Олег Недава: Праліси – безцінне природне багатство України

Зараз у Верховній Раді розглядається законопроект № 4480 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат». Про це повідомляє Олег Недава, заступник Голови Комітету ВР з екополітики.

Праліси – всеєвропейська та світова спадщина, вони є взірцем недоторканих природних лісів і мають важливу природоохоронну, наукову, етичну та господарську цінність.

Частина українських пралісів, як об’єкт «Букові ліси Карпат і стародавні ліси Німеччини», входить до міжнародної спадщини ЮНЕСКО. Саме у цих споконвічних, стародавніх лісах зростає значна кількість видів рідкісних тварин і рослин, які занесені до Червоної книги України.

Про необхідність стовідсоткової, повної охорони пралісів йдеться у багатьох міжнародних документах.

За оцінками українських науковців в Україні налічується від 16-35 до 60 тис. га. Такі розбіжності існують через застосування різних критеріїв оцінки.

Як вказує народний обьранець, на думку одного з найбільш авторитетних учених-природоохоронців у лісовій галузі, доктора біологічних наук Степана Стойка на території Українських Карпат збереглося близько 60 тис. га пралісових, квазіпралісових та природних лісів.

ЧИТАЙТЕ: Олег Недава: У сфері охорони довкілля потрібен єдиний контролюючий орган

Розмір ділянок і загальна площа пралісів, – наголошує вчений, – у значній мірі залежить від критеріїв визначення стану натуральності лісових екосистем.

Природні ліси не мають принципових відмінностей від пралісів і за відносно короткий період за відповідних умов можуть досягнути стану пралісів.

«Тому, базуючись на висновках науковців, я вніс низку пропозицій до вже згаданого законопроекту, які на мою думку, сприятимуть не тільки збереженню, а й відновленню, примноженню пралісів – безцінного природного багатства України», — зазначає Олег Недава.

 

НОВИНИ ТА РЕКЛАМА ПАРТНЕРІВ

Загрузка…


«загрузка…


ОСТАННІ НОВИНИ«Говорит с уважением к Зеленскому»: Медведчук выступил с неожиданным заявлением о Путине

Хозяин Кремля Владимир Путин относится к президенту Украины Владимиру Зеленскому с чувством уважения. С таким заявлением выступил кум российского главы, скандальный украинский политик Виктор Медведчук. «Я был присутствующим на…​Зеленский обратился к Трампу через Twitter

Президент Украины Владимир Зеленский 15 июня в соцсети написал сообщение своему американскому коллеге Дональду Трампу. Сообщение Зеленского Трампу в Twitter вызвало бурную реакцию комментаторов. В субботу…


В России рассказали о замешательстве Путина насчет Украины и Зеленского

Президент РФ Владимир Путин на данный момент занял выжидательную позицию в отношении нового президента Украины Владимира Зеленского. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков…«Ни на что другое он не способен»: Пушков разразился оскорблениями в адрес Зеленского

Скандалист-сенатор разразился в Сети новым спичем в адрес президента Украины Зеленского после забавного случая с главой украинского государства в Мариуполе. Как известно, Владимир Зеленский во время…


Романенко рассказал, как Зеленский будет уничтожать «старых паразитов»

Известный политолог и эксперт Юрий Романенко рассказал, что «старые лица» подобны «динозаврам» и будут уничтожены комиком-метеоритом — Владимиром Зеленским. Соответствующее видео появилось на Youtube-канале эксперта….


«Ну, теперь с*ы сверху»: Соловьева жестко разгромили за пост о Крымском мосте

На своей личной станице в Instagram главный пропагандист Российской Федерации, журналист Владимир Соловьев опубликовал информацию о том, что строители моста сомкнули на нем железнодорожные рельсы. Под донной…

Зеленский никак не войдет в роль президента, а Порошенко никак с ней не распрощается

Популярный блогер, волонтер Наталья Юсупова в своем блоге пишет о том, что после десятка, присланных видео, пробежки президента Владимира Зеленского в мариупольском фонтане, приходит только…