«Фермерський» закон знищить лісове господарство України

Народні депутати 10 липня проголосували за закон про стимулювання діяльності сімейних фермерських господарств (законопроект №6490-д), в якому внесена поправка, яка кардинально змінює систему оподаткування для лісових господарств, пише УКРОП із посиланням на “Ресурс“.

За словами представників галузі, депутати, ухваливши цей закон, фактично, підписалися за знищення лісового господарства України, деревообробки і мисливського господарства і всіх причетних до цих галузей. Якщо документ підпише Президент, то за площі, вкриті лісом, користувачі платитимуть двічі, що унеможливіть діяльність більшості лісових господарств.

ЧИТАЙТЕ: Безглузда мода тимчасово окупованого Донбасу насмішила мережу. ФОТО

На даний час лісові господарства платять ренту в розмірі 900 млн грн. З них 50% йде до державного бюджету, а 50% до місцевого. Складовою цього податку був і земельний податок.

«Тому введення нового земельного податку на всі лісові землі України призведе:

1. До необхідності оподаткування земель, які знаходяться в стадії створення деревостанів (незімкнуті лісові культури, зруби, прогалини) або на яких зростають насадження до 40-річного віку і в яких неможливо отримати деревину, придатну для реалізації (вигідніше вирощувати сільськогогосподарські культури, аніж ліс).

фото Млын.by

2. Оподатковуватимуться всі захисні ліси південних і східних областей Степової та Лісостепової зон, які вже й так останні три роки знаходяться без бюджетної підтримки, де звільнилося 50% працюючих, а площа лісових пожеж з кожним роком збільшується.

3. Оподатковуватимуться ліси з обмеженим лісокористуванням – в заказниках регіонального і місцевого значення інших об’єктах природно-заповідного фонду», – зазначається у відкритому листі представників лісогосподарської галузі до Президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради.

При загальному обсязі реалізації на майже 14 млрд. грн. за 2017 рік, загальна сума податків підприємств лісового господарства становила близько 4 млрд. грн. Додатковий земельний податок прибавить до цієї суми від 3 до 10 млрд. грн., залежно від рішення місцевих громад. Це матиме наступні наслідки:

1. Подорожчання щонайменше у 1,5-2 рази деревини, що реалізовується на ринку.
2. Через високу вартість деревини більшість підприємств деревообробної промисловості буде зупинена, а тому припинять роботу й лісогосподарські підприємства.
3. Ризики збільшення інтенсивності рубок, що може негативно вплинути на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біорізноманіття в лісах.
4. Зачне збільшення вартості утримання мисливських господарств.

Лісівники вимагають виключити із закону цю поправку через механізм її переголосування, або через вето Президента України.

«Ми вважаємо, що внесення цієї поправки в достатньо продуманий закон на підтримку фермерських господарств, не відповідає нормам цього закону. Дана поправка викличе значний суспільний резонанс і збільшить соціальну напругу перш за все у сільській місцевості. Вона є деструктивною, спрямованою на розвал лісогосподарської галузі, конфлікти з місцевими громадами та сільським господарством», – зазначають представники лісових господарств у своєму відкритому листі до представників влади.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

«Остались только мамины сынки?»: В «ДНР» запаниковали из-за дефицита мужчин

Террористы самопровозглашенной «ДНР» начали жаловаться на острую нехватку мужчин, так как лавы «добровольцев» пополняются преимущественно женщинами. Об этом на своей странице в запрещенной в Украине…


В оккупированной Макеевке активно вырубают лес

Жители временно оккупированной русскими наемниками Макеевки забили тревогу из-за браконьерской вырубки леса. Неравнодушные люди призывали обратиться за помощью к местным правоохранителям, подконтрольным оккупационной власти,  передает УКРОП…Умер экс-премьер-министр Украины

Экс-премьер-министр Украины Виталий Масол скончался. Об этом в Facebook сообщил заместитель председателя Черниговского облсовета Арсен Дидур, передает УКРОП. ЧИТАЙТЕ: Из российских банков вывели $6 млрд за…Новый план федерализации Украины: Эксперт раскрыл намерения Кремля относительно «республик» на Донбассе

Кремлевская верхушка намерена сохранить незаконные формирования в ОРДЛО, кроме того, провести «выборы» в «Л/ДНР», чтобы обеспечить их частичное признание, сообщает УКРОП со ссылкой на «Диалог.UA«….Вслед за ЕС Google оштрафовала Турция

Американская компания Google будет вынуждена заплатить очередной немалый штраф. 93 млн лир — именно столько требует Турция за нарушение компанией антимонопольного законодательства, передает УКРОП со…


Украина подготовила новые санкции против оккупантов Крыма

Министерство по вопросам временно оккупированных территорий (МВОТ) Украины подготовило санкции против крымских компаний, которые связаны с производством химической продукции, сообщает УКРОП со ссылкой на Зеркало….