Підрозділи економічної безпеки СБУ за минулий рік попередили державні збитки на 9 мільярдів гривень

Підрозділи контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ в 2016 році попередили збитки державного бюджету на майже 9,3 мільярда гривень, пише УКРОП із посиланням на ssu.gov.ua.

Співробітники спецслужби повернули до державної та комунальної власності фінансово-матеріальні цінності на майже сімсот мільйонів гривень. Протягом 2016 року СБ України у рамках масштабної операції не допущено розтрати 6,2 мільярда держкоштів на соціальні виплати псевдопереселенцям з тимчасово окупованих територій.

ЧИТАЙТЕ: Израиль выразил готовность оказать Украине помощь в реабилитации бойцов АТО

У рамках кримінальних проваджень, відкритих за матеріалами підрозділів економічної безпеки СБУ, арештовано майна та коштів на рахунках на суму 5,5 мільярда гривень. З початку 2017 року сума арештованого майна вже становить майже десять мільярдів гривень.

Станом на першу декаду лютого поточного року співробітники СБУ також попередили державні збитки на більше ніж 170 мільйонів, відновлено права державних та комунальних структур на майже 160 мільйонів гривень. У рамках досудового розслідування, відкритого за матеріалами СБУ, забезпечено повернення до бюджету 59,8 мільйона, які були привласнені під час будівництва дитячої лікарні «Охматдит».

Для мінімізації російської економічної експансії, за пропозиціями СБ України Указом Президента України застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні санкції до 125 юридичних та 77 фізичних осіб з РФ. Головним завданням підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ є попередження і запобігання зовнішньому впливу та втручанню у роботу державних установ і підприємств критичної інфраструктури.

Ключовим аспектом ефективності роботи є забезпечення безперебійного функціонування державного сектору економіки. Водночас, відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України, до функцій та повноважень економічних підрозділів СБУ не входить розслідування кримінальних проваджень та повернення коштів до Державного бюджету.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Loading…