Олег Недава: Нова економічна війна на морі, розв’язана Москвою, вимагає асиметричної відповіді

Днями прес-служба Мінтрансу РФ невиразно повідомила, що терміни монтажу автомобільних арок моста через Керченську протоку переносяться на вересень. Нібито, заважають несприятливі погодні умови, які «не дають змоги точно визначити дату завершення морської операції».

Чи так це насправді, сказати складно. Джерело з зони виконання робіт затверджує, що таким чином будівельники намагаються списати на погоду технічні промахи, допущені при проектуванні.

До того ж, Росія чудово розуміє, що обмеження судноплавства в Керченській протоці і створення додаткових ускладнень для українського експорту обов’язково спричинить небажану реакцію з боку світової спільноти. У наявності явне порушення Конвенції ООН з морського права, у ст. 44 якої зазначено, що «держави, що межують з протоками, не повинні перешкоджати транзитному проходу …».

Новим вимогам до габаритів суден, введеним Російською Федерацією, не відповідають щонайменше 144 судна, які заходили в Маріупольський порт протягом минулого року. Саме на ці судна припадає 43% вантажопереробки порту.

На думку Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, встановлені обмеження призведуть до того, що в Маріупольський порт зможуть заходити тільки судна з порівняно меншою повною вантажопідйомністю (10 тис. тон). Це, в свою чергу, вплине на конкурентоспроможність порту і призведе до зростання соціальної напруженості в Маріуполі та Бердянську. До того ж, промислові підприємства регіону поставлені перед необхідністю збільшувати транспортні витрати і шукати нові шляхи для українського експорту через залізничне сполучення в порти Херсона, Миколаєва та Одеси.

Нова економічна війна на морі, розв’язана Москвою, вимагає асиметричної відповіді. Наприклад, включення в санкційні списки всіх судновласників РФ, чиї судна заходять в порти окупованого Криму. Крім того, необхідно ініціювати введення міжнародних санкцій на морські порти РФ і через міжнародні суди вимагати відшкодування збитків, які несуть українські порти. Арбітражне провадження проти Росії за порушення нею Конвенції ООН з морського права має підтвердити права України як прибережної держави і зобов’язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння в морських акваторіях, надавши Україні запевнення і гарантії їх неповторення.

Олег Недава, народний депутат, Обозреватель/Блоги

НОВОСТИ И РЕКЛАМА ПАРТНЕРОВ
Loading…

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
СБУ пресекла чрезвычайную ситуацию на Запорожской АЭС. ФОТО

Оперативники разоблачили многомиллионную сделку при проведении работ по изучению сейсмической устойчивости оборудования станции, передает УКРОП. Сотрудники Службы безопасности Украины пресекли возникновение чрезвычайных ситуаций на объекте…
Россия усиливает политику оккупации и аннексии регионов Грузии – Квирикашвили

На 72-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН в своем выступлении премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили заявил, что Россия продолжает нарушать взятые на себя международные обязательства, передает УКРОП. По…


Саакашвили не явился в суд: развлекал народ в Черкассах. ВИДЕО

Экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили не пришел на судебное заседании по делу о незаконном пересечении границы. Сегодня, 22 сентября, в Мостиськом районном суде (Львовская область) состоялось слушание…


Дикий народ: в російському парламенті вкрали хамон

Відділ кадрів Держдуми перевіряє співробітників на причетність до злочину, пише УКРОП із посиланням на znaj.ua. Курйозна крадіжка сталась в російській Держдумі  під час виставки Ставропольського краю….
Посмотрите, как американский истребитель уничтожает сирийский Су-22. ВИДЕО

Пилоты истребителя ВВС США VFA-31 опубликовали видео уничтожения сирийского Су-22. Об этом сообщает LIGAnews, передает  УКРОП со ссылкой на «Диалог.UA«. Согласно информации, самолет был сбит в…Где взять средства для предоставления жилья вынужденным переселенцам и ветеранам войны на Востоке Украины

Кабмин своим решением утвердил постановление «О внесении изменений в Порядок обеспечения граждан доступным жильем и приложение по Порядку использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для…


Беженцы нанесли себе ножевые ранения перед зданием парламента Финляндии

Сегодня днем два молодых человека иностранного происхождения сели на ступеньках здания парламента в Хельсинки и оба нанесли себе ножевые ранения, сообщает начальник службы безопасности парламента Юкки Савола….