СБУ розслідує бурштинові махінації Палиці

Фото сайту volyn24.com

Слідче управління головного управління СБУ в Києві та Київській області розслідує кримінальне провадження щодо службовців КП «Волиньприродресурс» та виробничого кооперативу «Геолог». Слідчі підозрюють, що службовці двох підприємств «за попередньою змовою з головою Волинської обласною ради Палицею І.П.»  занизили оцінку запасів бурштину на ділянці у Маневицькому районі, тому в результаті розмір офіційних платежів до держбюджету знижений з 600 мільйонів гривень до 37 мільйонів 900 тисяч гривень. Кримінальне провадження внесли до реєстру у жовтні 2018 року.

Сьогодні у приміщенні КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради були проведені обшуки працівниками столичної СБУ. Вони розпочались зранку. Жодних подробиць слідчий ГУ СБУ в Києві та Київській області не повідомив, посилаючись на таємницю досудового розслідування, копію ухвали для ознайомлення також не надав.

Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» претендує на те, що видобувати бурштин на родовищах «Маневицьке-1», «Маневицьке-2», «Камінь-Каширське-1», «Камінь-Каширське-2».

Голова Волинської облради Ігор Палиця та керуючий справами облради Дмитро Дубняк намагаються звести все до політичних мотивів.

Разом з тим, за словами голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченко, під час візиту Президента в область розмови про Волинську обласну раду не було.

«Пам’ятаю тільки, що колись один відомий народний депутат писав запит про те, чому КП «Волиньприродресурс» на своїх відповідних сайтах чи на сайтах державних установ не публікують свою звітність за рік. Що там сьогодні відбувається – я не знаю. Знаю тільки з інформації прес-служби, що там відбуваються якісь обшуки. Про це Дубняк сказав ще вчора, наскільки я пам’ятаю», – сказав Олександр Савченко, коментуючи обшуки.

Нагадаємо, що під час візиту Петра Порошенка у Ківерці Олицька селищна голова Олена Кашевська поцікавилася, чи держава зможе допомогти профінансувати ремонт 10-кілометрового відрізка дороги до історичної пам’ятки, на який потрібно в межах 70 мільйонів гривень. Це «завело» Президента і він емоційно наголосив про неконструктивні елементи в облраді, які мають працювати на інтереси людей, а не дерибанити гроші.

Довідково: На сесії 2 лютого 2017 року голова Волиньради Палиця повідомив, що «Волиньприродресурс» отримав дозволи на видобуто бурштину та торфу на 20 років. Він зауважив, що за спецдозволи заплатили 62 мільйони гривень. Проте тоді Ігор Палиця не повідомив, хто дав ці гроші. 7 вересня 2017 року Ігор Палиця на прес-конференції все ж таки розповів, що гроші на дозволи КП Волиньприродресурс» вдалося отримати завдяки підтримці київського підприємства «Ізумруд», яке займається обробкою коштовного каміння.

ТОВ «Завод «Ізумруд», яке займається виробництвом ювелірних виробів має статутний капітал розміром 87,8 мільйона гривень. Як писала Деловая столица в жовтні 2014 року, до цього підприємства причетна група «Приват» і олігарх Ігор Коломойський, з яким Ігор Палиця перебуває в тісних бізнесових зв’язках.

У виданні з’ясували, що компанія належить дніпропетровському ТОВ «Морело», а воно, своєю чергою, «приватівським» офшорам Loranda Trading (Сент-Кіттс і Невіс) і Shevkonn Holdings (Британські Віргінські о-ви).

Нині підприємство очолює Володимир Овод, який свого часу працював в державній компанії «Укртранснафта», на яку довгий час мала вплив група «Приват».

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ

Загрузка…


«загрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Юпитер покрылся пятнами

Большое Красное Пятно на Юпитере, размер которого в несколько раз превышает размеры Земли – это наиболее узнаваемый участок атмосферы планеты, пишет УКРОП со ссылкой на…


Цанханим — никто кроме них

Бригада Цанханим — израильская элитная высокомобильная парашютно-десантная регулярная бригада, укомплектованная добровольцами и считающаяся самой боеспособной из регулярных пехотных бригад. Бригада определяется как десантируемая, аэромобильная и…


Охрана политиков: Как это работает

Недавно на глаза попалась фраза, которую приписывают чехам, мол: «нам дешевле выбрать нового президента, чем платить за его охрану». В этом конечно что-то есть, но…

Заблудшая страна в которой дети мечтают стать не космонавтами и даже уже не валютными проститутками, а вертухаями

«В путинской России все больше молодых людей хотят стать блюстителями порядка. Но работа, которая ждет их в полиции или в службе исполнения наказаний, — не…


В Венесуэле «объяснили» причину прибытия российских военных: 17 млрд долларов — это вам не шутка

Высокопоставленный чиновник из Венесуэлы в воскресенье, 24 марта, подтвердил прибытие в страну самолетов с российскими военными на борту, пишет УКРОП со ссылкой на ehorussia.com. По…


Незавидная судьба России — тупо противостоять и тщетно догонять, продолжая сохранять свою вековую отсталость

Российское руководство поставило задачу за шесть лет удвоить несырьевой экспорт, ключевую роль при этом в Москве отводят машиностроению. Владимир Путин специально подчеркивал в феврале 2019…