Реакції експертів на ситуацію навколо Саакашвілі: міжнародні друзі Києва занепокоєні

Скриншот видео

У вівторок, 5 грудня, колишнього президента Грузії, опозиційного українського політика Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві, але його прихильникам вдалося його звільнити силою.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив колишнього голову Одеської ОДА у співпраці з бізнесменом Сергієм Курченком, який, за словами Луценка, дав Саакашвілі півмільйона доларів на його діяльність в Україні. Ці події викликали помітну реакцію і за кордоном.

У своїй статті для американського аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Герінґ зібрала думки провідних міжнародних експертів щодо історії Саакашвілі, повідомляє УКРОП з посиланням на Толстая Политика.

Колишній заступник помічника голови Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами, а нині директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер переконаний: конфлікт між Саакашвілі та представниками українського уряду йде на користь Росії.

На його думку, беручи до уваги той факт, як саме колишній голова Одеської ОДА потрапив на територію України, йому слід у своїх діях спиратися на закон, а не на силу, мовиться у статті.

Майкл Карпентер: «Це погано закінчується як для Саакашвілі, так і для Порошенка»

Колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус вважає, що прогрес, якого досяг український уряд за останні роки, перебуває «під загрозою ерозії» через тиск на НАБУ та відсутність реформування правоохоронних органів. Тому будь-який тиск на Саакашвілі розглядатиметься як політично мотивований, мовиться у статті. Пріоритети українських лідерів засмучуватимуть західних партнерів України, вважає Абромавичус.

Айварас Абромавичус: «Протестувальники визволили Саакашвілі. Все явно йде не за планом».

Андерс Ослунд, західний економіст, який багато років спеціалізується на аналізі подій в Україні, експерт дослідницького центру Atlantic Council, звертає увагу на те, що у протестах на підтримку Саакашвілі з’явився акцент на імпічмент президента України Петра Порошенка – люди розчаровані в запровадженні верховенства права в країні, мовиться у статті.

В своєму твітері Ослунд наголосив: «Основна проблема не в Саакашвілі, а в тому, чи буде в Україні встановлено нарешті верховенство права, чи ні. Якщо ні – права власності будуть дуже слабкими і мінімізують інвестиції».

Колишній посол США в Україні і директор Євразійського центру аналітичної установи Atlantic Council Джон Гербст зазначив, що сьогоднішні події «занепокоюють всіх міжнародних друзів Києва». Для того, щоб протистояти зовнішній агресії Москви, Україні необхідно мати мир всередині країни, мовиться у статті.

Адріан Каратницький, дослідник аналітичного центру Atlantic Council, вважає, що історія з Саакашвілі може змінити політичний ландшафт в країні, мовиться в статті Герінґ.

В іншому інтерв’ю Каратницький наголосив: «У будь-якому разі, це матиме дуже великі наслідки для політичних конфігурацій в Україні. Якщо дійсно буде доведено, що пан Саакашвілі перебував у змові та фінансувався Курченком та з інших невідомих фінансових потоків, то, на мою думку, це буде дискредитувати весь рух, який згуртувався навколо нього, і навіть тих депутатів, які, можливо, і не знали про такі потоки фінансування. Думаю, що і вони будуть вимушені заплатити певну політичну ціну у сенсі втрати підтримки та довіри з огляду на їхній альянс із Саакашвілі».

ЧИТАЙТЕ: У нас есть ядерное оружие: Россия угрожает всему миру

Щодо зв’язків із Росією, Каратницький зазначив: «Саакашвілі є ворогом Росії, але він не є ворогом потоків фінансування з Росії. Він міг легко повірити, що міг би обережно і заради досягнення своїх власних інтересів скористатись фінансуванням з Москви так само, як Ленін користувався фінансуванням з боку німецьких буржуазних кіл. Ніхто не каже, що Росія таким чином намагалася би підтримати Саакашвілі. Це – намагання російських агентів впливу розхитати ситуацію в Україні. Натомість мотивація Саакашвілі – знайти засоби, щоб досягнути того, що він вважав і вважає своєю метою, а саме – врятувати Україну, перебудувати її за образом, який він вважає правильним».

