Таких чекає Гаага: «В РФ є спеціальні табори, куди привозять українських дітей з Донбасу і вчать їх користуватися зброєю» — правозахисник

Однією з причин участі неповнолітніх в конфлікті експерти називають те, що тривалий час на Донбасі йшла потужна пропаганда «русского мира».

«Саур» працював в «Смерш» міста Стаханова. У боях з українською армією він був поранений, чим дуже пишався. «Герта», крім участі в боях, спеціалізувалася на тортурах. За словами свідків, зарекомендувала себе як справжня садистка. Максим чергує на позиції біля «Спартака» на півночі Донецька і пишається тим, що «захищає» свій край від «укропів». Всі ці історії об’єднує одне. Їх герої — діти, повідомляє УКРОП із посиланням на Радіо свобода.

Правозахисник, представник «Коаліції за справедливість заради миру на Донбасі» Володимир Щербаченко зазначає, що задокументованих фактів участі неповнолітніх в бойових діях на Донбасі — досить багато.

«Звичайно це не рівень африканських країн, де діти масово беруть участь в бойових діях і існують цілі дитячі батальйони. Але дітей насправді багато. Правоохоронні органи цією проблемою не займаються.

ЧИТАЙТЕ: Война на Донбассе: сети впечатлило ФОТО из горячей точки

Ми ідентифікували своїми скромними зусиллями кілька десятків дітей, які беруть участь в бойових діях на Донбасі», — каже Щербаченко.

Він розповідає про те, що якщо раніше участь дітей фіксувалася в обох протиборчих сторонах, то тепер тільки з боку бойовиків в ОРДЛО (окремих районах Донецької і Луганської областей).

«Раніше було трохи дітей в українських добровольчих підрозділах. Наприклад, в «Айдарі» говорять про 4 юнаків, яким мало виповнитися 18 років. Зараз вже немає таких даних. А з іншого боку і зараз діти продовжують активно залучатися до виконання різних завдань військових», — зазначає він.

Крім того, правозахиснику відомо, що на території Росії існують спеціальні табори, куди вивозять неповнолітніх з Донбасу.

«Ті, хто залучає неповнолітніх до такої діяльності, повинні нести за це відповідальність. За це судять в Гаазі.

До речі, відомо, що в Російській Федерації існують спеціальні табори, куди привозять українських дітей з Донбасу і вчать їх користуватися зброєю. Це міжнародний кримінальний злочин», — каже Володимир Щербаченко.

Представник «Коаліції за справедливість заради миру на Донбасі» Аліна Боднар розповідає, що більшість дітей, участь яких вдалося задокументувати, походять з неблагополучних сімей.

«Так вийшло, що діти шукають можливість самореалізуватися. А тут, якщо можна так сказати, «на допомогу» прийшов конфлікт. І виходить, що вони можуть взяти в руки зброю і, як вони кажуть, «контролювати ситуацію» в своєму місті. Крім того, ці діти часто просто не мали коштів для існування. Їх не забезпечували батьки, а таким чином вони забезпечували собі їжу, житло.

У нас є інформація, коли дітям платили. При цьому це могла бути допоміжна участь — привозили, приносили на блокпости, купували щось за завданням. Але навіть вони, як правило, були озброєні, і частина з них воювала на передовій», — пояснює Боднар.

Однією з причин участі неповнолітніх в конфлікті вона називає те, що тривалий час на Донбасі йшла потужна пропаганда «русского мира».

«Це може бути і юнацький романтизм, гра. Вони точно не повністю розуміють, про що йде мова. У нас були дані про те, що ці діти були поранені в ході військових дій. Для деяких з них це навіть ставало предметом гордості. Нам відомі факти, коли діти пропадали безвісти. Найімовірніше, це означало загибель», — каже Аліна Боднар.
ПАРТНЕРЫ


Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


«Стадо баранов»: Богдан пригрозил депутатам «Слуги народа»

Во время закрытой встречи фракции «Слуга народа» глава Офиса президента Украины Андрей Богдан пригрозил народным избранникам-мажоритарщикам, что в Украине отменят избирательную мажоритарную систему. Об этом…


Такого эти стены еще не видели: Нардеп от «Слуги народа» оконфузился в Верховной Раде

Депутат партии «Слуга народа» Алексей Устенко прикорнул на рабочем месте. Украинские СМИ новость моментально раструбили, автор показательного фото — Ян Доброносов, он снимок опубликовал в…
Нетаньяху могут посадить

«Он подверг страну поляризации, радикализации и изоляции — а теперь дни Беньямина Нетаньяху на посту премьер-министра Израиля, вероятно, сочтены. Однако его токсичное наследие осложнит путь…
Российские студенты призывают к протестам

Студенты российских вузов опубликовали открытое письмо с требованием прекратить так называемое «московское дело», возбуждённое Следственным комитетом по итогам летних протестных акций. В письме, которое появилось…