-наради в ОДА 13 вересня заступник начальника ГУ ДФС України в Тернопільській області Сергій Господарик, дуже багато чинних ставок 1%, а є і 3, і 5 відсотків. Ставки високі, непосильні для лісгоспів. За даними ГУ ДФС в області, є навіть сільські ради, де узаконена ставка земельного податку 12%, що для лісових господарств є взагалі неприйнятним! Але проблема в тому, що станом на сьогодні лісогосподарські структури уже повинні цей податок сплачувати.

На коліна!

“Цей закон фактично ставить лісогосподарські підприємства Тернопільщини на коліна. Щоб хоч якось вийти із ситуації, їм доведеться підняти ціни на ділову і дров’яну деревину в 2-3 рази”,  – стверджує начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко. 

Новий податок ставить на коліна, до речі, не лише лісівників. У такому ж становищі опиняється населення, для якого дрова – основний вид палива в осінньо-зимовий період. В глухому куті деревообробна і меблева промисловість, адже втричі дорожча сировина стає непідйомною.

“Експерти лісової галузі порахували суму збитків після чергового “експерименту” влади над українським лісом, – пише видання «Дзеркало тижня». – …При ставці від 3 до 5% лісова галузь України припинить господарську діяльність. Становища не врятує навіть збільшення ціни на лісопродукцію вдвоє – вона стане нікому не потрібною. Здорожчання дров викличе в суспільстві соціальну напругу, а стрілочником залишиться лісова галузь”.

Закон не виносився на публічне обговорення, поправку тихо “запхали” в документ, що стосується “діяльності сімейних фермерських господарств”. Проти його прийняття різко виступив “Всеукраїнський аграрний форум”, у який входять Всеукраїнська аграрна рада, Аграрний союз України, Українська аграрна конфедерація, Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад. Є офіційне звернення на ім’я голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням перенести розгляд законопроекту, провести його обговорення з участю аграріїв та представників місцевого самоврядування. До голосу здорового глузду парламентська більшість не дослухалася.

З останніх новин. Коли верстався номер, стало відомо, що парламентський комітет з питань податкової та митної політики звернувся з офіційним листом “Щодо податку на лісові землі» до Державної фіскальної служби України, Мінфіну та Державного агентства лісових ресурсів. У листі наведено аргументи, що “закон № 2497 може бути застосований не раніше початку бюджетного періоду” і тільки після затвердження та офіційного оприлюднення органами місцевого самоврядування окремих ставок для таких земель.

НОВИНИ ТА РЕКЛАМА ПАРТНЕРІВ

Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ
Ученые заявили: У Земли било две Луны

Буквально в середине 20 столетия ученые из Америки сделали открытие, пишет УКРОП. С детства каждый человек знает о том, что единственным спутником Земли является Луна….


Глава Сбербанка намерен свергнуть Путина

Дело сомнительное, так как  в конце апреля нынешнего года депутат Госдумы от КПРФ Валерий Рашкин выступил с личной инициативой сменить президента Сбербанка России Германа Грефа,…


Северная Америка будет уничтожена. Погибнут миллиарды людей и животных

Йеллоустоун таит глобальную опасность, после его извержения значительно изменится климат на Земле, и сколько природе потребуется времени на восстановление – загадка, пишет УКРОП. Польский геолог…


Українські церковні війни переросли в судові протистояння митрополітів. ФОТО

22 травня Печерський суд Києва відкрив провадження у справі та призначив підготовче судове засідання на 29 травня, пише УКРОП. Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр…
Белая и очень густая кровь: Необычный пациент поломал медицинское оборудование

Что может случиться при резистентности к инсулину, ожирении, неправильном питании и нежелании лечить диабет. В больницу Германии обратился необычный пациент, пишет УКРОП. В немецкую больницу…


В Полтаві прямо на вулиці СБУ зловила шахраїв з державного банку. ФОТО

Співробітники спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України в Полтавській області викрили керівника відділення одного з державних банків на зловживанні…Вон из Крыма: В НАТО указали России на выход

Стюарт Пич заявил, что НАТО не признает Крым российским. По его словам, Россия должна оставить украинский полуостров, передает УКРОП. Сегодня, 23 мая, председатель Военного комитета…