А колишній посол США в Україні Вільям Тейлор зазначив, що «Україна бореться у двох війнах: проти Росії та корупції, і їй не потрібна ще й третя – проти себе самої», мовиться у статті.

Карл Більдт, колишній міністр закордонних справ Швеції та позаштатний радник президента України, у своєму твітері написав: «Новини з України виразно непокоять. Політичні арешти радикально зменшать довіру до країни на Заході. Це проблема безпеки, врешті-решт».

В іншому твіті Більдт також зауважив, що «спроба арешту Саакашвілі під приводом того, що він якийсь агент Росії, здається надзвичайним аматорством». «Ну хто повірить у таку історію?» – запитує Більдт.

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол також у своєму твітері прокоментував події в Києві: «Я, звичайно, чекаю, щоб більше дізнатися про факти щодо звинувачень проти Саакашвілі, але вердикт щодо того, як український уряд впорався із цим днем, є зрозумілим: не добре».

Александр Кларксон, викладач Королівського коледжу у Лондоні, твітнув: «Припущення: Порошенко та Саакашвілі намагаються вирішити свої суперечності через випробування боєм. Можливо, сумо може бути найбільш відповідним форматом?»

Лондо провідний економіст Тімоті Еш вважає: «Ніхто всерйоз не вважає, що Саакашвілі є агентом Росії. Найбільший ризик для Порошенка – неправильна поведінка щодо демонстрацій Саакашвілі, як це робив Янукович під час «Євромайдану».

Ніл Баклі, редактор з питань Східної Європи у виданні Financial Times, вважає, що ситуація «не гірша, ніж в часи Януковича, а все ще набагато краща». «Але поточний напрямок руху явно неправильний», – додає він.

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…

Loading…ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Ихтамнет, также как и нет Путина на должности президента более двух сроков подряд

Россия не имеет отношения к вооруженным формированиям, созданным в отдельных районах Донецкой и Луганской областей, но считает, что они защищают население этих территорий от возможной…Стала известна причина возникновения Антарктической озоновой дыры

На данный момент самой крупной озоновой дырой является Антарктическая. В 1973 году было выяснено, что озон разрушают продукты распада фреонов. Это побудило ведущие государства отказаться…Против Саакашвили готовят тайный заговор

В Беларуси украинские и грузинские чиновники якобы тайно готовят экстрадицию бывшего президента Михеила Саакашвили из Украины, передает УКРОП со ссылкой на politeka.net. Как сообщают грузинские СМИ, участие в…


В Великобритании впервые опубликовали робота-журналиста

В Великобритании начали публиковать первые материалы, которые были написаны человеком в соавторстве с роботом. Идея подобного партнерства принадлежит корпорации Urbs Media и информагентству Press Association,…


Убойная реплика Лукашенко о том почему эффективность науки в Беларуси небольшая?

Почему эффективность науки в Беларуси небольшая? Ведь старая, оставшаяся от советского прошлого форма организации научной деятельности сохранилась в рамках такой же старой социально-экономической модели. В…Еще 300 российских спортсменов не допустят к олимпиаде

Международное антидопинговое агенство (WADA) разослало в спортивные федерации имена около 300 российских спортсменов, которые подозреваются в нарушении антидопинговых правил, пишет УКРОП со ссылкой на Русский Мир….


У египетской мумии обнаружили рак

Американские специалисты из больницы «Краус» в Сиракузах (штат Нью-Йорк) обнаружили раковую опухоль у египетской мумии, возраст которой достигает около двух тысяч лет. Об этом сообщает…Каждый девятый россиянин является носителем смертельной мутации

Ученые из медико-генетического центра Genotek провели анализ генетических тестов у 1579 человек, возраст которых составлял от 20 до 55 лет. Как сообщает Утро.ru, вывод оказался неутешительным. У каждого девятого россиянина обнаружили…
Порошенко, Притула и прочие: названы самые влиятельные люди Украины

Украинский журнал «Фокус» обнародовал рейтинг влиятельных украинцев, в котором нашлось место для политиков, журналистов, спортсменов, артистов и многих других, пишет УКРОП со ссылкой на Focus. В частности, в…