Пластикові ріки та мертві свині: Закарпатське сміття наробило лиха за кордоном. ФОТО. ВІДЕО

Сміття з України, яке забруднило річку, мало не стало причиною екологічного лиха у Словаччині, пише УКРОП.

Шокуючі фотографії оприлюднили угорські та словацькі ЗМІ – річку Бодрог повністю заполонило сміття.

Як стверджують журналісти, все сміття принесло саме з Закарпаття. Серед бруду – пластикові пляшки, сміттєві мішки та різні побутові відходи.

ЧИТАЙТЕ: У центрі Києва загинув військовий

Бодрог – приток ріки Латориці, що несе свої води із Закарпаття через територію Словаччини та Угорщини.

«Такого ми не бачили років 30-ть. Затор з пластику нині має 100-200 метрів у довжину і постійно зростає. Наразі він знаходиться у гирлі Бодрогу, а далі рушить в бік Угорщини», – розповів співробітник охорони водних ресурсів Словаччини Іштван Ковач.

Проте, це ще не найгірше. На думку фахівців з охорони водних ресурсів, якщо за декілька днів рівень води підніметься через опади, то навала сміття дістанеться вже Угорщини.

«У таких випадках ми завжди повідомляємо про цю проблему в Національне управління водного господарства. Таке скупчення побутового сміття трапляється нерідко, і особливо під час повеней. У цьому випадку, в залежності від обсягу та природи забруднення, будуть визначатися можливості та режими очищення річки та берегів від сміття», – зазначив Ковач.

Варто зазначити, що це не перший такий інцидент. Так, у 2015 році серед тон сміття, яке в Угорщину припливло із Закарпаття, були навіть мертві свині.

А з пластикових пляшок, які припливають із Закарпаття, угорці будують кораблі, і влаштовують змагання, мета яких – привернути увагу до захисту навколишнього середовища.

Варто також зазначити, що з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України «Про відходи», до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році.

Джерело: Mukachevo.net
НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ


«агрузка…


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ


Тимошенко лицемерно поздравила украинцев с созданием Церкви, отказавшись признавать участие Порошенко в этом деле

Лидер партии «Батькивщина» Юлия Тимошенко, которой недавно стало плохо от неудобных вопросов про Путина, Россию и Донбасс, назвала создание украинской автокефальной церкви «переломным событием», передает УКРОП со ссылкой на…Сегодня Порошенко даст пресс-конференцию

Глава украинского государства Петр Порошенко сегодня, 16 декабря, проведет пресс-конференцию в Мыстецьком Арсенале в столице, передает УКРОП со ссылкой на Replyua.net. «В воскресенье, 16 декабря в…