Фенольне озеро — порохова бочка Донбасу. ФОТО. ВИДЕО

Отруйне озеро глибиною 15 метрів у трьох кілометрах від підконтрольної бойовикам Горлівки – це відстійник хімічних відходів Фенольного заводу під Торецьком, пише УКРОП із посиланням на sobkor.net.

Йому майже 70 років. Останні чотири воно було фактично на лінії фронту. У цьому озері – сотні тисяч тонн отруйних речовин.

Якщо вони потраплять у ґрунт, у зоні ураження опиняться десятки тисяч людей, повідомляє Радіо Свобода.

ЧИТАЙТЕ: Смертельне ДТП у Вінниці: Потрощені фури та жертви. ВІДЕО

Директор з адміністративних питань Фенольного заводу розповідає про останній обстріл 25 липня: снаряд прилетів уже під час «вікна тиші» – його узгодили спеціально для робіт навколо відстійника.

«Щось приземлилося туди і пішло безпосередньо в сам шлам, осколків і всього іншого ми не знайшли», – розповідає про наслідки обстрілу директор транспортних і адміністративних питань Фенольного заводу Сергій Невмержицький.

Він також додає, що місцями у зв’язку з бойовими діями у Торецьку почала осідати дамба Фенольного заводу. ЇЇ необхідно час від часу укріплювати, щоб не було витоку хімічних відходів, каже Невмержицький.

Відстійник хімічних відходів Фенольного заводу

У червні Міністерство з питань тимчасово окупованих територій оприлюднило звіт про екологічну ситуацію на Донбасі. Фенольний завод опинився у списку об’єктів потенційного ризику, аж до евакуації людей. За даними відомства, у відстійнику – понад 300 тисяч тонн відходів.

«У разі виникнення аварії, пов’язаної з викидом небезпечних хімічних речовин, в зону ураження підпадає населення селища міського тину Новгородське (10 тисяч осіб), міста Торецьк, Горлівка, а також територія в радіусі цих міст», – йдеться у звіті.

У тому ж звіті вказані 11 об’єктів хімічної промисловості на Донбасі. Крім заводу, є загрози від роботи металургійних заводів і затоплення шахт, у тому числі вздовж лінії фронту.

Фенольний завод
Фенольний завод

Зі свердловин навколо отруйного озера час від часу беруть проби. На заводі стверджують: витоків із відстійника у ґрунтові води не було.

«Уся біда цього відстійника в тому, що він стоїть на узвишші. У випадку прориву все біжить в річку, і далі не зупинить його ніхто», – розповідає місцевий мешканець Анатолій.

Потрапляння хімікатів до найближчих водойм – це найгірший, але цілком ймовірний сценарій, визнають на заводі. Спочатку до найближчої річки Кривий Торець, потім Сіверський Донець – головний ресурс питної води Донбасу, а далі до Азовського моря.

Вода у відстійнику хімічних відходів
Вода у відстійнику хімічних відходів / фото Радіо Свобода

«На території самого шламонакопичувача немає нічого, як ви бачите, ні травинки, нічого. Скрізь, де потрапляє ця вода, все відмирає», – каже Сергій Невмержицький.

Ми наполягали неодноразово в Мінську на тому, щоб були створені зони безпеки, де через інфраструктурні об’єкти взагалі не застосовувалося б озброєння, мені здається, навіть стрілецьке, але поки це питання блокується», – пояснює міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш.

«Вікно тиші» навколо отруйного озера між Торецьком і Горлівкою закрилося 1 серпня. Дамбу зміцнили і зараз, запевняють на заводі, загрози зараження немає. Якщо тільки черговий снаряд її знову не пошкодить.
НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Документы Путина обнаружены в архиве Штази

Министерства госбезопасности бывшего ГДР в Дрездене нашло служебное удостоверение, выданное на имя Владимира Путина. Об этом сообщает издание Bild, передает УКРОП. ЧИТАЙТЕ: В США монахини украли полмиллиона долларов из…
Донбасс находится на грани: Ходаковский сделал заявление о вхождении «ДНР» в состав России

УКРОП со ссылкой на  «Диалог.UA» передает,  оккупированная часть Донбасса находится на грани и продолжает умирать в буквальном смысле, при этом спасти регион от полной гибели…


«Главная тайна России»

«Болтун — находка для шпиона!» — такими словами один из читателей фейсбук-страницы газеты «Московский комсомолец в Пскове» прокомментировал сообщение о том, что мэр этого российского…Спецслужбы РФ организовывают беспорядки во Франции и планируют аналогичные акции в Бельгии, Германии, Испании, Болгарии и других странах…

«В последние годы Москва настойчиво пыталась взять под контроль европейские радикальные общественно-политические структуры. Ежегодно на территории РФ при непосредственном организационном и финансовом содействии российских спецслужб…В ЕС пошли на уступки Путину

В Европе решили смягчить санкционные правила в отношении Российской Федерации, передает УКРОП со ссылкой на Политека. Соответствующее решение было утверждено вчера, 10 декабря. Отмечается, что…В России нагло заявили, что отберут все Азовское море у Украины

Немудрено, что площадкой для подобных имперских заявлений стала пропагандистская передача под названием «Вечер с Владимиром Соловьевым» на кремлевском телеканале «Россия 1», на которой всегда собираются…


Путин решил напугать Трампа: Перебрасывает в Венесуэлу бомбардировщики Ту-160, которые могут доставлять ядерное оружие

Страна-агрессор осуществила очередную «вылазку» своей стратегической авиации в Венесуэлу. Издание The Washington Free Beacon сообщило о том, что РФ осуществляет переброску стратегических бомбардировщиков Ту-160 на…В »ДНР» ликвидировали »министерство обороны»: Террористы сделали заявление

Террористы «ДНР» решились на ликвидацию «министерства обороны» в сентябре 2018 года для того, чтобы сохранить другие незаконные вооруженные формирования. Об этом сообщил замначальника «управления народной…